Čekání na vnuka - tak by se daly nazvat Vánoce u čtenářky Prababky. Její vnuk tále slibuje, že o svátcích přijde, ale nikdy se neobjeví...

Kam se asi zatoulaly cesty vnuka čtenářky Prababky o letošních Vánocích? Kdo ví? K Prababce to rozhodně nebylo...

Stín letošních Vánoc

Štědré dárky a vydatné tradiční pochoutky se povedly nadmíru. S dárky nehmotnými však byla v naší rodině zase potíž. Konečně se zdálo, že vnuk našel rozum a stráví Vánoce v rodinné sešlosti, jak byl slíbil. To by byl pro nás všechny dárek nejcennější. Tento mladý muž je typickým produktem novodobé společnosti. Neví, co je to pravidelná práce, ví, co je to kamarád alkohol. Způsobil hlavně rodičům už hodně trápení, nemá zakotvení, žádné zájmy, žije den ze dne. Už několikrát jsme ho tahali z bryndy, když došlo až na exekuce pro nedodržování zákonných povinností.

A pokud se nevzpamatuje, vypadá to s ním špatně. Letos slíbil, že určitě na štědrovečerní posezení přijde, ale čekali jsme marně, na telefonáty nereagoval. Připravené dárky a prostřené místo u stolu se také nedočkaly. Tak to byla ta nejsmutnější chvíle letošních Vánoc. Od vnuka je to taky už jakási neblahá tradice, čekáme, že se objeví, už několik let. Asi proto mně Ježíšek nadělil tolik potřebný tlakoměr. Teď si vesele mohu měřit tlak před sváteční večeří při příštím čekání na vnuka a případně i po hodování a rozbalení dárečků, když zase nepřijde.

Stále ale doufám /- e/, že se jednou dočkáme.

Doufám, že vy jste prožili Vánoce lépe.
Prababka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční jazykovou korekturou.

Denní soutěž 27.12.2012

  • Souřadnice: 5 – 15 – 1 – 4

Co se souřadnicemi dělat se dozvíte dnes v 15.00 hodin.

Téma dne 27. 12. 2012: Jak jste prožily Vánoce?

  • Stalo se u vás o Štědrém dnu něco neočekávaného?
  • Měly jste bohatého Ježíška?
  • Z jakého dárku jste měly největší radost?
  • Máte nějaké vydařené fotky z letošních Vánoc?

Své odpovědi na tyto otázky posílejte ideálně formou příběhů na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 27. 12. 2012 a 15.00 hodin. Můžete přihodit i rozumné množství fotek stromečku, štědrovečerní tabule a tak... Jako dárek pro jednu z přispěvatelek tu mám tři Vánoční čaje a jeden Diář na rok 2013, to vše od firmy Albi.

čaje a diář

 

Reklama