Bulvár

Šmírácké reality show


Ahoj všem,
 
tak tohle téma je poslední dobou propírané asi nejen ve spoustě rodin, ale i v tisku.
Ano, mluvím o šmíráckých  reality show, kterými nás naše komerční televize poslední týdny oblažují. Opravdu mi vadí, když se v odpoledních hodinách, kdy se mohou děti dívat, na obrazovce objeví sestřih z VB a dítka tak mohou sledovat, jak spolu těch pár lidí žije. Sprostá slova, příšerný nepořádek, různé erotické výlevy podle mě na obrazovku před 22. hodinou nepatří. VV je snad trochu lepší, ale ani to není nic moc. Alespoň, to jde až po osmé večer a tak je možné to do určité míry uhlídat.
Někdo možná namítne: "Tak se na to nedívejte, když se vám to nelíbí!"
Většinou se nedívám, ale je to opravdu těžké. Není moc z čeho vybírat. Česká televize zase až tak úchvatné programy nedává, přestože by zrovna teď mohla skutečně "zabodovat a převálcovat" jak Velkého Bratra, tak i VyVolené. Naštěstí máme kabelovou televizi, ale i tam na nás číhá Velký Bratr na Markíze. Takže mě manžel permanetně obšťastňuje fotbalovými zápasy, ale je to pro mě přece jen menší zlo. A dětem spíš pouštím "zvířátkový" kanál.
Nejsem úplný závislák a děti také ne. A manžel....., no závislák snad také není, ale je pravda, že jakmile přijde domů, půstí televizi jako zvukovou kulisu. Většinou přijde utahaný a tak zalehne na gauč a dá si šlofíčka.
 
Nejlepší je to od jara do podzimu na chatě. Sice tam televizi máme, ale protože trávíme většinu času venku, ani nám nepřijde si ji pustit během dne.
 
Doma, v paneláku, je to jiné. Přece jen tu není moc co dělat, večery jsou dlouhé a tak je tu "berličla" televize. Každopádně jsme na televizi během zimy závislejší než jindy v roce.
Peguša
 

Děkujeme Pegušo.
 
Chápu vaše rozhořčení, ale dokážete si představit tu sociální frustraci dětí co by neznaly poslední události z vily a domu? Náš 16tiletý dredař sedí přilepený na obrazovce každý večer a sleduje Tv jen aby nebyl další den ve škole "out".
 
Jen tak mimochodem, šmírování bude jistě hoooodně moc stará úchylka.
 
Dnešní redakční editování vydání se blíží k závěru. Rozhodujeme se, co bude za téma zítra. Máte nápad? Sem s ním!
   
19.10.2005 - Společnost - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [20] Odemětobě [*]

  gerda: Na Primě vůbec nějak nestíhají.Kdysi byla bouřlivá diskuse k seriálu Rodinná pouta,příspěvky naskakovaly hned,jak tady.V současné době to vypadá tak,že nějaké reakce se dočkáte za 2 dny.Kde by potom,chudáčci, ještě braly čas na odpověď nějaké Gertě?

  superkarma: 0 20.10.2005, 11:18:42
 2. avatar
  [18] gerda [*]

  Maruška6: jedině to děckám podat jako odstrašující příklad toho, kam až "zábava" může dospět. Něco tak vlezlého a obtěžujícího, jako jsou reality, jsem nezažila. Nedovedu si představit, jak by mi chutnalo, kdyby na mě odevšad jukala stejně často třebas Prima vařečka se Zounarem. Na to by snad měl být paragraf. Na schránku si můžu vylepit "letáky ne!", ale jak se bránit, když se chci dívat na jiný pořad, a přes to mi vyskočí upoutávka na tu blbinu. Jako onehdy: neděle, díváme se na film Volání divočiny (lvice Elsa), když v tom dole na obrazovce hláška. Lekla jsem se, že někdo důležitý umřel nebo že to konečně vypuklo...a ona je to zas reklama na Vyvalené! No nevraždili byste? Když jsem se Primy zdvořile dotázala, proč to tak přehánějí, nestála jsem jim za odpověď...diváci jiných programů holt asi nejsou ti správní diváci. S*rou si do vlastního hnízda, fakt si v poslední době hodně čtu.

  superkarma: 0 20.10.2005, 09:21:19
 3. avatar
  [15] gerda [*]

  Máme podobný názor, však už jsem to napsala i ve svém příspěvku. Ten vyzněl veskrz negativně, trošku bych to dodatečně poopravila. Zapomněla jsem, že kromě Julie Lescautové se moc ráda dívám na televizní soutěže typu brněnské Pyramidy. Na Pálí vám to se kouknu ráda taky, ale tam je to trošku zdlouhavé a Pyramida mi přijde naprosto ideální, protože tam nejsou lidi v křeči z velkých peněz. Milionář mě z toho důvodu trošku nudil, protože se to uměle natahovalo a otázky byly moc lehké.

  superkarma: 0 20.10.2005, 07:35:20
 4. avatar
  [14] peguša [*]

  Susina: Naše děti si většinou vystačí samy (v tom je výhoda dvou dětí) a dělají si spostu věcí spolu, navíc v osm zařezávají do pelíšků. To víš, že si taky raději čtu a jak jsem říkala, muž si pustí fotbal a já stejně nemám šanci. V kuchyni se mi lámat na židli nechce. Vážně se raději realizuju na chatičce, kde se piplám s kytkama a stromečkama, sekám trávu a vůbec je mi tam dobře. Můj muž vyrostl na vsi a tak je taky rád venku. Něco natřít, postavit, nařezat dřevo, jít s dětma do lesa na houby atd.,to má rád. A to se v paneláku opravdu dost dobře nedá. Já jsem na tom líp, než on. Čtu, luštím křížovky nebo si hraju hry na PC, případně něco šiju, ale můj k tomu nikdy vedený nebyl, takže nemít ten fotbal, asi by se ukousal přes zimu nudou.

  superkarma: 0 19.10.2005, 22:08:47
 5. avatar
  [13] peguša [*]

  Nyotaimori: Ale to víš, že říká. Jenže po dvaceti letech manželství už do toho prostě denně nebušíme.

  superkarma: 0 19.10.2005, 21:52:51
 6. avatar
  [12] Susina [*]

  radek.kriz: no, moc jsi toho asi neviděl.. jestli dobře počítám, ve tvých pár větách chybí tři čárky.. buď to chce brejle, nebo zopakovat češtinu..

  superkarma: 0 19.10.2005, 20:08:07
 7. avatar
  [11] whitekitten [*]

  díky VV a BB jsem se přestala úplně koukat na televizi. Programy, na které bych se podívala, jsou odloženy na pozdější dobu, což mi nevyhovuje, neboť vstávám velmi vrzy do práce. A tak raději volný večer trávím u počítače hraním scrabble, klábosením s kamarádkami a v deset jdu do hajan. Tak díky Primě a Nově jsem zjistila, že televizi vlastně vůbec nepotřebuji.

  superkarma: 0 19.10.2005, 19:03:20
 8. avatar
  [9] Susina [*]

  Pegušo, to si děláš legraci, že v paneláku není po večerech moc co dělat?? tak to teda fakt nesouhlasím... se synem hrajem Scrabble, různý další stolní hry, tvoříme z fima, já se věnuju milionu tvořivých činností, čteme... televizi máme, nahráváme pořady, které nás zajímají, ale že bych teda řekla, že nemám co dělat a je teda pro mě televize berlička, tak to díkybohu ne...

  superkarma: 0 19.10.2005, 17:55:39
 9. avatar
  [8] Vivian [*]

  karlik: myslím, že Skláře je (obsahově) nutno brát se stejnou rezervou jako třeba VyVolené Člověk si to musí přebrat po svém.

  superkarma: 0 19.10.2005, 16:44:19
 10. avatar
  [6] Odemětobě [*]

  karlik: ale tam byl přece taky sex!(Jakub a huťmistrová)

  superkarma: 0 19.10.2005, 15:57:04
 11. avatar
  [5] karlik [*]

  V tomto případě nejde ani tak o kvalitu pořadů jako o jejich duševní hodnotu která je nulová. Díky za Jakuba skláře.

  superkarma: 0 19.10.2005, 15:54:21
 12. avatar
  [4] Odemětobě [*]

  Já jsem jen ráda,že BB a VV dorazily do českých luhů a hájů až letos.Děti mám skoro dospělé a na gymlu se tyto pořady téměř neřeší (syn by ve své třídě ani nemohl přiznat,že se dívá na VV).Ale být na základce,nevím nevím,jak by uspěly s neznalostí BB.Pokud chceme řešit,co škodlivého tam můžou děti vidět,tak bychom museli zajistit,aby se volně nedostaly k cigaretám,alkoholu,pornočasopisům-těch je v trafikách na vagóny.

  superkarma: 0 19.10.2005, 15:26:38
 13. [3] EvaH [*]

  radek.kriz:

  superkarma: 0 19.10.2005, 15:23:50
 14. avatar
  [2] Radek Kříž [*]

  EvaH: Díky za upozornění. Vše jsem jistě nevychytal ,ale co jsem viděl - to jsem odstranil...

  superkarma: 0 19.10.2005, 15:15:32
 15. [1] EvaH [*]

  Radku, Radku, občas si po sobě přečti, co píšeš! Jsi mi čím dál tím sympatičtější, fakt.

  superkarma: 0 19.10.2005, 15:03:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme