Rodina

Sloneček pro štěstí

Nalezený šperk, který přinesl štěstí. To tu dnes ještě nebylo. Přečtěte si pozoruhodný příběh čtenářky s nickem Kuže, za který moc děkujeme.

Milá redakce, když jsem si četla dnešní téma, tak se mi okamžitě vybavila  „tretka", kterou nosím stále při sobě. Když ji nemám na krku na řetízku, tak je alespoň v peněžence, nebo v kapse. Není to nijak drahý šperk, ale pro mne má velký význam. Je to maličký kamenný přívěsek - slon.

A proč je mi tak drahý?  Vdávala jsem se ještě jako studentka a v době, kdy jsem promovala jsem vysadila antikoncepci a těšila se, že brzy bude miminko. Jenže příroda byla jiného názoru a já jsem tři roky marně čekala na tu úžasnou čárku na těhotenském testu. A když pak přišla, tak pak velmi brzy následoval potrat, pak další a další.  A pak přišlo další těhotenství a to bylo od začátku nějaké „jiné".  Bylo mi špatně snad ještě než jsme vstala z postele a nevolnosti se stupňovaly.  Nakonec jsme skončila v nemocnici na kapačkách, to už jsme neudržela ani lžičku vody. A po pár dnech jsem zase začala krvácet...

Tenkrát za mnou přišel lékař a opatrně mně začal vysvětlovat, že půjdu na ultrazvuk a pokud nebude miminku bít srdíčko, tak i toto těhotenství neskončí dobře. To srdíčko mělo být vidět už mnohem dřív, ale pořád se ještě čekalo, jjestli se nestane zázrak.

Na ultrazvuk se muselo jít přes dvůr nemocnice a když jsem tam přecházela, tak jsem trošku zakopla a sletěla na zem. Pod ruku se mi dostal kamínek, zvedla jsem ho a zjistila, že to není kamínek, ale sloneček. A jako by z něj přímo zářila jistota, že miminko žije.

Slonečka jsem držela v ruce celou dobu čekání  v čekárně a při vyšetření bylo skutečně všechno v pořádku. Pohled na to maličké srdíčko byl nádherný, miminko vyrostlo a dneska už chodí do čtvrté třídy. Je to krásná holka...  Sloneček byl se mnou i při porodu a vlastně je se mnou od té doby pořád. Jenom jednou jsme se rozdělili - když šla dcerka na operaci, tak ho dostala s sebou do nemocnice...  

Kuře

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To je moc krásný přběh a já věřím, že vám ten sloneček bude nosit štěstí dál

Máte také nějakou příhodu se šperkem, milé ženy-in? Jak vidíte, nemusí to být klenot z drahých kovů, ale úplně obyčejná věcička, která vám přinesla štěstí. Máte něco takového? Máte doma nějaký šperk, kterého si ceníte, protože jste ho dostaly od milované osoby? Našla už jste někdy nějaký šperk a přinesl vám štěstí, jako naší čtenářce?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

   
12.01.2011 - Těhotenství a porod - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [7] Saritka [*]

  Moc pěkně napsané. Mě manžel dal  malý přívěšek andělíčka, ani nevím odkud ho měl. Ani to netrvalo dlouho a měl úraz na noze z následky napořád. Chtěla jsem mu ho vrátit, ale né, má mě prý chránit. No nevím , náhoda?Sml16

  superkarma: 0 26.02.2012, 13:08:13
 2. avatar
  [6] Julianna [*]

  Krásný příběh

  superkarma: 0 20.05.2011, 09:47:22
 3. avatar
  [5] lalica [*]

  Já svému muži, když byl v nemocnici a čekala jej těžká operace, dala malého plyšového slona. Vždy jsem hleděla na to, aby měl chobot nahoru.

  Své kamarádce jsem před její náročnou gynekologickou operací dala malý přívěšek  Panny Marie.Když jsem jí přišla navštívit, říkala, že celou noc nespala a držela přívěšek v ruce. Ráno jí přišel primář říct, že měla obrovské štěstí , že nebude muset na ozařování, i když byl nález na čípku na rozhraní. Od její operace uběhlo již 20 let. Jsem moc ráda, že mi kamarádka zůstala a dnes se již těší ze 3 vnuček.

  superkarma: 0 19.05.2011, 10:12:54
 4. avatar
  [4] Ginger20 [*]

  Krásný příběh!Sml16

  superkarma: 0 12.02.2011, 12:48:21
 5. avatar
  [3] selinka [*]

  ten sloník Ti byl poslán do cesty v pravý čas Sml59

  superkarma: 0 12.01.2011, 12:24:44
 6. avatar
  [2] selinka [*]

  Dano, jestli Ti nestávkuje klávesnice? Kobližek - Kobližka, Kuže - Kuře ...??

  superkarma: 0 12.01.2011, 11:59:21
 7. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml16 můj syn si propašoval na operační stůl mončičáka

  superkarma: 0 12.01.2011, 11:43:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme