O názor na dnešní téma jsem požádala i své kolegy v redakci. Přečtěte si jeden z nich, který mi poslal Jakub Kočí, a já mu za něj samozřejmě moc děkuji

Otázka života a smrti je pro mě víc než aktuální. Tedy hlavně smrti – trpím totiž všemi příznaky, abych hned zkraje téma pěkně odlehčil. A jaké jsou to symptomy? Je mi třiatřicet – to je v životě lidském (asi hlavně tom mužském) velký mezník, čas změn. Ještě bych také rád poznamenal, že si nemyslím, že by veškeré dění vůkol bylo jen náhodou; spatřuji za naším jednáním mnoho souvislostí a ano, rozhodujeme se každý sám, ale vnější podmínky mají nápadné rysy jakési zkoušky, jakéhosi velkého plánu v pozadí všeho dění.

Zemřeli mi dva přátelé. Oba ve třiatřiceti letech, nešťastnou náhodou a krátce po té, co jejich život prošel radikální změnou. I já prodělal radikální změnu v životě, a tak se myšlenka na smrt přiblížila a nějaký čas mě i velice děsila, přiznávám. Ale rozhodnutí, která jsem učinil, mi přišla neodvratná, a musel jsem se i s myšlenkou smrti nějak smířit. Jsem životní optimista a prožil jsem letos i několik transcendentálních zážitků, které mi ukázaly, že smrt nemusí být tak děsivá. Byl jsem na vážkách a rozhodl se pro otevřenou výzvu bohům: Trochu jako ten týpek ve Forrestu Gumpovi (kapitán Dan, tuším), když seděl za bouře na stožáru lodi a vysmíval se osudu.

Já se nevysmívám, vlastně se ani netěším, na to mám zde na světě příliš mnoho vazeb a nehotových počinů, ale nehodlám stát jako třtina a čekat, až mne zlomí vítr. Smrt mě neděsí, jsem na ni docela zvědavý. Bude to prázdné nic? Dospěju snad k řece Styx a děsivému Cháronovi? Projdu si tunelem? Čekají mě v životě po životě zemřelí příbuzní? Očistec, Ráj a Peklo? Valhala? Převtělení? Další stupeň zenového poznání?

Netvrďte mi, že vás to nezajímá!?

Jakub

Jste také zvědavé, jakou podobu má smrt, milé ženy-in? Kterou byste si vybrala z výše jmenovaných možností? Děsí vás myšlenky na smrt? Nebo se o ní dokážete otevřeně bavit? Co vás na smrti nejvíc děsí?Jste životní optimistka a berete smrt jako součást života? Napíšete nám také svůj názor?

Na vaše příspěvky se budeme těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Soutěž: indicie 3 Queen Latifah

Reklama