Je to tady.
Dlouho toužebně očekávané slunečné počasí.Konečně jsme se vylouply jak cibule z vrstev oblečení, ale… také jak vyloupnuté cibule vypadáme.
Teď nemám na mysli její kulatost, ale barvu.Jsme bílé, tvarohové, jak mouční červíci.
Co s tím?
Chcete-li udělat radost dermatologům nebo se vám prostě líbí mít pleť bílou jak španělská aristokracie a Nicol Kidman,  natřete se vysokým faktorem od šedesátky výš, schovejte se pod slunečník a v poledne vůbec nevycházejte.
Patříte-li k druhému extrému a musíte mít v každém ročním období pokožku jak mulatka, patrně jste na slunce nečekaly a poctivě a pravidelně přiživovaly svůj uměle vyčarovaný bronz v soláriích.
Ty šťastnější proložily dlouhé zimní období pobytem na“ pravém“ slunci ve více či méně exotických zemích.
A třetí kategorie, do které se počítám i já, která má ze solárka klaustrofobii, na zimní pobyt u moře nemá čas ani finance a na „české“ slunce se jí čekat nechce, zajde do drogerie, zakoupí zázrak jménem samoopalovací mléko, spray, nebo olej a vytvoří si rychlý, bezpečný a relativně levný bronz doma.
Existuje i profesionální varianta opalovacího nástřiku, ale s tou nemám pražádné zkušenosti, takže nemohu sloužit.
Vrátím se tedy k starému známému samoopalováku.
Pamatujete se ještě na dřevní začátky, kdy byl v našich obchodech k dostání samoopalovací krém, tuším, že se jmenoval Citosol?
Člověk po jeho aplikaci vypadal jak batikovaný Číňan, protože se nedalo dosáhnout téměř nikdy pravidelného odstínu a navíc páchl jak zkvašené ořechy.
To je naštěstí minulostí, i když lehký odér zůstává i po těch nejdražších přípravcích, protože ořechový extrakt je právě tou ingrediencí, která způsobuje zhnědnutí pokožky.
Ale co bychom neudělaly pro zdravě opálenou pleť, že?

Do jaké kategorie patříte vy, milé ženy-in?

Jaké máte zkušenosti se samoopalovacími přípravky?

Chcete představit nejžhavější novinku?

V těchto dnech chystá firma Garniér uvést na trh samoopalovací přípravky nové generace.


Reklama