Čtenářka s nickem moniiczka píše až z Anglie a přibližuje nám, jak se osobnosti Václava Havla věnují britské deníky. „Smrt dobrého krále Václavského náměstí“, zní jeden z titulků

Milá redakce, jsem v Anglii, jak už jsem se v několika příspěvcích zmínila, a ráda bych vám zdělila pohled Angličanů na včerejší smutnou zprávu o smrti našeho bývalého prezidenta Václava Havla. Udivilo mě, že jsem se o jeho smrti dozvěděla právě z anglického rádia, protože většina Angličanů ani neví, kde Česká republika leží.

Ale to nebylo vše, dnešní ráno mě velmi potěšilo vydání deníku The Times, který panu Havlovi věnoval šest stran i s velkým portrétem na straně titulní. „Death of the good king of Wenceslas Square (Smrt dobrého krále Václavského náměstí)“, „Václav Havel, writer, smoker and the greatest revolutionary of 1989 (Václav Havel, spisovatel, kuřák, a ten nejlepší revolucionář roku 1989)“, to jsou nadpisy dvou článků, dále se deník zmiňuje o jeho postavení k politice, názorech, ale také jeho setkání s významnými osobnostmi jako například Dalajlama, americký prezident Obama, Hillary Clinton, princezna Diana a další.

Přišlo mi to milé, tak doufám, že i vás to trochu potěší. Je určitě škoda, že takto skvělý muž, který využil vždy svoji moc pro stát, což už dnešní politici moc neumí, zemřel.

Ale myslím si, že zemřel tou nejlepší cestou, ve spánku. Přeji mu tedy, aby odpočíval v pokoji a je pro mě osobností, na kterou můžeme i po jeho smrti být všichni pyšní.

moniiczka

Milá moniiczko, děkujeme za pozitivní zprávy z Anglie. Bohužel, tady se často zmiňuje, že v zahraničí si osobnosti Václava Havla vážili mnohdy víc, než doma.

Reklama