Bulvár

Slzy mi kanuly do měchu

Moc hezký příspěvek, který rozhodně stojí za přečtení, přišel od čtenářky s příznačným nickem Heligona. Děkujeme.

Krásný jarní den. Umění mě provází celý život v různých formách a intenzitách. Začalo to tím, že se můj otec kdysi dávno nějakým záhadným způsobem naučil hrát na tahací harmoniku a hrál i zpíval vášnivě rád. Občas to sice znělo jak když kočku za ocas tahá, ale jeho to moc bavilo. Doma se vyskytovaly tyto nástroje ve dvou velikostech, proto jsme s bráchou byli přihlášeni do lidušky a nuceni do této bohulibé činnosti. Z této doby si pamatuju asi nejvíc to, jak jsem brečela, že nechci cvičit a slzy mi kanuly do měchu. Pochopitelně jsem ještě dostala vynadáno, že ten drahocenný nástroj úplně zničím. Později mě to celkem začalo bavit a dokonce jsem nějakou dobu dělala doprovod v dětském folklorním souboru. Nad fotkami v lidovém kroji a s akordeonem na klíně bavím okolí dodnes.

Dalšími nepříliš výraznými počiny byly výtvarný a taneční kroužek. V obou sice byla velká zábava, ale příliš mě nepoznamenalo ani jedno.

O čem jsem ale chtěla hlavně psát, je divadlo. Na základce nám bylo nabídnuto předplatné do městského divadla a protože se díky tomu odcházelo dřív ze školy, zájem byl velký. Už tam jsem zjistila, že živé vystoupení na podiu mě nabíjí energií a divadlo mě začalo bavit. Když jsem se přestěhovala do Brna, možností byla spousta. Nějak ale pořád nebylo s kým. Když jsem jednou ukecala bývalého na představení, tak se na to vymustroval jak Pažout z Románu pro ženy. Jediné štěstí, že s mým současným přítelem, jsme si v tomto sedli a minimálně jednou do měsíce navštěvujem stánek kultury. Hodně chodíme na činohru a muzikály. Na balet chodím se stejně naladěnými kamarádkami.

A nakonec jedno malé doporučení a to je one man show Caveman. Představení o rozdílech mužů a žen se hraje po celé republice a tudíž má každý možnost ho shlédnout. Opravdu výborná směs zábavy a životní pravdy, velmi doporučuji vám i vašim drahým polovičkám.

Kultuře zdar, Heligona.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Děkujeme za pěkný příspěvek i za doporučení

Máte také něco z kultury, co byste mohla mohla doporučit? Byla jste na nějaké zajímavé výstavě? Na koncertě? A co nějaký umělecký zážitek? Vzpomínkový nebo čerstvý? Napište nám a vyhrajte malý kosmetický dárek nebo dokonce krásnou publikaci Vlasy

redakce@zena-in.cz

 

 

 

   
23.03.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] enka1 [*]

  mio — #3 Protože by se tam toho moc vešloSml24

  superkarma: 0 23.03.2010, 14:35:30
 2. avatar
  [6] heligona [*]

  mio — #5 Na Stašovou jsme měli jít taky, ale zrovna nám do toho vlezly hory, tak byla kamoška, taky se jim to moc líbilo Sml59 Snad příště to vyjde.

  superkarma: 0 23.03.2010, 14:24:22
 3. avatar
  [5] mio [*]

  heligona — #4 jojo,tam taky, díky - mimochodem minulý týden jsme byli v Rubínu na Shirley Valentine se Stašovou - neskutečný výkon a řezaly jsme se s kámoškou smíchy! To zas doporučuju jáSml67 a minulý měsíc jsme byli u Bolka na hře Drobečky z perníku (taky se Stašovou-za tu roli dostala Thálii) no opět skvělý!!

  1. na komentář reaguje heligona — #6
  superkarma: 0 23.03.2010, 14:16:43
 4. avatar
  [4] heligona [*]

  mio — #2 v Brně bývá u Bolka nebo v Rubínu

  1. na komentář reaguje mio — #5
  superkarma: 0 23.03.2010, 14:13:40
 5. avatar
  [3] mio [*]

  enka1 — #1 sakryš, proč ten můj klavír neměl pouzdroSml30

  1. na komentář reaguje enka1 — #7
  superkarma: 0 23.03.2010, 13:47:29
 6. avatar
  [2] mio [*]

  Nad tím Cavemanem jsem přemýšlela, že zajdem, hostuje myslím u Bolka. Díky za doporučení!

  1. na komentář reaguje heligona — #4
  superkarma: 0 23.03.2010, 13:46:41
 7. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml16 mý kolegyni, když musela cvičit na housle,to táta kompenzoval tím, že jí házel drobné do pouzdra vždy, když prošel kolem.

  1. na komentář reaguje mio — #3
  superkarma: 0 23.03.2010, 11:13:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme