Mužský přispěvatel jménem Fulfy nám poslal dva vítací příběhy. O smradlavém kolegovi a o svém nenajedeném strýci. Díky Vám Fulfy za příspěvek!

Vítání milé i nemilé, to je dobře pojaté.

Milé je mi přivítání s dětmi, ženou, dobrými kamarády. Nemilé? O tom musím trošku popřemýšlet. Už vím!

S jedním bývalým kolegou z práce, zvaným ,,Smáža.“ To je exot už od pohledu. Dlouhé prošedivělé mastné vlasy, vzbuzující odpor u všech jedinců. Zapáchající oblečení, protože pral zásadně ve vaně a to používal vodu po koupání. I jeho dech připomínal žumpu. Nejlépe ,,voněl“, když si dal panáka a vlasy stáhl dozadu. Smáža se rád objímal. Bylo to naštěstí jen při přání k narozeninám a na svátky. A protože se kvapem blížily Vánoce, připravili jsme si pro něj překvapení. Usmažili jsme plno topinek, hustě natřeli česnekem, rozlili po zemi pivo,aby se vůně promísily. Další kolega se jal otevřít olomoucké tvarůžky, čímž byla místnost určená původně pro relax, pěkným smrdutým doupětem. A dorazil Smáža. Úsměv od ucha k uchu, div mu cigáro nevypadlo. ,,Čau kluci,“ spustil. Najednou nasál a úsměv zmizel. ,,Vy voli, co to tu tak páchne, ste normální? Takovej puchanec,se pobleju asi.“ A kolega:

 ,,Si nabídni, máme mejdlo,vole.“ ,,Na to vam víte,co...“ A vypad do dílny a ani nám nepopřál. Smáži jsme se zbavili, ale puchu ne. Ale co, topinky jsme snědli, pivka dopili, řádně vyluftovali a bylo.Světe div se, už se neobjímal, asi mu něco secvaklo.

No a jako malej, to mám též jednu historku. Jelikož už jsem tu psal, že jsem celej strejda Martin, z toho vyplývá, že ho v rodině moc rádi neměli. Ale já ano. Strejda jezdil na čezetě a vždycky mne svezl po návsi, čímž jsem nabyl u kluků na vážnosti.

Toho jsem vítal s otevřenou náručí! Zato doma, jakmile byla slyšet motorka, mámě začaly cukat koutky. Ale ne do úsměvu. ,,Panebože, ten otrapa už je tu zase,“ vykřikla a schovala pečeni do trouby. Martin vešel, samý úsmev. ,,Tak jedu kolem, švagrová, sem se zastavil na kus řeči.“ ,,A co Ty, synovče můj, dáme projížďku?“ ,,Jooooooo, jedeeem,“ šťastný jako blecha jsem se mu vrhl do náruče. Matka se ušklíbla: ,, No jo, aby ses nám tady ze strejdy nepokakal.“ A šla na dvůr nasypat slepicím. ,,Strejdo, máš chuť na vepřovou?“ ptám se bezelstně a tahám pekáč z trouby. Martinovi chutnalo. Prázdný pekáč a otevřenou troubu jsme nechali a jeli se projet na čezetě po návsi. Kluci čučeli a já zase povyrostl v jejich očích. Vracím se domů a slyším hrozný křik. ,,Táto, rychle sem, to hovado nám všechno sežralo!!!!!“ Byla ve mně malá dušička a plížil jsem se pěkně pomalu. Najednou vylítl náš vlčák Blek a za n ím matka s koštětem. Jak mně se ulevilo, to vím jen já sám. Ušetřen výprasku a pomluv na stranu strýce Martina, jsem spokojeně vešel dovnitř..........

Fulfy


Téma dne – vítání milé i nemilé

 

  • Jak se vítáte s cizími lidmi a jak se známými
  • Které způsoby vítání jsou milé a které nemilé?
  • Na jaké přivítání nikdy nezapomenete?
  • Koho letos ještě přivítáte a jak se na ně, ji, něj těšíte?
  • Jaké přivítání byste nikomu nepřála?
  • A koho byste ráda přivítala?

Své úvahy, příběhy, fotografie, videa, prostě vše, co se k tomuto tématu váže, očekávám na redakčním e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás, co přispějete k tématu dne smysluplným příspěvkem, odměním. A věřte, že to bude vítané překvapení!

Reklama