Bulvár

Smím prosit?

„Slečno?!“

„Prosím?“

Místo odpovědi se porcelánový talířek přisunul trochu blíž k její hlavě. Chvíli na něj ještě bez dechu zírala, než se jí nad složitým drdolem objevila bublina s nápisem AHA. Pak se naklonila nad talířek a vyplivla žvýkačku. Ča – ča – ča!

 

Seděla jsem v bezpečné vzdálenosti na oprýskané židli, jakých bylo kolem sálu spousta, a předstírala jsem, že mi to tak vyhovuje. O pár židlí dál seděla Jindra a ještě ta holka z béčka. A zrovna se bavily o tom, že jim to tak vyhovuje. Naproti to takhle vyhovovalo asi čtyřem klukům.

 

Asi jsem se nenarodila do správné doby, ale všechny ty návody, jak to udělat, abyste vypadala sexy a neodolatelně. Nebo romanticky. Nebo sportovně. Prostě jak si kdo vybere a pak se podle toho zařídí... tak tyhle návody mě nějak minuly. Seděla jsem na židli v děsivých šatech ke krku (žlutá s černou… co dodat). Kdybych se teď postavila a zvedla ruce k ramenům nějakého tanečníka, posunuly by se šaty směrem nahoru, zaklesly by se černým sametovým páskem (bože, zač mě trestáš?) za jedinou podprsenku padnoucí na moje prsa. Po spuštění rukou už to tak zůstalo. Neptejte se, jak k tomu došlo. Střih byl vybraný z Burdy a ta slečna na fotce vypadala skvěle. Jsem přesvědčená, že po všech dodatečných úpravách, ke kterým při šití došlo, by i ta modelka z Burdy měla potíže. Každopádně tohle byla jiná látka a zjistilo se, že je trochu průsvitná, takže bude lepší do ní všít podšívku. A taky vycpávky, protože nemám žádná ramena. A ta dýlka… tak takhle dlouhé ty šaty nebudou, to by tě hrozně zmenšovalo, krátké být nemůžou, to se nehodí… nejlepší to bude do půli lýtek. Do půli mých buclatých lýtek… A pásek dáme výš, to tě bude prodlužovat. A ten výstřih zrušíme. Ale hodil by se tam černý motýlek. A bylo to. Bylo to smrtící. Víc než ten růžový kostým, jehož popisem nebudu dále jitřit vaše rány způsobené předchozím popisem. A lesklé silonky a perleťová rtěnka (Regina). Růžová.

 

Je na čase přiznat, že do tanečních jsem šla dobrovolně. Každou sobotu jsem přijela odpoledne ze závodů v orientačním běhu, vymyla jsem bláto a listí z vlasů a za pomoci mnoha složitých postupů jsem se během půlhodiny proměnila z docela sympatické dívky do výše popsané kreatury. Byla zima, takže jsem si navlékla přes šaty bundu (takovou tu kabátovou bundu, která strašně sluší dívkám v katalogu módy NDR), lodičky jsem dala do igelitky (Botana Skuteč) a vklouzla do kozaček (ne do těch sexy kozaček, co se teď nosí, tyhle dostaly jméno podle nějakého pohoří a kdybyste je viděli, věděli byste proč) a vydala se pěšky podle řeky do okrajové části města. Do chodeb kulturního domu jsem dorazila s vlasy zplihlými vlhkem a nosem červeným od zimy. Nacpala jsem se mezi ostatní dívky do umývárny a pod červeným nosem jsem všemu dodala jiskru perletí na rty. Pleť se teď zdála mnohem žlutější a dílo zkázy bylo víceméně dokonáno. Ještě igelitku a kabát do šatny a jde se. Takže nádech! Zatnout paty v lesklých punčocháčích do páskových botiček na klínku a teď už jen udržet balanc cestou přes sál. Vědomí toho, co by se mohlo stát, kdyby mi ujela noha, mi vrylo do tváře tak sveřepý výraz, že by mě o tanec nepožádal ani Predátor.

 

Musím říct, že ten čas, kdy je Poupě v rozpuku a nejkrásnější… tak ten mi nějak ušel. Ne že bych se akné zbavila s pubertou, ale fakt je, že dneska se pohledu do zrcadla rozhodně nebojím tak jako tenkrát. Zvuk kornatějících tepen mě patrně slastně chlácholí. Stáří je krásné. Zvlášť když je vám třicet.         

   
22.09.2006 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [46] bonda [*]

  Taky jsem nebyla žádná krasavice a měla jsem minišaty z bazaru, často jsem seděla, ale občas jsem si řekla o tanečníka nějaké úspěšnější, za což mě mistr dával vzorem, no co mi zbývalo, když jsem se to naučit chtěla.Na závěrečnou kolonu se nabídl můj spolužák, který do tanečních nechodil, takže jsem se taky cítila jako princezna a mám hezké vzpomínky.Podle mě by měli organizátoři dát nějaký bakšiš starším klukům, kteří tančí rádi, aby doplnili ročník a zatančili si všechny holky, když už od nich ty peníze vybírají.Můj adolescent nechtěl o tanečních ani slyšet, ale holky z jejich ročníku se domluvily, vybraly od nich peníze, všechno zorganizovaly a rozdělily si kluky mezi sebe, takže syn nemusel mít obavy, že by zůstal sedět. Oblek i košili měl naštěstí po mém mladším bráchovi, tak mě to ani tolik nestálo a mohla jsem si zabulit na jeho závěrečné....

  superkarma: 0 24.09.2006, 19:54:06
 2. avatar
  [45] danca79 [*]

  No, jak jsem psala, byla jsem prebejvajici "vobludka", ale nastesti mamca mi nechtela delat to co babicka ji, tak rekla ze pokud vylozene nechci tak se mnou chodit nebude a radsi si bude doma lustit tak jsem samozrejme vylozene nechtela....nicmene taky mamca nechtela abych pak jezdila v jedenact domu sama, tak poprve se mnou byl tatinek, pricemz pulku hodiny se prochechtal kecum spolusedicich matek a pulku lekce prospal, probudily ho vzdycky akorat na par sekund bubny kapely na zacatku pisne Pak jsem navrhla ze do tanecnich budu jezdit sama a tatka na me pak muze pockat na metru abych nesla sama domu parkem (to jsem se docela bala), a to bylo idealni reseni

  superkarma: 0 24.09.2006, 19:06:43
 3. avatar
  [44] Lostris [*]

  *Kotě*: Mám úplně stejnou zkušenost

  superkarma: 0 23.09.2006, 18:40:13
 4. avatar
  [43] vininka [*]

  Když si vzpomenu na taneční,jímá mě hrůza.Je fakt,že mi mamča koupila šaty hned dvoje,leč co naplat,jedny ohavnější,než druhé.Taky jsem tehdy nebyla žádná hvězda jasná /ted´taky nejsem,ale už je to lepší/.Naštěstí jsem tam měla kamaráda ,tak jsme to protrpěli spolu.
  Nicméně,trauma mi zůstalo,nesnáším plesy.Jediné k čemu jsem se dala přemluvit bylo,že jsem šla na našem hasičském plese obsluhovat za bar.Tam mi to šlo podstatně líp.

  superkarma: 0 23.09.2006, 18:12:58
 5. avatar
  [42] Canadian [*]

  *Kotě*:
  Moje taneční byly "většinové". Čili na zabití. Situaci zachraňoval jen fakt, že jsme se zapojili "my čtyři divadelníci" a to dva páry. Aspoň malá jistota. Ale tanečního mistra jsme likvidovali oblečením holt kostýmy dráždily naši pozornost
  Teď bych tančila ráda, bylo-li by s kým...

  superkarma: 0 22.09.2006, 19:10:57
 6. avatar
  [41] Landriel [*]

  Asdareel: já taky...

  superkarma: 0 22.09.2006, 16:16:43
 7. avatar
  [40] Vivian [*]

  *Kotě*: měl si tam přivíst (ev. přinýst) výškově adekvátní partnerku, mezulán

  superkarma: 0 22.09.2006, 15:28:34

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [39] *Kotě* [*]

  Ojoj, taneční

  Mně šila i navrhovala šatky babička. Byly též příšerné. Ale nejlepší zážitek mám s tanečníkem. Oblíbil si mne tam jeden chlapec, byl vcelku milý, ale bohužel mezi námi byl poněkud výškový rozdíl. Měřím 160, on měřil přesně 207. Problém byl, že jsem se před ním nikde neschovala! Jak nade všechny přečníval, tak si mě všude vyhlíd! A tak pro mě chodil celé taneční. Při tanci samotném ale nastal poněkud problém - nevěděl, jak mě z té výšky správně uchopit. Nakonec to vyřešil originálně: prostě mě chňapnul do správné taneční polohy, takže jsme si hleděli z očka do očka - a mé nožky se komíhaly 30 cm nad zemí. Takto mě následně tanečním krokem milý hoch nosil po parketu.

  Jelikož jsem takto absolvovala téměř celé taneční, nepamatuju si kroky od žádných tanců - nebylo mi jich třeba

  superkarma: 0 22.09.2006, 15:11:48
 2. [37] Asdareel [*]

  Asi budu tady za exota, ale já jsem chodil do tanečních strašně rád. Třikrát do speciálek a neskutečné množství prodloužených, plesů apod... hlavně jsem měl rád jarní prodloužené a plesy

  superkarma: 0 22.09.2006, 14:37:27
 3. avatar
  [36] Amélie [*]

  Bože, díky, že už to mám za sebou. Bylo to utrpení a děsně trapný. Navíc jsme měla tu smůlu, že mě jako téměř nejvyšší holku z tanečních si vybrali k tanci bratři Kozlovi - dva obludní mrňousové, kteří se na mě neustále střídali a velmi těžce nesli, když je někdo předběhl (což byla má spása, ale moc často se to nestalo, Kozlovi byli totiž velmi hbití).

  superkarma: 0 22.09.2006, 14:27:46
 4. avatar
  [35] Ťapina [*]

  Rikina: Máme stejný problém

  superkarma: 0 22.09.2006, 13:20:20
 5. [34] Rikina [*]

  Ťapina: v době, kdy jsem chodila do tanečních já, probíraly se tam i základy společenského chování. To se hodí. Tanec se zapomene, hlavně když je někdo dřevo olšové, a nikdy se pořádně nenaučil, jako já. Ale chtěla bych umět tančit, jenže do tanečních pro dospělé je třeba přijít již v páru, a na to nejsou lidi.

  superkarma: 0 22.09.2006, 13:17:16
 6. avatar
  [33] Petique [*]

  arna2005: rozzuřenej býk

  superkarma: 0 22.09.2006, 13:15:45
 7. avatar
  [30] Amálie [*]

  Do tanečních jsem nechodila, plesovou sezonu mam moc ráda.

  superkarma: 0 22.09.2006, 13:04:05
 8. avatar
  [29] Meander [*]

  Když už někde musím tancovat, vzpomenu si na Rufus, který jsme tančili v klubu a který se dá napasovat na všechno, a je to.

  superkarma: 0 22.09.2006, 13:01:17
 9. avatar
  [28] Ťapina [*]

  Rikina: No, mezery ve vzdělání... Do tanečních jsem chodila a stejně když teď někdy dojde na tanec, tak umím jenom šlapané zelí. Ono se to hrozně rychle zapomene

  superkarma: 0 22.09.2006, 12:49:47
 10. [27] Rikina [*]

  Nic jsem si neužila, neboť mí synové svorně prohlásili jeden jak druhý, že taneční jedině přes jejich mrtvoly. Sice jsem patrně ušetřila nervy i hotovost, nekupujíc jim obleky pro tuto příležitost, ale obávám se, že tuto mezeru ve vzdělání budou jednou těžce zaplňovat. Sama jsem absolvovala taneční pouze základní, a to rovněž po dohodě se spolužákem, abychom tedy trpěli dva. Výše popsané je mi dost povědomé, až na šaty z Burdy - tehdá zde Burdy nebylo k dostání.

  superkarma: 0 22.09.2006, 12:47:46
 11. [26] bonito [*]

  Když jesm chodila do tanečních, ani jsem netušila okolik my holky máme tu přípravu jednodušší.Dnes jdu se synem OPĚT kupovat oblek do tanečních - po 3. Výběr a finanční dostupnost je jen banalita, ale vidět "mladého muže " jak se šněruje z glád a celej zkroucenej stojí před zrcadlem a vadí mu vycpávky a je to blbě dlouhý a je to spíš pro dědy a jak se vlastně zapínají kalhoty .....Než donesu další kousek, poctivě se obleče do roztrhaných riflí a našněruje ty vysokánský boty a co to zase nesu za hrůzu...?Pozor, ale dotanečních se přihlásil sám.Tak držte palce ať dnes už uspějem a těším se, až za rok toto budu absolvovat s dcerou

  superkarma: 0 22.09.2006, 12:38:10
 12. avatar
  [24] Meander [*]

  Do tanečních jsem nechodila. Ztrapnit se dovedu i za míň peněz.

  superkarma: 0 22.09.2006, 10:51:26
 13. avatar
  [23] cmelda [*]

  tanecni ja sedela se svymi 180 cm vedle holky tak 150 cm ... a na nas vysli - slo se v radi, takze zadny vyber - dva exemplare - na mne kluk tak 145 cm a na ni kluk 210 cm - no cely sal rval smichy a ty co prebyvaly, se pridaly k dalsim parum, takze my jsme byli trojka k pohledani

  superkarma: 0 22.09.2006, 10:34:46
 14. avatar
  [21] Odemětobě [*]

  grizzly: to je fajn,žes napsal taky pohled "druhé strany".Pro 17ti leté kluky to taky není jednoduché,zvlášť jestli nebyli s rodiči ani na jednom plese.V tom věku ještě býváte menší než holky (ale aspoň se jim díváte na prsa ),hubení,fakt není co závidět.

  superkarma: 0 22.09.2006, 09:55:51
 15. avatar
  [19] rek11 [*]

  tak já přidám jednu hostorku...jaké to je nebýt modelka a ještě nebojácná....vždy jsem měla zadek a prsa ani ne baculatá ani ne hubená krátka tak něco mezi......a jednouu v tanečních prodloužená či co ..no zkrátka kluci měli přenášet...podotýkám že já už měla na 168cm 63 kg.....no a taky partnera kterej měl 40 kilo i se železnou postelí....a mistryně nám nabídla že pokud je těžší partnerka může partnera přenést.....no a když jsem viděla jak si ty baculky posedali na zadek zatmělo se mi před očima protestujícímu spolutanečníkovi podrazila nohy chytla ho do náruče a v podpatkách(které nejsou moji domenou ani te´d) jsem přeskákala celej sál(musel se přeskákat po A5 ze kterách tam byla vytvořena cestička)...všichni nadšeně tleskali a mamka mého nevl.bratra říká že do tý doby ani od ní nic podobnýho neviděla a to má peďák moje máma to samo přehlídla......

  superkarma: 0 22.09.2006, 09:46:07
 16. avatar
  [17] Vivian [*]

  superkarma: 0 22.09.2006, 09:31:50
 17. avatar
  [14] JanaVi [*]

  skvělé vzpomínání
  Já na taneční vzpomínám moc ráda. Chodili jsme se spolužáky skoro celá třída. Tance jsme trénovali už v pátek ve škole, v podstatě jsme v pátek žili jen večerními tanečními

  superkarma: 0 22.09.2006, 09:14:51
 18. [13] Pavla_b [*]

  do tanečních jsem sice nechodila, ale článek je supeeeeeeeeeer

  superkarma: 0 22.09.2006, 08:44:02
 19. avatar
  [12] Petique [*]

  Já sem v tanečních nebyla

  superkarma: 0 22.09.2006, 08:36:33
 20. avatar
  [11] Odemětobě [*]

  Mně je 44 a syn jde v pondělí poprvé do tanečních.Dcera je absolvovala před 2 roky a udělali jsme maximum,aby neprožívala to,co já.Lodičky nebyly k sehnání,8 holek mělo stejné bílé letní boty.Sukni mi mamka koupila(krimplenovou),ustřihla své zlatavé šaty na halenku,tu přešila něco po sestře,jen jednu halenku jsem měla novou.Na prodlouženou jsem měla bílé krajkové šaty podle 100 let starého nemoderního střihu.Když pak přišla spolužačka,které poslala červenou róbu teta z NSR,na špagetová ramínka,s odhalenými zády,tak nám všem bylo do breku.A to jsme nebyli žádní chudáci,klidně mi mamka mohla šaty nechat ušít.Takže dcera si oblečení vybírala ke své i naší spokojenosti,bílé šaty se hromadně půjčili.Syn bude mít stejného tanečního mistra,tak doufám,že bude stejně spokojený a bude rád vzpomínat jako dcera.

  superkarma: 0 22.09.2006, 08:34:02
 21. avatar
  [10] navia [*]

  Tal já jsem asi divná, ale v tanečních mě to bavilo a "modely" v kterých jsem chodila mi přišly normální. Tak a ukamenujte mě.
  (Jen šaty na věneček se nepovedly - dlouhé, bílé, nanic. Už nikdy jsem je na sebe nevzala.)

  superkarma: 0 22.09.2006, 08:24:02
 22. avatar
  [9] Aja [*]

  Kdepak asi je můj Vondruška...

  superkarma: 0 22.09.2006, 08:22:51
 23. avatar
  [8] Ijka [*]

  Bože taneční... taky jsem nejprve přebývala..byl to nezapomenutelný děs, když všichni byli na parketu a nás sedících bylo asi čtyři Potom ale udělali náboor ve vyšších ročnících, nahnali je do tanečních a konečně se na každou dostalo tedy i na mně. Pak už to bylo super,protože jsem vyfasovala docela fajn kluka, který tancovat uměl a byla s ním i legrace

  superkarma: 0 22.09.2006, 08:18:52
 24. avatar
  [7] Majdinka [*]

  Tak tohle já teď prožívám znovu. I když ne tak úplně osobně. Chodím tam s dcerou. A než se vypraví, co si oblékne, co na hlavě.... Nevím, jestli se moje maminka taky takhle bavila, ale já se na balkoně bavím skvěle. Nakonec, na co bychom vzpomínaly, že?

  superkarma: 0 22.09.2006, 08:18:50
 25. avatar
  [6] evelyn [*]

  jsem tam sla jen jednou, kombinace upocenych kluku a nejakych nemoznych saticek mi byla proti srsti

  superkarma: 0 22.09.2006, 07:48:02
 26. avatar
  [5] šája [*]

  superkarma: 0 22.09.2006, 07:40:17
 27. avatar
  [4] monuška [*]

  když si vzpomenu na své taneční, tak mám trauma ještě teď.

  superkarma: 0 22.09.2006, 07:03:14
 28. avatar
  [3] Májík [*]

  smála jsem se od začátku až do konce, super čtení takhle po ránu a i já si zavzpomínala se slzou v oku

  superkarma: 0 22.09.2006, 06:42:46
 29. avatar
  [2] yolla [*]

  Celou dobu co jsem to četla jsem si říkala, že to snad není ani možný - probudila jsi ve mě ty staré depresivní pocity z mých tanečních.
  Ještě ta doba - mě je 31, tobě 30, takže soucítím ve všem.
  Já měla sukýnku tmavěmodrou (taky obšlehlou z Burdy), lodičky s mašličkou které se nedaly sehnat jiné než červené jsem si vlastnoručně pečlivě přestříkala černým sprejem načerno, takže pak chvílemi prosvítaly červené prasklinky... nějakou děsnou halenku, o punčocháčích raději nemluvě, co na mě byla matka schopna natáhnout...
  Všechny holky (kromě mě) se snad domluvily a šly v černé sukni, bílé halence a černých punčochách - tehdy velmi moderní
  A pro každou pak už šel najisto nějaký kluk později mi "kamarádky" prozradily, že to se přece domlouvalo s kým kdo bude tancovat, aby to pak nebylo trapný, že pro ně nikdo nepřijde...
  Další trapas následoval, když mistr s mistrovou nechali promenádovat páry v kruhu po obvodu parketu sokolovny a na nás třech, které neměly partnera chtěli předvést, jak se to dělá, když se přijde k páru a zeptáte se "smím?" a ona řekne "jistě, smíš" a přenechá partnera...
  Jak omámená za posměchu čumilů z balkónu jsem vyrazila k prvnímu páru, co byl zrovna nejblíže a zeptala se jak ve snu "smím?" a ona řekla "ne nesmíš" a promenádovali se dál... později jsem pochopila, že jsem si šla pro "idola" všech holek z tanečních - chodil už 3.rokem a byl děsně krásnej.
  Vyžrala jsem si to tedy až do konce. Pak jsem se už s jedním bývalým spolužákem domluvila a chodili jsme pro sebe po celé taneční... většinou smrděl česnekem nebo cibulí...
  Co se mě týče teď nemám už o sobě tak nízké mínění jako tehdy, ale na své první taneční rozhodně nezapomenu, to tedy ne...
  Vidíš, nejen ty sis zažila tragošku

  superkarma: 0 22.09.2006, 06:34:36
 30. avatar
  [1] danca79 [*]


  Uzasny clanek. Hodne mi pripomenul moje tanecni a jak jsem "prebejvala" kdyz najednou bylo o deset kluku min nez holek. Akorat jsem na sebe nenapatlala ani tu rtenku. I tak jsem byla totalni Vobludka na pochodu

  superkarma: 0 22.09.2006, 03:02:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme