Naše čtenářka Maria28 má na kufry smůlu. Vždycky se na něm něco pokazilo. Tu zip, tu kolečka, nebo držadlo...Ale zárověn měla štěstí při reklamacích, které proběhly bez problémů, takže na každou další dovolenou odjela zase s novým kufrem

Svůj dovolenkový kufr jsem si vybírala tak, že jsem se s ním postavila v obchodě před zrcadlo, takže je přiměřený mé postavě, což znamená, že víc jak 15 kg do něj nedám. Boty a knížky si dám do příručního zavazadla - menšího batohu, který pak mám na výlety.  

A zážitek s kufrem?

Při prvním letu mi ho v Soluni vydali ve dvou částech – kufr a zvlášť kolečka. Reklamovala jsem ho až po příletu do Prahy, slečna za přepážkou se mě ptala na barvu kufru, ani se neobtěžovala se přes ten pultík naklonit. Do týdne mi kurýr přivezl kufr nový. No jo, ale před další cestou za dcerou do Austrálie jsem vyzkoušela číselný kód, ale kufr se zasekl. Za 4 hodiny jsem měla vycházet z domu a kufr byl nedobytný. Ze vzteku a bezmoci jsem do zámečku praštila a on povolil. To samé na místě, no ale to už jsem si věděla rady.

Před zpáteční cestou jsme s dcerou na kufru klečely, abychom ho zavřely, no fuška to byla. A byly v něm klíče od domu, ale už nebylo sil kufr znovu otvírat. Nad Londýnem a pak nad Prahou mě zastihl orkán Kyril, takže mi kufr nebyl vydán, naštěstí mi přijela naproti druhá dcera, která měla rezervní klíče.

Někteří spolucestující byli také tak „chytří“ a měli klíče v kufru, no nezbylo jim, než nocovat v hotelu. Kufr přijel za mnou za čtyři dny v igelitovém pytli s prasklým zipem. Po reklamaci mi byly ztracené věci uhrazeny a kurýr opět přivezl nový kufr. U toho se mi po další cestě nalomily kolečka, ale to jsem zjistila až mimo prostor letiště, když se kolečka ulomila úplně. Už jsem byla nad věcí a zadařilo se. Po návratu z další dovolené mi na ostravském letišti přijel kufr s utrženým držadlem. Takže opět reklamace, opět kurýr s novým kufrem.

Letošní dovolená po této stránce byla nudná, kufr vše vydržel. Byly ale jiné problémy, ale ty jsou na jiné téma.

Zdraví

Maria28

Milá Maria28, že byste byla takový smolař?

Text nebyl redakčně upraven

S jakým zavazadlem nejraději cestujete, milé ženy-in?

  • Dáváte přednost kufrům? Jakým? Skořepinovým, nebo textilním? Jaké v nich spatřujete výhody?
  • Jste pro kolečka, nebo se obejdete bez nich?
  • Kolik zavazadel s sebou berete na dovolenou? Máte i příruční palubní kufřík, nebo vám to připadá zbytečné?
  • Jste schopná cestovat v páru a zabalit jen do jednoho kufru, nebo musíte mít každý svůj?
  • Umíte správně zabalit, nebo vždycky něco zapomenete? Doma, nebo na dovolené?
  • Máte nějaký zážitek s kufrem? Už se vám někdy ztratil na letišti, na nádraží, z úschovny?
  • Jste spíš sportovně založená a nedáte dopustit na batohy a krosny? V čem jsou jejich výhody? Co všechno do nich dokážate „nacpat“?
  • Víte, kolik váží vaše běžné dovolenkové zavazadlo?

Napište nám, pošlete fotku svého kufru, tašky nebo batohu, se kterým nejraději cestujete na adresu: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Kufr to sice nebude, ale balíček kosmetiky Neutrogena, který se vám může hodit (nejen) na dovolenou. Obsahuje tělové hydratatační mléko, ochranný krém na chodidla a ošetřující krém na ruce

cena

Reklama