.

Šmejdi! Zítra budeme mluvit o předváděcích akcích

Novinky

Šmejdi! Zítra budeme mluvit o předváděcích akcích

Určitě jste o tom taky slyšely, možná i zažily: předváděcí akce pro seniory. Nechvalné podniky dnešní doby, na kterých už bylo napáleno mnoho seniorů. Pojďme si o tom povídat!

O předváděcích akcích pro seniory už bylo napsáno mnoho, letos je k vidění také nový dokumentární film s názvem Šmejdi. Autorky filmu v převleku tajně navštěvovaly tyto akce, aby podaly svědectví, jak jsou na nich senioři nuceni do nákupu věcí, které vlastně vůbec nepotřebují. Ještě jsem dokument neviděla, ale chystám se na něj.

Na téma předváděcích akcí mám i několik vlastních zážitků, více si přečtete až zítra. Dneska už ovšem můžete posílat své příspěvky, těším se na ně!

Tématem zítřejšího dne je: Šmejdi aneb předváděcí akce pro seniory

 • Co si o tomto tématu myslíte?
 • Navštívila jste nějakou předváděcí akci?
 • Jak to probíhalo?
 • Koupila jste si nějaký výrobek? A fungoval vám?
 • Pokusila jste se nějaký výrobek z předváděcí akce vrátit? Jaké to bylo?
 • Slyšela jste někoho o takové akci vyprávět?
 • Máte nějaké jiné zkušenosti z předváděcích akcí?

Pište, budu se těšit. Jedna z vás získá opět dárek, tentokrát knížku L. Byrnerové: Andělské poselství naděje a ohřívač hrnku k počítači. Příspěvky posílejte do zítřejších 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu: ŠMEJDI.

smejd

   
06.05.2013 - Redakční novinky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] gerda [*]

  peetrax — #11 jinak řečeno - my mladí bereme jako normu švindl, podraz a nepoctivost. A senioři za to, že jim ještě zůstal smysl pro čest a seriozní jednání, jsou v očích veřejnosti za hňupy (určitě jsi to tak nemyslila, to mi jen tak po přečtení příspěvku napadlo).

  superkarma: 0 07.05.2013, 06:07:16
 2. avatar
  [11] peetrax [*]

  Dudlajlama — #10 jak už tu někdo psal, oni byli zvyklí holt na jinou dobu a nemysleli si, že by to s nimi někdo myslel špatně a nečestně. Máme doma téměř 90ti-letého dědu, který asi před desíti lety koupil přímo na ulici před barákem nějaký hrnce od kdoví koho. Přece byly tak hezký a ten chlap vypadal tak seriózně, proč by ho měl podvádět a prodávat mu neužitečný krámy, že. Sml80  Atd.

  1. na komentář reaguje gerda — #12
  superkarma: 0 06.05.2013, 22:26:15
 3. avatar
  [10] Dudlajlama [*]

  Jasne, je mi lito starych lidi a zneuzivani jejich mentalni "oslabenosti" ve stari. Na druhou stranu, kdyz davaji rozhovory s napalenymi a okradenymi seniory, nepusobi na me tito jako vylozene mentalne mimo misu. Trochu mi to od senioru prijde jako hrani ruske rulety. Zvlast v dnesni dobe, kdy neni snad tyden, ze by se o podobnych pripadech nemluvilo a nevarovalo pred nimiSml80.

  1. na komentář reaguje peetrax — #11
  superkarma: 1 06.05.2013, 19:34:21
 4. avatar
  [9] kobližka [*]

  gerda — #7 To už tak bývá,ja bys to neznala.Vždycky se něco musí stát,aby to s patřičnými místy pohnulo.Ať už je to špatně značený přechod,nebo nebezpečná křižovatka,či nekvalitní potraviny v prodejních řetězcích.....

  superkarma: 0 06.05.2013, 17:21:42
 5. avatar
  [8] peetrax [*]

  cilani — #5 přesně tak, to je hrozně lehký ty seniory "odsoudit", ale oni na to fakt hledí trochu bezelstně, přesně tak, jak píšeš. Navíc čím jsou starší, tím jsou /ve většině případů/ opravdu jako děti. Tvrdohlaví, nepoučitelní, naivní. Taky takoví zřejmě budeme.

  superkarma: 0 06.05.2013, 17:19:52
 6. avatar
  [7] gerda [*]

  já jen nechápu, proč to čekalo celých dvacet let, aby to bylo společností odsuzováno? Najednou je tolik dojemných starostí o seniory...

  1. na komentář reaguje kobližka — #9
  superkarma: 0 06.05.2013, 17:03:47
 7. avatar
  [6] kobližka [*]

  cilani — #5 Já vím,že se to nedá paušalizovat a celý ten problém,který hlavně teď díky tomu projektu "Šmejdi" leze konečně na světlo,je složitý.Jenže zase je to v naší společnosti,která si přestala vážit starých lidí,ztratila se úcta k nim,k tomu,co za celý život udělali.Ono se ze všech stran na ně tak trochu útočí,že těm produktivním "ujídají" a celkově je v naší zemi taková protiseniorská nálada.Viděla jsem v dokumentu chlapa,co má něco společného s těmi prodejními akcemi a jeho slova mi vyrazila dech.Řekl:"Mě na těch lidech nezáleží".Jasně,po něj je to práce,kde se dají vydělat peníze a že tím zničí člověka,to už ho nezajímá.To je morálka.....

  superkarma: 0 06.05.2013, 15:42:15
 8. [5] cilani [*]

  kobližka — #4 to je těžký.. děda - válečné dítě, si dobře pamatoval hlad, pamatoval si, že když měl chleba se sádlem byl to skoro svátek..Taky hromadil a babi vyhazovala, i když taky pamatuje. Ke konci života už byl ne hloupý, ale lehce dětinský, nedomýšlel následky svého jednání. Prostě žil ve světě tak, jak ho znal z dob svého mládí a to, že se to občas úplně míjelo s realitou, mu prostě nedocházelo. Taky se stalo, že když si ho kravaťáci venku odchytli, tak aby udělal radost babičce nebo aby bylo spoření výhodné, tak leccos podepsal. Nemohl pochopit, proč mu ti lidi tvrdí něco jiného, než je pravda.. pak to babi horkotěžko rušila a převáděla peníze k sobě, aby měla jistotu.. A teď si vemte, že jsou takoví oba důchodci. Jsou schopní se o sebe postarat, ale prostě nebudou sedět s druhýma důchodcema na lavičce a kafrat.. Spoustu věcí ví, ale některé už jim prostě nesepnou..Sml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #6
  2. na komentář reaguje peetrax — #8
  superkarma: 0 06.05.2013, 15:23:07
 9. avatar
  [4] kobližka [*]

  peetrax — #3 Jak píše datura,taky občas nepochopím,co žene seniory do pochybných akcí.A přitom dnes a denně slyší a hlavně vidí v televizi,že to jsou všechno podvodné akce a přesto si jaksi "nedají říci".A není to jen z nedostatku jiného vyžití,jak píšeš.Pokud žijí v pečovatelských domech,nebo domech pro seniory,vyžití snad mají.A pokud ne,jistě mají nějaké sousedy,třeba i kamarády a taky rodinu.Někdy to opravdu bývá pro kus pochybného salámu a celodenního zájezdu zadarmo.Někteří jsou totiž,jak to říci,jaksi lehce hamižní,když jde o něco zadarmo.

  Čímž ale naprosto neomlouvám jednání podobných firem.Co tam se děje,to je už případ pro polici.A přitom jsem viděla jednu jejich mluvčí,která říkala,že bohužel se tam neděje nic protiprávního a oni tudíž nemají možnost nijak zasáhnout.No,pokud někoho omezuji v jeho osobní svobodě,pokud na něj činím nátlak,pokud mu vyhrožuji,to už snad je mimo zákon!

  Jsem moc ráda,že spatřil světlo světa projekt "Šmejdi" a jen doufám,že pořádně zvedne hladinu hladinu toho českého špinavého rybnička a konečně se začne něco dít !!!

  1. na komentář reaguje cilani — #5
  superkarma: 0 06.05.2013, 15:05:47
 10. avatar
  [3] peetrax [*]

  datura — #1 když to je těžký, někteří ani jiné vyžití nemají, jsou rádi, že se někam podívají a vůbec nedomyslí, že to může špatně dopadnout. S odsudkem seniorů jsem hodně opatrná, ve stáří ten rozum fakt dost slábne a dokážou věci, nad kterými člověk s "rozumem v pořádku" kroutí hlavou. Ale to je stáří, no. Sml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #4
  superkarma: 0 06.05.2013, 14:28:50
 11. avatar
  [2] dasena [*]

  Já tam byla 2x ještě než vypukla ta mediální kampaň. Je pravda, že pokud s ním člověk nesouhlasil, tak byl nepříjemnej, ale nic jsem nekoupila, šly jsme tam s holkama spíše na kukanduSml22

  superkarma: 0 06.05.2013, 13:23:35
 12. avatar
  [1] datura [*]

  Mě by tam nikdo nedostal, stačí mi články v novinách a příběhy v TV a vůbec ty důchodce nechápu, sama jsem v důchodu už pár let, ale hnát se někam za vidinou salámu a obědu zadarmo, by mě nenapadlo. Komu není rady, tomu není pomoci, své tchýni /87 let/ se mi podařilo podobný výlet rozmluvit a když viděla záběry z filmu Šmejdi, tak byla šťastná, že nikam nejela. Sml32

  1. na komentář reaguje peetrax — #3
  superkarma: 1 06.05.2013, 13:16:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme