Polička, vitrínka, parapet... to jsou místa přímo vybízející k odkládání drobných dekorativních předmětů. Ozdůbky jsou i tématem dnešního dne. Přečtěte si názor čtenářky Heather na sbírání těchto věciček...


Zdravím redakci a všechny ne/milovnice lapačů prachu :-)

Jsem asi rok po stěhování, resp. po prvním zařizování vlastní domácnosti (podnájem předtím nepočítám). A tak jsem ani neměla moc možností či čas „nasbírat" lapače. Moje zařízení pokojů teprve „dostává tvar" a pokud se tam něco někde na poličce objeví, to se uvidí.

Moje máma sbírá keramické slony, švagrová zas žáby, známá pro změnu růžový porcelán. Mě tohle nepostihlo. Nechci žádné věci záměrně kupované do sbírky a ani mi nikdy neuhrane džbáneček či soška, u kterého si řeknu „to musím mít". Vedle televize mi stojí solná lampa, malý svítící globus (jsem kapku úchylačka na mapy, atlasy, zeměpis, cestopisy a podobně :-)...) a z druhé strany stojí malá soška znázorňující podmořský svět, kterou jsme si dovezli z letošní dovolené z Itálie, a skleněná miska s mušlemi. V knihovně je před knížkami položená veliká nachová lastura mořského ježka, která nám byla dovezena z dovolené, a pár malých kovových sošek draků, na které je ujetý zase můj manžel. To je vše. Pokud si něco dovezeme z cest, je to většinou magnet na ledničku, protože keramická zvířátka, domečky, sošky a podobné skutečně nechci, jen letos jsme udělali výjimku. Všichni také ví, že keramika není vhodný dárek pro mě a pokud obdržím okrasnou či vonnou svíčku, stejně je za chvíli po ní - svíčky jsou od toho, aby hořely, ne aby se skladovaly...

Nevystavuju zbytečnosti jen proto, aby na poličce něco bylo... Všechno má pro mě nějaký význam, ke všemu mám určitý vztah, nic nelapá prach jen tak nazdařbůh :-)

Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: Drobné dekorativní předměty

Máte ráda drobné dekorativní předměty?

Na tuhle otázku mi odpovídejte v dnešním tématu! Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, pokud se tedy chcete zúčastnit naší soutěže, ve které můžete získat krásný dárek. Psát mi můžete nejen o svých názorech na „lapače prachu“, ale také, pokud se vám s nimi stala nějaká veselá (či naopak trpká) historka. Můžete mi posílat k textům i fotky svých nejoblíbenějších policových ozdob... zkrátka fantazii se meze nekladou. A co můžete získat? Dárkem dnes bude kniha Patricie Cornwellové: Scarpentová, kterou vydal Knižní klub, k ní přibalíme ještě časopis TOPseriál: Anglické Vraždy Midsomeru a okolí.

Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu...

Reklama