Vztahy

Smrt bratra

Napíšu Vám, co se stalo mojí matce před 20 lety. Jelikož jsem byla ještě malinká, tak to vím pouze z vyprávění, ale moje matka na to vzpomíná doteď.

Máma měla bratra o 2 roky staršího, a jelikož on lítal po zábavách, tak mamka měla mě, tím pádem zůstávala doma se mnou. Jednoho večera se Jirka (mamky bratr) vypravoval na zábavu, tak mu máma říkala: "Jirko, hlavně na sebe dávej pozor." Jirka jako 25letý kluk kýval hlavou a říkal: "Ségra, mně se nic stát nemůže," tak se rozloučil a odešel. Mamka mě přebalila, vykoupala, nakrmila a dala mě do postýlky a šla se s tátou dívat na televizi. Asi po půlnoci usnula a zdál se jí živý sen, jak Jirka jede v zelené škodovce (Jirka neměl auto) a za mostem narazil se škodovkou do stromu a potom vylezl z auta a naříkal, že ho bolí celý tělo. V tu chvíli se máma probudila a vzbudila tátu a říkala mu, že se jí zdál sen o Jirkovi, že měl autonehodu a popisovala mu, co se jí všechno zdálo.

Táta mávnul rukou a řekl: "Prosím tě, byl to jen sen, pojď si lehnout". Mamka poslechla, lehla si a usnula. Asi tak po dvou hodinách někdo začal zvonit na zvonek, tak vyběhla ke dveřím a ve dveřích stála moje babička a brečela, že se Jirka zabil, že měl autonehodu.

Máma se potom dozvěděla, že Jirka se vyboural ve vypůjčené zelené škodovce za mostem a narazil do stromu. Potom pro něho přijela sanitka, která ho odvezla do nemocnice a nechali ho čekat v čekárně, protože měl jenom (prej) nějaké odřeniny a on brečel bolestí, ať ho vyšetří, ale doktůrci měli ejchuchů a náš Jirka jim v čekárně zemřel na vnitřní zranění!!!!

Máma si potom vyčítala, že tomu mohla nějak zabránit, protože se jí to všechno promítlo ve snu. Je zajímavý, že se jí ten sen zdál okolo jedný hodiny ranní a Jirkovi se to stala okolo druhé hodiny. Třeba mohla mamka opravdu tomu zabránit, ale nedokážu si to vysvětlit, protože mně se nic (zatím) takovýho nestalo.
 
 
   
14.03.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [4] monca13 [*]

  já jsem žádný sen s předtuchou blížícího se neštěstí neměla, ani nikdo z mého okolí

  superkarma: 0 01.01.2007, 03:30:01
 2. avatar
  [3] Trinitty20 [*]

  No to je strašný, jak se tohle může stát, jako nějaké znamení ale jak tomu má člověk věřit, že zrovna teď to bude pravda

  superkarma: 0 14.03.2005, 15:00:11
 3. avatar
  [1] kubikm [*]

  no dneska...když jsou mobily...tak možná, ale tehdy tomu zabránit nemohla
  ale já tedy na předtuchy věřím, několikrát jsem se přesvědčila...

  superkarma: 0 14.03.2005, 14:28:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme