Bulvár

Smradlavé oslizlé tácy


Pro mě a většinu mých kamarádek bylo nejhorším okamžikem z celého oběda vzít do ruky smradlavý oslizlý umělohmotný tác, na který jsme si pak měly naložit jídlo. Bylo to fakt nechutný, když jsem viděly, jak vyběhla pomocná kuchařka a mokrým hadrem (kterým předtím pomalu vytírala chodbu), začala přejíždět
asi 100 táců pro další příchozí strávníky.

Už to samotné mě nakoplo a jídlo už jsem přes ten smrádek ani necítíla. Taky mi vadilo, že se v naší jídelně
na základce snad nikdy nevětralo, takže když jsme tam vkročily, byla tam směs různých pachů z jídla, vlhka z vaření a  různých jiných nepopsatelných "vůní", které za sebou trousili učitelé a učitelky "navoněné" různými levnými kolínskými.

Prostě jídlo už ani nešlo vnímat, natož cítit. Co jsem měla celkem ráda, byla rajská omáčka a francouzské brambory, pečené kuře bylo jednou za rok, takže to jsem vždycky škemrala na mamce.
Nesnášela jsem hnusné brambory k čemukoliv (převařené, nedovařené, s černými nevykrojenými kousky) a fazolky na smetaně. Fakt hnus.

Brambory si dnes naštěstí vařím na několik způsobů a fakt je miluju já, i má dcera.

P.S.: Dceři je 15 let, chodí do 9. třídy a dopracovala to tak, že už 3 roky odmítá do jídelny chodit. Já jí podle svých vlastních zkušeností nenutím, jednou jsem se šla do jejich "výdejny" najíst a bylo to fakt hnusný. Jídlo jim vozí ve várnicích z centrální vývařovny. Polévka je horká a smrdí, jako by v ní vařili ponožky. Druhé jídlo rozblemcané, žádné přílohy, a ke všemu ještě často oproti polévce studené. Nechápu, jak se tam někdo může najíst.

Všem rodičům radím, než budete děti nutit chodit do jídelny, vezměte si jednou jejich lístek a zkuste se tam jít najíst. Pak rozhodněte!!!

Vaše Helip


Páchnoucí vlhké tácy, to bylo taky něco :-). Větrání se také moc nenosilo, ale ty levné kolínské bych učitelkám odpustila, co používaly naše maminky?
Jen mne překvapuje, že stav z předešlých dob trvá, když má Vaše dcera podobné zkušenosti.


A jak vy vzpomínáte na tácy? Byly suché, vyleštěné, čisťounké, nebo pravý opak?

Čtvrteční téma:
ŠKOLNÍ KUCHYNĚ 
Co si představíte, když se řekne školní jídelna?
Jaká byla vaše nejoblíbenější jídla?
Jaká nejodpornější?
Zanechala na vás školní kuchyně nějaké následky ?
Zvedá se vám z ní dodnes žaludek?
Víte, co to bylo UHO?
Napište nám na:
redakce@zena-in.cz


   
09.02.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Vivian [*]

  smradlavé tácy si taky pamatuju... a ty obrovské dřezy na mytí nádobí, plné špinavé mastné vody se spoustou zbytků - a v tom se "mylo" nádobí

  superkarma: 0 09.02.2006, 15:30:59
 2. avatar
  [10] RenataP [*]

  ježiš šmarjá, buď jsem těhotná nebo na mě to dnešní téma působí fakt zrůdně....
  .... ....

  superkarma: 0 09.02.2006, 14:25:23
 3. avatar
  [9] arjev [*]

  Asi jsem vyjímka,protože jsem měla na školní jídelny štěstí a moje dcera také.Pouze v menze měla v máku kokos.Když si nasadila brýle,zjistila,že jsou to malé rozmixované housenky.Od té doby si na kolejích vaří sama.Říká,že takové proteiny nemusí

  superkarma: 0 09.02.2006, 12:46:46
 4. avatar
  [8] zuzzik22 [*]

  Fuj taky vzpominky na smradlavý tácy a hlavne mokrý este dyz si na ne clovek daval jidlo. Nemela sem rada mlikovou polivku ale tu nam nastetsi nenutili, jinak vsechny ostatní jo. Ale umeli vyborne spagety po milansku a rizeto.

  superkarma: 0 09.02.2006, 11:26:47
 5. avatar
  [7] Tejfi [*]

  Erka1: Jo tak to mi zas vyrejvali na lavice, byli jsme v 7 třídě. A pak jsme si s kamarádkou museli udělat brigádu a obrousit lavici šmirglpapírem a nalakovat.

  superkarma: 0 09.02.2006, 10:33:47
 6. [4] Majkii [*]

  Najhoršie ale bolo, keď chodila upratovačka pomedzi stoly a utierala ich smrsdľavou handrou .Dodnes si viem ešte vybaviť ten puch

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:51:48
 7. avatar
  [3] Pettys [*]

  V naší školní jídelně byly tácy čisté. Smradlavé a oslizlé jsem zažila na spartakádě, kde jsem byla za mladší žákyně. Chodily jsme do nějaké školní jídelny, ty tácy smrděly už zdaleka, zvlášť při snídani to bylo

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:44:20
 8. avatar
  [2] JanaVi [*]

  Jsem moc ráda, že moje děti mají na obou školách, kam chodí, hezké čisté jídelny. A když tam jdu náhodou pro oběd, když onemocní, tak je jídlo dobré a voní tam už při vstupu do dveří. Mají výběr ze dvou jídel, z nichž jedno je zpravidla bezmasé.
  Nedovedu si představit, že by byly bez oběda, když většinou ze školy rovnou odcházejí na různé kroužky a domů se vracejí až večer.
  Já jsem školní jídelnu v mém dětství nezažila, takže nemám žádné negativní vzpomínky.

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:42:06
 9. avatar
  [1] jiti [*]

  jooo stejně jako u nás, vždycky jak jsme vraceli tác, stála tam pomocná kuchařka s výrazem vraha a každého posílala dojídat maso tak jsme ho zahrabávali pod přílohu nebo házeli pod stůl. No je to teprve pár let co jsem začala zase jíst maso, jídelna ze mne udělala na několik let vegetariána.

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:24:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme