Bulvár

Smrt? Přísně zakázána!

Myslíte, že smrti se nedá poroučet? Omyl. I smrt se může lidem zakázat. Dokazují to některé zákony a nařízení, které vydali úředníci či vysocí představitelé, a to i ve vyspělých zemích. Například ve francouzské vesničce Sarpourenx, která čítá kolem 260 obyvatel, mají zákaz umíraní všichni, kteří nemají zajištěné místo na hřbitově, a přesto si přejí být pochováni v tamní farnosti.

 

Starosta Gepard Lalanne hrozí trestem každému, kdo i přes tento zákaz zemře. Jak se chystá zesnulého postihnout, ovšem nijak neupřesnil. K tomuto podivnému zákazu ho přiměl naprosto přeplněný hřbitov, jehož rozšíření na vedlejší pozemek zamítl letos v lednu soud v sousedním městě Pau.

 

Podobný krok kvůli přeplněnému hřbitovu nedávno navrhovali úředníci z brazilského města Biritiba Mirim s 28 tisíci obyvatel. Starosta Roberto Pereira se hájil tím, že jen reaguje na federální zákony, které zakazují vytvářet nové či rozšiřovat stávající hřbitovy v chráněných oblastech.

 

V Británii pro změnu platí zákaz umírání v parlamentu během jeho zasedání. Tresty pro nezákonně zesnulé ovšem nejsou známy. Že by trest smrti?

   
22.05.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] gerda [*]

  Tohle nařízení těžko kdo bude brát vážně - asi šlo nejspíš o zoufalý výkřik do tmy, když už starosta nevěděl, kam s nebožtíky. Má to stejnou úroveň jako výrok "já tě zabiju"

  superkarma: 0 22.05.2008, 11:27:18
 2. avatar
  [2] *daisy* [*]

  pohreb zehem a rozpraseni jako hnojivo na polich

  superkarma: 0 22.05.2008, 11:13:40
 3. avatar
  [1] jazuzinka [*]

  nesjou známy

  superkarma: 0 22.05.2008, 11:04:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme