Bulvár

Složitá situace

Ano, já jsem jedna z těch, co se po rozchodu nakonec opět vrátily. Ovšem okolnosti mého návratu k bývalému partnerovi byli a jsou poněkud jiné, než, že by nás znovu spojila láska..

Žila jsem s Petrem 12 let a měla s ním 2 děti,ale spokojená jsem rozhodně nebyla. Ne že by byl zlý, ale moje láska k němu nějak vyprchala, já ho měla ráda, ale už jen jako dobrého přítele. Stále víc a víc jsem si uvědomovala, že ve svých 30 letech chci ještě žít a ne jen přežívat. Tak se stalo, že jsem se zamilovala do Martina, byl úplně jiný než Petr, jak vzhledově, tak i povahově. Nikdy předtím jsem nic podobného k nikomu necítila. Byla jsem tak zamilovaná a připravená okamžitě pálit mosty, byla jsem ráda, že jsem si Petra nikdy nevzala a plánovala s Martinem budoucnost. Všechno bylo tak krásné, skutečná pohádka. Petr to nesl velice těžce, ale já byla tak šťastná, že mi bylo všechno ostatní jedno. Byla jsem přesvědčená, že Martin je ten pravý, že on je ta moje osudová láska, kterou mi celý můj život předpovídají karty. Bohužel pohádka velice brzo skončila. Nebudu tady popisovat okolnosti našeho rozchodu, ale vina spočívá na mně a mé rodině, s kterou jsem okamžitě přerušila veškerá styky. I když jsem o hodně přišla, rodinu, některé kamarády, střechu nad hlavou, nikdy jsem nelitovala. To co mi Martin dal během té chvíle, co jsem s ním směla být, mi nikdy nikdo nedal a já mu za to děkuji.

Ač jsem se velmi trápila, dokonce se i zhroutila, bohužel nejsem žádná bojovnice a náš rozchod vzala s tím, že jsem prožila něco tak nádherného na co budu vzpomínat celý život a o Martina příliš nebojovala, hlavně proto, že jsem věděla, že je to moje vina a že jsem mu ublížila. Samozřejmě, že jsem se mu snažila všechno vysvětlit, ale on nereagoval vůbec na nic, tak jsem to vzdala.

Pak jsem zjistila, že čekám jeho dítě, od prvního okamžiku jsem ho milovala stejně jako jeho otce a nedokázala se ho vzdát. Bohužel i přesto se mnou Martin nechtěl komunikovat. Jediné co mi napsal bylo to, ať jdu na potrat, nebo to dám k adopci, že se mnou rozhodně dítě nechce. A tak jsem najednou zůstala sama s 2 dětmi, třetím v bříšku a kvůli těhotenství i bez práce. Tehdy přišel Petr a navrhl, ať se vrátím zpátky k němu, že mi odpustil, stále mně miluje a dítě se mnou vychová. Protože si nedovedu představit jak bych to zvládala sama, jak bych uživila své děti, vrátila jsem se.

Jsem ve 14 týdnu těhotenství a stále na Martina myslím, každá maličkost mi ho připomíná. Zatím jsem ho ještě ani na okamžik nezačala nenávidět, vůbec se na něho nezlobím a naprosto ho chápu a rozumím tomu proč. Také ho nechci a nebudu k ničemu nutit násilím, nemíním ho tahat po soudech a rvát se o svá práva. Je to zvláštní, ale je to tak. Pořád brečím a doufám / někde uvnitř ovšem vím, že zbytečně / že se ozve sám a odpustí mi. Vím, že to není k partnerovi fér, vím že mu tím hodně ubližuji, vím že je na mně vidět jak moc stále Martina miluji, ale nemohu si pomoci, srdci poručit nejde. Také mi je celkem jasné, že málo kdo pochopí mé jednání a porozumí mu.

Nevím co bude dál, nevím jak vydržet žít život bez lásky, vím jen to, že nelituji a udělala bych to znovu. Petr se opravdu moc snaží, a o to je to horší. A  já? Mně nezbývá nic jiného než se podřídit, smířit se s osudem a být vděčná partnerovi, že nás byl ochotný vzít zpátky a znovu se mnou vstoupit do té stejné řeky..

Dorule

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dorule, je mi líto Petra, je to světec! Ale chápu i to, že láska buď je nebo není a nikdo si ji nedokáže vynutit násilím, i kdyby pohnul Sluncem. Tak je to s Petrem, ale i s Martinem. Osud ti zřejmě dává zakusit to samé, co jsi způsobila Petrovi. Co z toho vyplyne, záleží jen na tobě. Ale vezmi rozum do hrsti a nenech se unášet emocemi. Znám takové dva případy ze svého okolí a oba nakonec dopadly dobře. Simona

Jak bilancujete váš vztah vy, milé čtenářky? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

   
26.07.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [15] dadma [*]

  Tak tohle dokáží jenom ženský.Zamilují se pálí a boří.Chlapi zahýbají a pak hezky šupky ,dupky domů.Bud ráda,že tě otec tvých dvou dětí vzal zpátky a ještě těhotnou.Mysli na děti,zvaž kdo je lepší otec? Zda ten co tě pošle na potrat a nebo své dítě by dal k adopci a nebo ten co se postará o svoje i o cizí.Zamilovanost pomine a třeba by jsi s Martinem za nějakou dobu nebyla vůbec štastná.

  superkarma: 0 26.07.2010, 20:55:26
 2. avatar
  [14] dorule [*]

  Dimsy — #13 Ano, tak hloupá jsem byla. A vlastně jsem si s ním připadala jako by mne bylo 16 let a možná ani to ne..Sml30

  superkarma: 0 26.07.2010, 16:52:12
 3. avatar
  [13] Dimsy [*]

  dorule — #11 Děvče zlatý, tak ty jsi opustila všechno kvůli chlapovi, který se chtěl jen pobavit a kterého ani pořádně neznáš? Zamilovaná jsi byla jen ty, on těžko. Protože kdyby byl, tak by tě kvůli nějakému telefonátu tvých rodičů nikdy neopustil, když s ním ještě k všemu čekáš dítě. A kde bereš tu jistotu, že by přijal i tvé dvě první děti, když je ani nezná a s vlastním tě posílá na potrat! Já vím, ta zamilovanost je strašná, ale přeci jen je ti třicet a ne šestnáct!Sml79

  1. na komentář reaguje dorule — #14
  superkarma: 0 26.07.2010, 16:42:50
 4. avatar
  [12] dorule [*]

  heligona — #10 Dimsy — #9 Petr nebyl můj první chlapec..Sml32

  superkarma: 0 26.07.2010, 16:35:15
 5. avatar
  [11] dorule [*]

  Anai — #4..Co jsem provedla Martinovi? V jedné věci jsem k němu nebyla upřímná...velice mne to mrzí, ale čas vrátit nejde a tu chybu napravit nemohu. Moje rodina, byla proti tomu, abych odešla, ačkoli věděli, že ve vztahu s Petrem nejsem šťastná, už rok předtím jsme spolu "nežili" a přesto udělali vše, abych to neudělala, dokonce se snížili k tomu, že Martinovi zavolali. Podle nich, jsem nebyla spolehlivá matka, o děti se nestarala a další a další "hrůzy", na kterých nebylo ani zrnko pravdy, částečně za to prý mohl i on, protože jsem s ním trávila příliš mnoho času...Ještě bych podotkla, že Martin bydlí hodně, hodně daleko a znali jsme se strašně krátkou chvilku a moji rodinu ani mé děti nepoznal...

  1. na komentář reaguje Dimsy — #13
  superkarma: 0 26.07.2010, 16:24:24
 6. avatar
  [10] heligona [*]

  Dimsy — #9 Já osobně mám stejný názor a v mém blízkém okolí mnohokrát potvrzený. Až tady jsem četla příspěvky pár žen, které jsou spokojeny se svým prvním Sml16

  1. na komentář reaguje dorule — #12
  superkarma: 0 26.07.2010, 11:20:15
 7. avatar
  [9] Dimsy [*]

  Píšeš, že jste spolu dvanáct let a je ti třicet. Takže jste spolu od tvých osmnácti. První chlapec? A v tom je ta asi potíž. Než se člověk "uváže" je třeba poznat víc partnerů. Prožít krásu sbližování, lásku, ale i bolest rozchodů, kdy umřít se zdá nejlepší variantou... Teprve potom poznáš, že každý má nějakou "vadu". A když tohle neprožiješ v mládí, pak se to ve třiceti se dvěmi dětmi už dohnat nedá. Už jste si všimli toho, že ženská, která vystřídá v mládí hodně chlapů je pak povětšinou starostlivá a věrná manželka? Protože ona ví!

  1. na komentář reaguje heligona — #10
  2. na komentář reaguje dorule — #12
  superkarma: 0 26.07.2010, 11:11:03
 8. avatar
  [8] Věrulinka [*]

  Čas a jenom čas tě vyléčí a važ si toho, co máš, málo který chlap by toto udělal, je to ChlapSml67

  superkarma: 0 26.07.2010, 10:48:03
 9. avatar
  [7] rusalka2008 [*]

  Opravdu - rozum musí být to hlavní, tři děti nelze vychovávat v rozpadlé rodině s nevyrovnanou matkou Sml23  a Dorule by si měla Petra vážit... Kdyby mě můj milovaný poslal na potrat a nezajímalo ho nic, nestál by mi za to.

  superkarma: 0 26.07.2010, 10:45:46
 10. avatar
  [6] enka1 [*]

  Dokážu si představit, co Tebou cloumá, ale brzy by to mělo otupět uvědomění si chování skvělouše Martina. S tím bys chtěla opravdu žít?

  superkarma: 0 26.07.2010, 10:36:12
 11. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  Vždycky, když jsem se někde pobláznila a přitom jsem rozumově věděla, že by byla blbost něco si začínat, prostě jsem si řekla, že zamilovanost je pitomost a nesmysl, který jen komplikuje život. A bylo. V tomhle mám silnou vůli a taky mi stačí dotyčného nevidět, protože mi za pár dní sejde z mysli.

  "Nevzdávej se něčeho, co chceš celý život pro to, co chceš jen pro tento okamžik."

  superkarma: 0 26.07.2010, 10:35:55
 12. [4] Anai [*]

  Nějak jsem nepochopila, co jsi Martinovi provedla a co s tím má společného Tvá rodina, Petr je asi skutečně zřejmě světec.... Já jsem nikdy žádnému chlapovi neublížila, rozešla se sam jen s jedním, tím prvním (tyran, který mi byl nevěrný a k tomu chorobně žárlil, takže mě 5 let "odpaňoval")  pak už mě opouštěli vždy jen oni. Takže nechápu, když někoho miluju a chci, tak mu přece nemohu ublížit....?!?

  1. na komentář reaguje dorule — #11
  superkarma: 0 26.07.2010, 10:34:45
 13. avatar
  [3] fialinka [*]

  Dorule, stejná řeka to nebude...a byť neznám podrobnosti, tak ten tvůj Petr nebude špatný chlap, když je ochotný vzít za své i cizí dítě a mít vás rád... víš, píšeš o nedostatku lásky, ale možná že to kamarádství vlastně je ta láska :-)...

  superkarma: 0 26.07.2010, 10:27:14
 14. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  mmch, švagr se před pěti lety rozvedl, měli dvě děti. každý si našel partnera a sním měl dítě. nedopadlo to a  po letech se k sobě zase vrátili a jde to. Jen už každý ví o trochu víc, co od vztahu chce a že do toho musí dát o to víc, kolik promrhali. A přeju jim, ať jim to vydrží

  superkarma: 0 26.07.2010, 10:13:55
 15. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Milá Dorule, do stejné řeky nelze vlézt dvakrát a podruhé to bude jen takové, jaké si to uděláte. je to otec tvých dvou dětí. Vy jste rodina. Teď už ale víte, jak křehký je vztah dvou lidí. A kdybys někdy přemýšlela, jak k Petrovi najít vztah, tak hledej už jen proto, jaký je. Třeba není mič bjukenen v kombinaci s džejmsem bondem, ale je to frajer Sml67

  superkarma: 0 26.07.2010, 10:11:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme