Bulvár

Smradlavé, úchylné, tlusté prase

Dobrý den,
co napsat o mých bývalých šéfech? Nemůžu napsat nic hezkého, protože jsem to nezažila.
 
Když jsem vyšla ze školy, začala jsem dělat jako průvodčí u ČD, byla jsem tam necelé tři měsíce. Po dvou měsících v zácviku si mě zavolala šéfka do kanceláře, a že druhý den prý pojedu na zkoušky. Vyvalila jsem oči a řekla jí, že se ještě necítím být připravená, na to dělat zkoušky, a že je to moc brzo. Marně jsem se snažila. Druhý den ráno jsem tedy jela. Nejdřív psychotesty - ty dopadly výborně, ale pak přišly na řadu zkouška z přepravy a z dopravy. Když už bylo hotovo, tak jsem čekala asi hodinu na výsledky, kdy mi bylo řečeno, že jsem je neudělala. No tak trochu jsem s tím počítala, takže to nebyl žádný šok.
 
Šok přišel po příjezdu na naše nádraží. Paní šéfová si mě hned nechala zavolat a začala na mě ječet, že jí volali zkoušející, že jsem nejevila vůbec žádný zájem. Což nebyla pravda. No a bylo mi řečeno, že si mám jít druhý den pro papíry, že mám padáka. To mě docela zarazilo, protože když někdo napoprvé neudělá zkoušky, tak má ještě další dvě možnosti. Jedna má teď už bývalá kolegyně měla ty možnosti 3. Prostě a jednoduše jak jsem se později dozvěděla, tam potřebovala dostat dítě svého známého. No ale na jednu stranu jsem ráda, že mě vyhodili. Dělat průvodčí není žádný med a je to nebezpečné.
 
Můj další šéf byl zase pro změnu smradlavé, úchylné, tlusté prase, které se mi snažilo dostat pod sukni, a když jsem mu dala jasně najevo, že nemám zájem, tak si na mě začal vymýšlet práci, kterou jsem neměla v popisu práce - např. nosit těžké bedny s jídlem po schodech do třetího patra. Takže jsem ho poslala někam, napsala výpověď a šla jsem.
 
No, teď mám po roce novou práci. Neberu tady sice nějaké závratné sumy, ale jsem spokojená. Mám to do práce pět minut cesty, šéf je hodný a nebuzeruje mě a nevymýšlí si na mě ptákoviny. Co víc bych si mohla přát.
Takže přeji všem, kdo mají šéfa nebo šéfovou hnusáka, aby našli lepší práci a nemuseli se nervovat.
 
S pozdravem Ivana
 
----------------------
 
Milá Ivano, i Tobě díky za vyprávění. S některými šéfy je skutečně potíž......
Krásný den všem
   
03.05.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Blues [*]

  tortora: Vysvobodit se můžeš jedině sama..

  Já mám šéfa-nešéfa, pracuju pro firmu, ale nejsem zaměstnanec. Takový trochu švarcsystém, ale částečně pracuju i z domova, žádná pracovní doba, placená jsem za odvedenou práci a ne za přítomnost v kanceláři. A už bych neměnila, svoboda stojí i za to, že mě nechrání žádný zákoník práce - stejně, když si zaměstnavatel usmyslí, že se chce někoho zbavit, tak si způsob najde a často evidentně drsnější, než by byla hodinová výpověď..

  superkarma: 0 03.05.2005, 17:28:28
 2. avatar
  [4] tortora [*]

  angel79:tiše ti závidím a prosím tam ty v nebi,aby mě taky z toho pekla vysvobodili,už nebudu klít a říkat sprostý slova bude ze mě jenom andílek já už tady nechci být ale nějak se mi nedaří najít ten ráj

  superkarma: 0 03.05.2005, 16:41:41
 3. [3] Angel79 [*]

  tortora: je to pravda, předtím jsem měla příšerný zaměstnání, tak jak píšeš jsem zůstávala přesčas, bývalý šéf hlídal každou minutku, děs běs. Tak si na mě asi v nebi vzpoměli a teď mám ráj.

  superkarma: 0 03.05.2005, 16:35:58
 4. avatar
  [2] tortora [*]

  angel79:to ještě něco takovýho existuje???není to fata morgána???většinou mám zkušenosti právě naopak,smlouva na 8 hodin a pracovat 10-12 samozřejmě bez nároku na placený přesčas,je to věnování firmě,za to,že mě zaměstnává...takhle se dodržujou u nás zákony a když se ti to nelíbí---pryč s tebou

  superkarma: 0 03.05.2005, 16:33:01
 5. [1] Angel79 [*]

  Tak to já se mám parádně. Šéfové mi dali oficiálně 8 hodinovku ale pracuju jen 6 hodin ale platí mne za 8. Můžu si kdykoliv odskočit a máme skvělý kafčo.Takže moji šéfové jsou

  superkarma: 0 03.05.2005, 16:04:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme