Bulvár

Slíbila jsem, že přestanu kouřit!

Čtenářka male-kote má problém s kouřením, snaží se kvůli příteli přestat a nedaří se jí to. Poradíte jí stejně jako já?

 
Dobrý den, tak poprvé se pokusím přispěv i svým příspěvkem.
 
Slíbila jsem už asi před rokem svému příteli, že přestanu kouřit. On to bohužel nemá rád, je nekuřák. Napřed jsem si říkala že budu kouřit jen tehdy, když nebudu s ním. Vždycky jsme se viděli jen o víkendu, já přes týden chodila do školy a on pracoval. Bydlíme od sebe 25 km takže bylo nemožné být spolu každý den. Nebyl tedy problém o víkendu nekouřit. Bohužel mi začli letos prázdniny a já už celé dva měsíce u něj bydlím. Vydržela jsem asi měsíc nekouřit. Šli jsme na pivo a dostala jsem chuť si zapálit. Pivo je přeci nemožné si dát bez cigarety. Dovolil mi si koupit krabičku s tím, že si zakouřím akorát u piva a pak to zase schováme na další. Bohužel se to opravdu nedalo vydržet a tak jsem si dala aspoň jednou za den. On chodí každý den do práce a já jsem tedy sama doma, takže není problém si kdykoliv zakouřit s tím že on otom samozdřejmě nebude vědět. Krabička se dokouřila a řekla jsem si   dost. Už nebudu kouřit. Bohužel jsem si koupila potaji další krabičku s tím že si myslí, že mám pořád tu jednu. Takže jsem vlastně svůj slib nedodržela i přesto že jsem to slíbila i jeho rodičům. Budu se muset snažit a nakonec svůj slib splnit. Říká se, že když člověk má opravdu vůli přestat a chce tak to dokáže. Já asi tu vůli bohužel nemám i přesto že nejsem extra závislá. Jenže můj problém je v tom, že když jsme venku tak prostě na tu cigaretu chuť mám, ale když jsme doma tak si zakouřit nemusím. Uvidím zda svůj slib dokážu splnit a překonat nekouřit. Přeci je to nezdravé i když pro nekuřáky je to více škodlivé než pro kuřáky. 
 
Tak snad vám to takhle stačí. Nejsem u vás dlouho a tak nevím jak tyto články mají být dlouhé :-)
malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


Milé malinke-kote, tak za prvé délka je dobrá. Děkuji, že jste se rozhodla napsat. Tady nekoušeme. Příště se ale prosím podepište, abych vás nemusel dohledávat podle mailu. :)

A k vašemu odnaučování kouření. Nikdy nepřestanete kouřit, pokud to budete dělat pro někoho. Musíte to udělat pro sebe. Pokud opravdu chcete, tak přestanete kouřit hned a nikdy se k tomu nevrátíte. Tenhle stav je dlouhodobě neudržitelný. Až vám na to přijde, asi nebude nadšený a nalomíte jeho důvěru ve vás. Vy si ale musíte rozmyslet, zda je pro vás důležitější on, nebo kouření… A věřte, že vím, o čem mluvím… přestal jsem kouřit cigarety, když jsem denně vyhulil 3 krabičky… ze dne na den. Od té doby jsem nešluknul cigaretový dým. Přesedlal jsem na doutníky až po půl roce…

Dnes jsou tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

 • Dala jste někdy slib, který jste nesplnila? Proč? Mrzí vás to?
 • Dostala jste slib, na kterém vám záleželo, a nebyl splněn? Vypište se z té křivdy a popište toho bídáka, nebo bídačku.
 • A vůbec jsou sliby, o kterých víte, že nikdy nemohou být splněny a tak na ně nevěříte?
 • A co přísahy?

Myslím, že k tomuto tématu vymyslíte spoustu podtémat. Tak mne jimi zahrňte. Čekám na mailu

redakce@zena-in.cz

A slibuju, že jednu z vás, tu, jejíž příspěvek se mi bude líbit, nebo mne velmi zaujme, se pokusím překvapit. A pokusím se ji překvapit již dnes. A tak nečekejte na poslední chvíli, protože výhodu budou mít ty, které napíší již dopoledne!


Slibovací soutěž:
9 – 7 Praha, Pelhřimov, Poděbrady, Domažlice

Více o soutěži ZDE: Slibovací soutěž

   
15.08.2011 - Blog redakce - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [18] sdrawa [*]

  Není potřeba přestat, je lepší přejít na elektronické cigarety

  superkarma: 0 08.01.2013, 11:04:53
 2. avatar
  [17] átéčko [*]

  Rikina — #2 Sml22Sml43

  superkarma: 0 25.08.2011, 15:22:33
 3. avatar
  [16] átéčko [*]

  malinke-kote — #14 Namísto kouření zkus něco číst. Ta tvá čeština je na pár přes hubu. A jestli příteli lžeš, tak se na něj rovnou vybodni, nebo to udělá on sám.

  superkarma: 0 25.08.2011, 15:20:46
 4. avatar
  [15] Altamora [*]

  malinke-kote — #14 Musím souhlasit s ostatními, jsi závislá. Pokud neumíš zahnat nudu jinak než cigaretou, tak je jen otázkou času, kdy se budeš nudit tak, že jich vytáhneš za den dvacet, třicet, čtyřicet. Stačí se jen rozejít s tímto přítelem a budeš v tom lítat. Tedy pokud si nepřipustíš, že máš problém a že je třeba se s ním vyrovnat nebo bojovat.

  superkarma: 0 15.08.2011, 22:23:05
 5. avatar
  [14] malinke-kote [*]

  Žábina — #13 já bych si jí odpustila, já jí nepotřebuji .. já nekouřím ze závislosti ale ze zvyku .... já ty cigarety nepotřebuji, dokážu to vydržet ale nemám pevnou vůli a prostě z nudy si zakouřím ... hlavně když jedu do školy tak vždy čekání na autobus si zakouřím a to jen opravdu bohužel z nudy, protože mě to tam nebaví čekat ... když na ně momentálně nemám tak si nekoupím a týden mi to nevadí, když dostanu peníze tak hned co první je koupit ci krabičku cigaret. Když jsem u přítele klidně dva dny nekouřím, ale jakmile se nudím bohužel si jdu zakouřit ... mě to nepříjde jako závislost ... mě to opravdu příjde spíše jen ze zvyku a ten zvyk nedokážu zastavit bohužel ...

  1. na komentář reaguje Altamora — #15
  2. na komentář reaguje átéčko — #16
  superkarma: 0 15.08.2011, 20:29:19
 6. avatar
  [13] Žábina [*]

  malinke-kote — #6 závislá jsi, ne že nejsi...pokud si neodpustíš i jen jednu cigaretu denně, závislá jsiSml80

  přestaň lhát sama sobě

  1. na komentář reaguje malinke-kote — #14
  superkarma: 0 15.08.2011, 20:16:26
 7. avatar
  [12] risina [*]

  malinke-kote — #6 "závislá nejsem .. jen prostě jednu cigaretu deně si nikdy neodpustím "

  Radek má pravdu - jakmile si neodpustíš tu jednu cigaretu denně, tak závislá jsi. A přestat je možné, jen když to sama sobě přiznáš a řekenš si, že závislá být nechceš. Můj manžel kouřil od 15 let a přestal ve 40 - prostě se rozhodl, že o chřipce, kdy mu asi 3 dny cigarety nechitnaly, už nezačne. Ale musel k tomu dospět sám, předtím moje poznámky ani dětské naivní a nevinné přesvědčování nebyly nic platné... Kouřil víc než jednu krabičku děnně, a i v době, kdy jsme byla na matařské a neměli jsme moc peněz, razil heslo "radši budu jíst suchý chleba, ale svou dení dávku nikotinu si neodpustím!"

  superkarma: 0 15.08.2011, 17:56:26
 8. avatar
  [11] haluška [*]

  Radek Kříž — #10 Ono v podstate je to jedno. Mala som to v hlave zrovnané a syn má dobrý pocit a je pyšný, že mamina to dokázala. Prehodnotila som , čo mi to dáva a čo mi to berie a čo ma k tomu vedie, Najhoršíe bolo, čo si počať s rukami.

  A zodpovedne môžem povedať, že sa mi vrátil čuch.

  superkarma: 0 15.08.2011, 17:05:48
 9. avatar
  [10] Radek Kříž [*]

  haluška — #9 Ale to jste udělal pro sebe. Nechtěla jste aby si myslel, že ho nemáte ráda. ne proto, abyste neničila zdraví jemu

  1. na komentář reaguje haluška — #11
  superkarma: 0 15.08.2011, 16:53:51
 10. avatar
  [9] haluška [*]

  Radek Kříž — #8 Nie je pravda, že prestať fajčiť "pre niekoho" sa nedá. Ja som to urobila pre môjho syna po jeho slovách "asi ma nemáš rada, keď si ničíš zdravie pri cigarete"Som típla okamžite a už som si nezapálila.A tento stav trvá už 4 roky.

  1. na komentář reaguje Radek Kříž — #10
  superkarma: 0 15.08.2011, 16:46:48
 11. avatar
  [8] Radek Kříž [*]

  malinke-kote — #6 Závislost není o počtu, ale o tom, že člověk si ji musí dát, i když ví, že potencionální nevýhody převažují ten krátkodobý požitek.

  vy kouříte, ačkoliv riskujete ztrátu důvěry partnera. závislá nejste pouze v případě, že o něj nestojíte a je vám jedno, co bude, až na to přijde..

  1. na komentář reaguje haluška — #9
  superkarma: 0 15.08.2011, 16:27:11
 12. avatar
  [7] Jindriska8 [*]

  Sml59Gratuluji k výhře a bude to chtít dneska jenom jednu ciSml24garetku

  superkarma: 0 15.08.2011, 16:14:29
 13. avatar
  [6] malinke-kote [*]

  jo taky závidím že jste dokázal přestat i přes 3 krabičky deně ... to já tu krabičku mám na cca 4 - 5 dní takže vím že závislá nejsem .. jen prostě jednu cigaretu deně si nikdy neodpustím .... budu muset nad tím opravdu hodně zamakat ....

  1. na komentář reaguje Radek Kříž — #8
  2. na komentář reaguje risina — #12
  3. na komentář reaguje Žábina — #13
  superkarma: 0 15.08.2011, 16:09:47
 14. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Sml24Tři krabičky,to je síla,ale musí se ocenit,když někdo po tolika letech přestane,ale nejlepší je neslibovat a přestat tajně a dokázat to sama sobě.Sml79

  superkarma: 0 15.08.2011, 15:51:07
 15. avatar
  [4] Radek Kříž [*]

  malinke-kote — #1 To s tou nezávislostí si jen namlouváte.  z celého vašeho příspěvku čiší závislost. Vím o čem píšu. prožil jsem si to na vlastní kůži a plíce.

  když píšu, že člověk musí chtít, tak nemyslím, že to říká. Musí si v sobě vybudovat odpor a hnus k cigaretám. Dokud ve vás bude cigareta i jen pomyšlení na ní vzbuzovat pocit libosti, nezbavíte se té závislosti.

  A věřte, že vás neodsuzuju, nejdřív musíte přestat nalhávat sama sobě, že nejste závislá. Já hulil cigára 15 let... a 14 si říkal, že s tím můžu kdykoliv přestat, že nejsem závislýSml16

  superkarma: 1 15.08.2011, 15:38:15
 16. avatar
  [3] malinke-kote [*]

  nevím na co přítel dávno přišel .. on ví že kouřím, vždyt jsem to tam psala ... v hospodě mi to dovolí. Občas si dám u něj doma také a ví to. Jen je problém že jsem mu to dávno slíbila že přestanu a prostě nepřestala ... a jsem neustále v prostředí kde se kouří ;-) to jsem také již zmiňovala že moje celá rodina kouří :-) a mám psa kterého musím chodit venčit takže není problém si zakouřit kdykoliv venku :-) to jsem tam zapomněla ale samozdřejmě zmínit že jsme si pořídila psa :-)

  superkarma: 0 15.08.2011, 15:37:46
 17. [2] Rikina [*]

  No, myslím, že na to přítel dávno přišel. Sml57 Je naivní si myslet, že tu "jednu cigaretu" nepozná - nekuřák, a v prostředí, kde se nekouří, to okamžitě pozná, i když se větralo. To jenom kuřáci si myslí, jak to vůbec není cítit. Sml80 Je.

  1. na komentář reaguje átéčko — #17
  superkarma: 0 15.08.2011, 15:31:49
 18. avatar
  [1] malinke-kote [*]

  omlouvám se za nepodepsání ... nějak mi to asi uniklo Sml80 ráda bych přestala také kvůli sobě, chci to na jednu stránku i já, ale i tak se to nedaří. Jsem dost mladá a ne tolik závislá tak snad to nebude problém a podaří se mi s tím úplně seknout :-) Problém je taky vtom že naše celá rodina kouří a tak to cejtím a vidím stále každý den Sml15

  1. na komentář reaguje Radek Kříž — #4
  superkarma: 0 15.08.2011, 15:09:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme