Novinky

Smutné Vánoce proběhly u čtenářky Prababky

Čekání na vnuka - tak by se daly nazvat Vánoce u čtenářky Prababky. Její vnuk tále slibuje, že o svátcích přijde, ale nikdy se neobjeví...

Kam se asi zatoulaly cesty vnuka čtenářky Prababky o letošních Vánocích? Kdo ví? K Prababce to rozhodně nebylo...

Stín letošních Vánoc

Štědré dárky a vydatné tradiční pochoutky se povedly nadmíru. S dárky nehmotnými však byla v naší rodině zase potíž. Konečně se zdálo, že vnuk našel rozum a stráví Vánoce v rodinné sešlosti, jak byl slíbil. To by byl pro nás všechny dárek nejcennější. Tento mladý muž je typickým produktem novodobé společnosti. Neví, co je to pravidelná práce, ví, co je to kamarád alkohol. Způsobil hlavně rodičům už hodně trápení, nemá zakotvení, žádné zájmy, žije den ze dne. Už několikrát jsme ho tahali z bryndy, když došlo až na exekuce pro nedodržování zákonných povinností.

A pokud se nevzpamatuje, vypadá to s ním špatně. Letos slíbil, že určitě na štědrovečerní posezení přijde, ale čekali jsme marně, na telefonáty nereagoval. Připravené dárky a prostřené místo u stolu se také nedočkaly. Tak to byla ta nejsmutnější chvíle letošních Vánoc. Od vnuka je to taky už jakási neblahá tradice, čekáme, že se objeví, už několik let. Asi proto mně Ježíšek nadělil tolik potřebný tlakoměr. Teď si vesele mohu měřit tlak před sváteční večeří při příštím čekání na vnuka a případně i po hodování a rozbalení dárečků, když zase nepřijde.

Stále ale doufám /- e/, že se jednou dočkáme.

Doufám, že vy jste prožili Vánoce lépe.
Prababka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční jazykovou korekturou.

Denní soutěž 27.12.2012

 • Souřadnice: 5 – 15 – 1 – 4

Co se souřadnicemi dělat se dozvíte dnes v 15.00 hodin.

Téma dne 27. 12. 2012: Jak jste prožily Vánoce?

 • Stalo se u vás o Štědrém dnu něco neočekávaného?
 • Měly jste bohatého Ježíška?
 • Z jakého dárku jste měly největší radost?
 • Máte nějaké vydařené fotky z letošních Vánoc?

Své odpovědi na tyto otázky posílejte ideálně formou příběhů na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 27. 12. 2012 a 15.00 hodin. Můžete přihodit i rozumné množství fotek stromečku, štědrovečerní tabule a tak... Jako dárek pro jednu z přispěvatelek tu mám tři Vánoční čaje a jeden Diář na rok 2013, to vše od firmy Albi.

čaje a diář

 

   
27.12.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [38] macasev [*]

  lenig — #34 No a tak máte svátky dřívSml79. Není to jedno, jestli 24. nebo 10.? Má vás ráda, jen to má jinak.

  My si jednou o prázdninách, na mateřské, taková banda odložených manželek s dětmi na chatách v jedné osadě, udělaly vánoce v červenci. S dětma jsme napekly, chlapečci se sousedem chytili kapra, vyrobily jsme ozdoby, nastrojily jabloň na zahradě,pustily koledy, kdo uměl zahrál na flétničku. Pozvaly jsme sousedky důchodkyně (taktéž odložené na chatách)a bylo to úžasné.

  Navíc si myslím, že než jedna uhoněná (vynucená) návštěva o svátcích, je milejší víc návštěv a třeba i oslav během roku, v klidu.

  1. na komentář reaguje Rikina — #40
  superkarma: 0 27.12.2012, 20:44:00
 2. avatar
  [14] macasev [*]

  lenig — #9 Tak tohle bych pochopila a dokonce s nima i jela. 

  Letos jsem hodně přemýšlela, proč nemám ráda vánoce a překvapivě jsem došla k tomu, že mi vlastně nejvíc vadí ta masáž měsíc a půl před nimi, kde ať se hnu kamkoliv, všude na mě vyskočí co musím koupit, udělat, obstarat. A já tvor, který nesnáší slovo musíš a manipulaci okamžitě zaujmu postoj proti. Proto nemám ráda vánoce. A když jsem si dovolila to říct před rodinou nahlas, málem mě ukamenovali.

  1. na komentář reaguje lenig — #34
  superkarma: 0 27.12.2012, 15:03:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme