.

Slyšela „Job tvoju mať“ a zdrhala

Cestování

Slyšela „Job tvoju mať“ a zdrhala

Sonyczech nám popsala, jak prožila zápas ČSSR–SSSR před 30 lety v Německu. A měla štěstí, že jí nikdo neublížil. Však si to přečtěte samy.


 

Ahoj z Podkrkonoší, kde už padají skoro trakaře,

posílám výsledek svého sledování hokejových přenosů.Jekyll bujaře fandil a Hyde se opět proměnil v hryzce obecného a okousal nehty i s předraženým gelem :-(

Okousany prst


Jsem patriot a velký fanda snad odjakživa.A při té příležitosti jsem si vzpomněla na zhruba třicet let starou příhodu...

Studovala jsem tehdy v Německu a probíhalo snad MS,snad olympiáda,to už nevím,ale pamatuju,že nám šlo o medaili.Jasně, že všichni Němci fandili tehdy nám. Na kolejích jedna černobílá televize a tu obsadili-kdo jiný-než Rusáci.Vyrazila jsem tedy za kamarádem do města a na jedné frekventované ulici mě upoutala osvětlená výloha a velký shluk lidí.

Zvědavost nedala,tak jsem se prodrala dopředu a tam na tu dobu obrovská BAREVNÁ televize a v ní běžel přímý přenos našeho zápasu s Ruskem.Štěstí mi přišlo naproti,mnula jsem si ruce  a zapíchla oči do obrazovky.

Šudlali jsme to tam obojí snad půl hodiny,blížil se konec a vtom to přišlo...nájezd,přihrávka a byl tam!!! Góóóól, řvu jak pominutá a vrhám se sousedům kolem krku,v domnění,že jsou to Němci...V tu chvíli jsem však zůstala jak solný sloup.Nejdřív ticho,pak protáhlé ksichty,ruce v pěst a....“job tvaju mať, bljaď..čto ty takoje...“ a už šli proti mně.

Mrzlo,jen praštělo,já v plandavé dlouhé sukni vzala nohy na ramena a honem pryč.Věřte,že v tom fofru jsem si nestačila ani ty nehty okousat.Přežila jsem,ale od té doby raději fandím někde v klidu a hódně dobře se rozhlédnu,kdo sedí vedle mě :)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Sonyczech, děkuji za pěknou historku. To mi připomíná, jak jsem byl u příbuzných mé ženy v Bratislavě v době MS v hokeji a seděl jsem s s nimi a jejich kamarády v hospodě na zápase ČR a Slovensko, který jsme vyhráli. Jediný, kdo řval nadšením, jsem byl já, a okolo jen desítky nevrlých očí. Od té doby v době konání MS v hokeji zváni nejsme. :) Prý jsem unikl konci svého zbytečného života jen o vlásek, a podruhé to riskovat nebudou.

A co vy ostatní, vy nemáte žádné historky? Žádné náměty k zamyšlení k tématu fandění u televizních obrazovek?

Napište je a získejte plavky v českých národních barvách...

plavky

Čas letí, pomozte mi ukrátit si to čekání do 20:15, kdy začne zápas Slovensko–Rusko.

redakce@zena-in.cz

   
03.05.2011 - Příběhy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Myškomedvídek [*]

  Sml80Sml80Sml80

  superkarma: 0 03.05.2011, 18:05:21
 2. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  Co takhle český překlad? Ne každý se učil rusky.

  superkarma: 0 03.05.2011, 12:24:46
 3. avatar
  [4] enka1 [*]

  O tomhle zápase jsem tu už dnes někde psala - jediný kdy jsem fandila

  superkarma: 0 03.05.2011, 11:07:27
 4. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Tak pro tohle jsem ráda, že manžel v podstatě sleduje jen Formule 1. Žádný Čech a i ti cizinci většinou sedí v monopostech, které byly vyrobeny v jiné zemi než jejich domovině Sml54

  superkarma: 0 03.05.2011, 11:04:35
 5. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Mně tohle šílenství při sportovním klání je cizí, přestože radost z vítězství mám.

  superkarma: 0 03.05.2011, 10:55:43
 6. avatar
  [1] vladka006 [*]

  Už nevím přesně kterej rok to byl. Ale byli jsme s manžou v našem letním sídle na Slovensku a Slováky jsme poslali domů. Manžel při každém gólu vyběhl před barák a řval gól gól gól. Po vítězství skákal kolem domku a vyřvával, kdo neskáče není Čech.Taky si leccos vyslechnul Sml30.

  superkarma: 0 03.05.2011, 10:39:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme