Vztahy

Slibuje mi rozvod. Dočkám se?

Minulý týden nám od jedné z vás přišel e-mail, který mezi námi v redakci vyvolal dost živou diskusi. Některé z nás se tu začaly rozčilovat nad tím, jak potupná je pro ženu role milenky, jiné v redakci spíše litovaly podváděnou manželku. Rozhodně není co závidět ani jedné z nich...

S Petrem se známe několik let. Bydlíme na malém městě, navíc jen jednu ulici od sebe. Je ženatý, má dvě malé děti. Já jsem byla vdaná a děti, naštěstí už dospívající, mám taky dvě. Za poslední dva roky se toho v mém životě hodně změnilo. Stihla jsem se rozvést a on... On mi stihl poplést hlavu a naslibovat, že to udělá taky.

rozvod

Nerozváděla jsem se kvůli Petrovi. Toho jsem poznala blíže až po rozvodu. Už ani nevím, jak to všechno začalo, prostě jsme se dali do řeči na jedné vesnické zábavě tam u nás, a už to jelo. Oba jsme toho dost vypili, tancovali jsme spolu, pak si na sebe vyměnili čísla a začali si psát. Brzy jsme zjistili, že máme hodně společného, a šíleně jsme se do sebe zamilovali. Jenže, jak jsem už napsala, Petr byl ženatý a měl dvě malé děti! Jeho manželku jsem od vidění samozřejmě také znala, často jsme se na ulici potkávaly. Stejně jsem ale měla pocit, že to, co je mezi mnou a Petrem, je něco natolik výjimečného a silného, že jsem se tajného vztahu s ním nedokázala vzdát. Sám mi tvrdil, že nikdy nic podobného nezažil, že jsme jako dvě kostičky puzzle, které do sebe dokonale zapadají.

Čtěte také:

Následovalo moje nejkrásnější a zároveň i psychicky nejnáročnější období v životě. S Petrem jsme se vídali několikrát týdně, samozřejmě jsme se skrývali. Ututlat náš poměr na malém městě bylo dost náročné. Lidé si o nás šuškali, ale jeho manželka, ač to možná tušila, dělala jakoby nic. Petr měl hodně peněz. Možná o nás věděla, ale nechtěla ho ztratit, a tak mu náš poměr tolerovala.

Po roce přišel Petr sám od sebe s tím, že už takhle dál nemůže. Prý mě miluje a chce být se mnou víc, takže se rozvede. Dokud o tom nemluvil, neřešila jsem to. Byla jsem ráda, že jsem po rozvodu našla svou spřízněnou duši, navíc měl ty dvě malé děti... Do ničeho jsem ho opravdu netlačila. Jenže od chvíle, kdy to zmínil, jsem už nemyslela na nic jiného. Začala jsem doufat, že to vážně udělá.

Od doby, kdy mi to slíbil, uplynul další rok. Nezměnilo se nic. Snad jen, že jsme se kvůli tomu začali hádat. Dokud o rozvodu mluvil sám od sebe, bylo vše v pořádku. Jenže jakmile jsem se ho na to začala ptát já, jako by si všechno rozmyslel. Vím, že je hodně fixovaný na děti. Bojí se, že by je po rozvodu tak často nevídal. Navíc by ho čekalo majetkové vyrovnání. Jeho manželka je dost na peníze, takže tipuji, že by se ho nejspíš pokusila finančně zruinovat.

Chápu, že se Petr do rozvodu nehrne, jenže já už takhle dál nemůžu. To se budeme nadosmrti skrývat? Navíc! Stokrát si můžu říkat, že mi je jedno, co si o mně myslí lidé, ale v hloubi duše není. Jsem slušná ženská. Patnáct let jsem byla vdaná a na jiného chlapa jsem se ani nepodívala. Když jsem poznala Petra, měla jsem pocit, že jsem nic podobného k nikomu necítila. Dokonce ani na začátku ke svému manželovi. Proto jsem do takového vztahu s Petrem šla. Bylo to zkrátka silnější než já. Role milenky už mě ale nebaví. Ze začátku to byl adrenalin. Skrývání mělo své kouzlo, ale teď už chci víc. Když mě tak miluje, měl by se rozvést. Přece nás nemůže mít donekonečna obě. A aby s ní žil „jen“ kvůli dětem? Pochybuji, že by byl pro děti takový vztah rodičů přínosem.

Zdeňka

Pozn. redakce: jméno čtenářky jsme na její přání změnili.

Co si o tom myslíte vy?

ddddddPište mi už teď na e-mail: redakce@zena-in.cz a do předmětu k e-mailu nezapomeňte připsat heslo: MILENKA. Na vaše dopisy (ideálně o rozsahu cca 10 řádků) budu čekat do zítřejších 15 hod. Zítra odpoledne se dozvíte jméno jedné z vás, která si za svůj příspěvek navíc vyslouží hezkou cenu. Tentokrát bude ve hře... Tak pište! Vánoce jsou za měsíc, třeba budete mít jeden dárek výhrou vyřešený! :)

Malá nápověda, kdybyste nevěděly, o čem se na téma MILENKA rozepsat (jinak nechávám samozřejmě na vás):

 • Byla jste někdy milenkou, nebo naopak podváděnou manželkou?
 • Myslíte si, že je na tom hůř milenka, nebo manželka?
 • Co byste udělala, kdybyste přišla na to, že vás manžel podvádí?
 • Jak dlouho byste vydržela čekat, než se muž rozvede?
 • Začala byste si s ženatým mužem, který má děti, nebo byste dala od začátku ruce pryč?
 • Napište cokoliv jiného, co vás k tématu napadne!
   
26.11.2013 - Příběhy - autor: Petra Jančálková

Komentáře:

 1. avatar
  [16] vitulka [*]

  nechtěla bych řešit takovou situaci.ale asi bych nevydržela čekat tak dlouho.

  superkarma: 0 30.11.2013, 23:46:53
 2. avatar
  [15] Dudlajlama [*]

  Léthé — #9 Sml67Sml22

  Nejlepe bych radila si najit nenarocnou milenku, ktera bude rada za tu milenkovskou roli a nebude chtit vic z jednoho prosteho duvodu. Takto ji to vyhovuje a vic nepotrebuje, jenze takovych bab je jako safranu.

  Osobne bych ale manzela, kdyby to na nej prasklo, hnala za milostnici. Jsem majetnicka potvoraSml57

  superkarma: 0 26.11.2013, 19:36:34
 3. [14] ala63 [*]

  JEN AT HO OŠKUBE,ALE MYSLIM,ZE OD NI NEODEJDE....ME TEN MUJ EX OBRAL O VSE,ZUSTAL NAM SE SYNEM ZDEVASTOVANY BYT A HOLEJ ZADEK,ALE VYHRABALI JSME SE Z TOHO...KDYBYCH TENKRAT MELA SILU BOJOVAT,MOZNA BY NAS TAK NEOSKUBAL,ALE PO 12 LETECH FYZICKEHO I PSYCHICKEHO NASILI JSEM BYLA RADA,ZE JSME SE HO ZBAVILI...

  superkarma: 1 26.11.2013, 16:25:05
 4. avatar
  [13] Altamora [*]

  knihovna — #10 Majetnické je nechat si nevěrného manžela. Já majetnická nejsem, nevěrnému manželovi bych umožnila, aby své potřeby realizoval jinde, když mu doma nevyhovují. Vůbec bych ho nechtěla vlastnit i za takových podmínek. Protože je jen málo mužů, kteří by stejnou volnost, kterou požadují pro sebe, poskytli i své manželce. Roli parťáka jsem schopná realizovat i mimo manželství.

  superkarma: 4 26.11.2013, 14:13:52
 5. avatar
  [12] Suzanne [*]

  Léthé — #9 Sml67

  superkarma: 0 26.11.2013, 13:02:24
 6. avatar
  [11] Léthé [*]

  knihovna — #10 s tím mohu jen souhlasitSml67

  superkarma: 0 26.11.2013, 12:59:46
 7. [10] knihovna [*]

  Lukáš Čejka — #8 Přeně jste to vystihl! Je to opravdu tak. Lidi mají pořád majetnické potřeby. Někoho vlastnit, mít. Milenka je na rozptýlení, relax a odpočinek. Manželka je parťák a partner do života!

  1. na komentář reaguje Léthé — #11
  2. na komentář reaguje Altamora — #13
  superkarma: 2 26.11.2013, 12:57:12
 8. avatar
  [9] Léthé [*]

  Nelíbí se i od paní Zdenky tato věta;

  "Jeho manželka je dost na peníze, takže tipuji, že by se ho nejspíš pokusila finančně zruinovat."

  Co znamená to je dost na peníze, když by jí měli zůstat na krku dvě děti ? V dnešní době je to dost často na věšák, anebo je žena donucená si co nejrychleji někoho najít za každou cenu. Pryč je doba, kdy rozvedené ženy, nebo samoživitelky měly výhody. Být sama s dětmi je obrovský problém, i ten finanční. Takže jaké oškubání ? Chlap si najde milenku....tak ať jde do prdele...ale ať nebere dětem životní úroveň, na které děti byly zvyklé. Toť můj názor. Jinak ať si každý dělá co chce. Prostě jaké si to uděláš, takové to máš. Chlap, který uteče od problémů v jednom vztahu, uteče i v tom druhém....tedy většinou.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #12
  2. na komentář reaguje Dudlajlama — #15
  superkarma: 2 26.11.2013, 12:14:30
 9. avatar
  [8] Lukáš Čejka [*]

  Rikina — #6 takove zmatky vznikaji, protoze lidi nejsou ochotni akceptovat spolecenske role- manzelka je proste manzelka a milenka je milenka - milenka neni predstupen manzelky,neni to nejaka junior manzelka, manzelka v zacviku ... a plati to samozrejme i opacne Sml57Sml54

  1. na komentář reaguje knihovna — #10
  superkarma: 4 26.11.2013, 11:03:01
 10. [7] MaVy [*]

  jako spousta takových chlapů se nechce rozvézt,vyhovuje jim a posiluje jejich ego,že mají dvě ženy a obě má rád,opustit tu na kterou už je tolik let zvyklý se mu nechce a ani to neudělá

  superkarma: 0 26.11.2013, 10:31:19
 11. [6] Rikina [*]

  O tomto konkrétním případu si myslím, že pán se nerozvede, ale najde si jinou milenku, co ho nebude prudit s rozvodem. Sml57

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #8
  superkarma: 6 26.11.2013, 09:29:04
 12. avatar
  [5] SoniO [*]

  No tak doufám že se mi to nestane

  superkarma: 0 26.11.2013, 09:13:56
 13. avatar
  [4] sarce [*]

  nechtěla b ych to zažít

  superkarma: 2 26.11.2013, 07:27:19
 14. [3] opickajura [*]

  Hůř je na tom manželka. Dle mého je milenka na 1 místě. Za ní se utíká. Má to i svá negativa, musí zpět za manželkou. Za milenkou běží vyparáděnej, veselej a v poho. Domů jde otrávenej. Smutné milenky by si měly uvědomit, že běží za nimi a manželkám ubližují za to, že se o něj starají.

  superkarma: 0 26.11.2013, 07:00:15
 15. [2] lidicka [*]

  Myslím, že Petr se nerozvede, a Zdeňka bude pořád jen milenka - ta druhá...Sml22

  superkarma: 6 26.11.2013, 06:50:29
 16. avatar
  [1] helmar [*]

  Sml68Podváděná je i milenka i manželka a mužskej je sobec, který myslí jen na sebe. A nerozvede se - nejdřív jsou tu malé děti a pak přece neopustí něco, na co je zvyklý a má tam kompletní servis. Takhle mu to vyhovuje. Nevím, jestli bych dokázala odpustit nevěru,  udělat tlustou čáru a pokračovat jakoby se nic nestalo. Ten červíček podezření by tu pořád fungoval. Zažila jsem si to v rodině svého muže a nikomu bych to nepřála. Jakmile za tchánem zaklaply dveře, jeho žena = tchýně okamžitě začala pochybovat, že jde určitě někam jinem, než jí řekl. Tak se trápili nejen ti dva, ale zatěžovali celou rodinu a pořád měli tendenci zjišťovat, komu věříme a kdo má má pravdu.

  superkarma: 5 26.11.2013, 00:32:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme