Bulvár

Smím prosit?

Tahle slastná věta v souvislosti s dámskou či pánskou volenkou se nyní vyslovuje na mnoha místech naší republiky. Vrcholí totiž plesová sezóna a některé z žen mají to štěstí, že jsou jejími aktivními účastnicemi.

Já to štěstí nemám. Dostat mého manžela do společenského obleku, to je horší, než kdybych po něm chtěla, aby přeplaval kanál La Manche.

Když jsem byla malá, pamatuji si, že moji rodiče nevynechali téměř žádný ples. Byli to velcí tanečníci a plesy milovali. Líbilo se mi, že maminka je krásná jako princezna (tatínek mi připadal spíše jako číšník nebo tučňák :)) a těšila jsem se, že až budu jednou velká, budu také krásná jako princezna a budu chodit tancovat na ples.

tatka

Jenže jsem se zamilovala do rockera a za celý náš společný život jsem ho viděla v obleku všehovšudy čtyřikrát. Když se ženil, když byl na pohřbu babičce, a když byl maturitní ples našich dvou dětí. Dá-li Bůh, uvidím ho nyní popáté, poněvadž se blíží maturitní ples naší neteřinky.
To ale nic nemění na tom, že tento společenský oděv na sebe pak zase dlouhá léta nedá. A jak známo, oblek k plesům patří, a mně tedy nezbývá než se s naší absencí v rozzářených plesových sálech smířit.

Nebo bych ještě mohla chodit na plesy s nějakou nezadanou kamarádkou, (případně kamarádem :)), anebo můžu také vzpomínat. To můžu vlastně pořád. Třeba na svůj úplně první ples, který probíhal ještě v rámci tanečních, nebo na můj ples maturitní, kdy jsem měla od lodiček paty rozedrané do krve. (V tomhle ohledu jsou zase lepší ty klasické zábavy v pohodlných botách :))

A co vy, milé ženy-in. Chodíte na plesy?

pless

 

Tématem dnešního dne jsou: plesy, bály, taneční zábavy

 • Máte ráda plesy?
 • Chodíte na plesy?
 • Jaké ovládáte společenské tance?
 • Chodila jste do tanečních nebo do nějakého jiného tanečního kurzu?
 • A co vaši taneční partneři?
 • Vzpomenete si ještě na svůj úplně první ples či taneční zábavu?
 • Našla jste tam toho pravého?
 • Probíhají v místě vašeho bydliště plesy?
 • A co klasické taneční zábavy?
 • Chystáte se na maturitní ples vašich dětí?
  (nebo už proběhl?)
 • Chtěla byste se někdy podívat třeba na ples do Vídeňské nebo pražské Státní opery?
 • Myslíte, že jsou plesy stále v kurzu, nebo dřív byly častější?

Všechny plesové a taneční historky, včetně fotografií - pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu tanečnici odměním příznačnám dárkem. Před plesem se osprchuje luxusním sprchovým gelem GRANÁTOVÉ JABLKO, vlásky si umyje kvalitním šamponem GLISS KUR a ten přívěsek se smajlíkem, ten si k plesovým šatům raději nedávejte. Ten posílám jen tak pro štěstí :)

darecekk

   
16.01.2012 - Společnost - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] wich [*]

  Ráda zajdu na ples, ale ještě se mi nepodařilo nějak významně plesovou sezónou protančit. Některý rok jdu, některý ne. V zimě hojně vyčerpávám předplatné v divadlech a jednou za týden až dva vždy jdeme na představení Sml59Sml29 

  Naštěstí jsem nikdy neměla přítele, který by dělal scény při nošení obleku. Co si vzpomínám, tak i přítel, který pracoval jako stolař, takže celé dny v montérkách, si rád vzal oblek, když jsme šli na nějakou společnenskou událost Sml67 Tuhle jsem viděla fotky ze svatby jedné známé, kde se domluvili, že společenský oděv ne a všichni tam byli v riflích a tričkách jak na cvičení a úplně to tu svatbu degradovalo Sml80 Ale samozřejmě, jejich volba Sml26

  superkarma: 0 16.01.2012, 12:51:35
 2. avatar
  [5] luneta [*]

  jeden slíbený a jeden možná

  superkarma: 0 16.01.2012, 10:05:51
 3. [4] Alexandra Stušková [*]

  Suzanne — #3 A nejste z Prahy, nemohla bych jít s vámi? Sml15Sml16

  superkarma: 0 16.01.2012, 10:04:25
 4. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Sašo, mám to doma podobně. Já miluju tanec! Miluju tohle prostředí. Mám doma netančícího chlapa, kterého jsem v saku viděla jednou v životě. Téměř pláču steskem, když vidím taneční scény ve filmu. Jak já bych tancovala! Ale blýská se mi na lepší časy, jeden náš kamarád by taky rád tancoval a se svým mužem si tak nezatančíSml30 Takže možná...Sml58

  1. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #4
  superkarma: 0 16.01.2012, 09:43:56
 5. avatar
  [2] capkova [*]

  Já mám letos slíbený aspoň jeden.Tak už se moc těším,klidně bych chodila na všechny.Sml16Sml16Sml16 Tak asi Valentýnský !

  superkarma: 0 16.01.2012, 08:21:37
 6. [1] lidicka [*]

  Na plesy nechodím, a ani mi to nechybí. Můj muž je můj pravý opak - klidně by chodil na plesy každý víkend...Sml16

  superkarma: 0 16.01.2012, 06:27:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme