Čtenářka male-kote má problém s kouřením, snaží se kvůli příteli přestat a nedaří se jí to. Poradíte jí stejně jako já?

 
Dobrý den, tak poprvé se pokusím přispěv i svým příspěvkem.
 
Slíbila jsem už asi před rokem svému příteli, že přestanu kouřit. On to bohužel nemá rád, je nekuřák. Napřed jsem si říkala že budu kouřit jen tehdy, když nebudu s ním. Vždycky jsme se viděli jen o víkendu, já přes týden chodila do školy a on pracoval. Bydlíme od sebe 25 km takže bylo nemožné být spolu každý den. Nebyl tedy problém o víkendu nekouřit. Bohužel mi začli letos prázdniny a já už celé dva měsíce u něj bydlím. Vydržela jsem asi měsíc nekouřit. Šli jsme na pivo a dostala jsem chuť si zapálit. Pivo je přeci nemožné si dát bez cigarety. Dovolil mi si koupit krabičku s tím, že si zakouřím akorát u piva a pak to zase schováme na další. Bohužel se to opravdu nedalo vydržet a tak jsem si dala aspoň jednou za den. On chodí každý den do práce a já jsem tedy sama doma, takže není problém si kdykoliv zakouřit s tím že on otom samozdřejmě nebude vědět. Krabička se dokouřila a řekla jsem si   dost. Už nebudu kouřit. Bohužel jsem si koupila potaji další krabičku s tím že si myslí, že mám pořád tu jednu. Takže jsem vlastně svůj slib nedodržela i přesto že jsem to slíbila i jeho rodičům. Budu se muset snažit a nakonec svůj slib splnit. Říká se, že když člověk má opravdu vůli přestat a chce tak to dokáže. Já asi tu vůli bohužel nemám i přesto že nejsem extra závislá. Jenže můj problém je v tom, že když jsme venku tak prostě na tu cigaretu chuť mám, ale když jsme doma tak si zakouřit nemusím. Uvidím zda svůj slib dokážu splnit a překonat nekouřit. Přeci je to nezdravé i když pro nekuřáky je to více škodlivé než pro kuřáky. 
 
Tak snad vám to takhle stačí. Nejsem u vás dlouho a tak nevím jak tyto články mají být dlouhé :-)
malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


Milé malinke-kote, tak za prvé délka je dobrá. Děkuji, že jste se rozhodla napsat. Tady nekoušeme. Příště se ale prosím podepište, abych vás nemusel dohledávat podle mailu. :)

A k vašemu odnaučování kouření. Nikdy nepřestanete kouřit, pokud to budete dělat pro někoho. Musíte to udělat pro sebe. Pokud opravdu chcete, tak přestanete kouřit hned a nikdy se k tomu nevrátíte. Tenhle stav je dlouhodobě neudržitelný. Až vám na to přijde, asi nebude nadšený a nalomíte jeho důvěru ve vás. Vy si ale musíte rozmyslet, zda je pro vás důležitější on, nebo kouření… A věřte, že vím, o čem mluvím… přestal jsem kouřit cigarety, když jsem denně vyhulil 3 krabičky… ze dne na den. Od té doby jsem nešluknul cigaretový dým. Přesedlal jsem na doutníky až po půl roce…

Dnes jsou tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

  • Dala jste někdy slib, který jste nesplnila? Proč? Mrzí vás to?
  • Dostala jste slib, na kterém vám záleželo, a nebyl splněn? Vypište se z té křivdy a popište toho bídáka, nebo bídačku.
  • A vůbec jsou sliby, o kterých víte, že nikdy nemohou být splněny a tak na ně nevěříte?
  • A co přísahy?

Myslím, že k tomuto tématu vymyslíte spoustu podtémat. Tak mne jimi zahrňte. Čekám na mailu

redakce@zena-in.cz

A slibuju, že jednu z vás, tu, jejíž příspěvek se mi bude líbit, nebo mne velmi zaujme, se pokusím překvapit. A pokusím se ji překvapit již dnes. A tak nečekejte na poslední chvíli, protože výhodu budou mít ty, které napíší již dopoledne!


Slibovací soutěž:
9 – 7 Praha, Pelhřimov, Poděbrady, Domažlice

Více o soutěži ZDE: Slibovací soutěž

Reklama