Zdravím všechny ženy-in,

téma opuštěných zvířátek je mi velmi blízké. Co se týče dětství, vždy u nás bylo zvířátek plno: psy, kočky, andulky, rybičky, křečci. Vždy jsem se pro něco nadchla a musela jsem to mít doma. Jen jednou maminka zakročila, a to když jsem chtěla doma chovat pakobylky, ty jí sympatické nebyly.

V dnešní době máme doma 2 útulková zvířátka: kočkoura Charlieho a kočku Sophii (kočkoura proto, že je vykastrován :)). Před rokem nás opustil ve věku úctyhodných 15 let také „útulkáč“ drsnosrstý jezevčík Ralfík. A kdyby neměl těžké zdravotní problémy, možná, že je tu s námi ještě teď, takto jsme mu ulehčili jeho trápení a odešel v klidu a bez dalších bolestí.

Jinak co se týče našich kočiček: to jsou učiněná zlatíčka! Charlie je nádherný majestátní kocour, vlídný ke všem členům rodiny (návštěvy nemusí) a Sophinka – v životě jsem nepoznala mazlivější a hodnější kočičku, která je i strašně důvěřivá a vítací a nikdo cizí ji nerozhodí. Říkáme jí blbinka-šmudlinka, protože je podle nás retardovaná, ale sladce a láskyplně myšleno. A někdy je to také „zdrápanina jedna“, když jí napadne nějaká nepředloženost. Na Charlieho si nemůžeme moct stěžovat, ani není proč, je to takový kralevic vědomý si vlastní krásy a vznešenosti, který se sice nechá sem tam strhnout k nějaké nepředloženosti, a také je to velký vypravěč a urážlivka. Jedno vím naprosto jistě, nikdy nebudeme litovat, že jsme si tyto zvířátka z útulku vzali, protože nám dávají (a dával) spoustu lásky.

Útulkům pomáhám v rámci možností: jednou za rok uspořádám v zaměstnání sbírku, kterou pak věnujeme některému z útulků.

A to je asi tak vše. Zdraví Smoky

P.S. V neděli nás opustila – byla předána do dobrých rukou – nalezenec Julinka, asi 4 měsíční mourovaté koťátko, které se přidalo v práci k příteli a nechtělo se od něj hnout. Pobyla u nás asi 10 dní, dali jsme jí trošku dokupy a našli nové páníčky. U nás bohužel zůstat nemohla, protože, až máme 2 kočky, které snáším já i syn bez problémů, z této kočičky jsme měli problémy, oba jsme alergici. Asi jiný typ srsti, či co.

smoky

smoky

smoky

Text nebyl redakcí upraven.

Krásné čičiny. Určitě se u vás mají dobře.

Opuštěná zvířátka jsou téma na dnešek. Máte k tomu co říct? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama