Bulvár

Slepá babička střílí jako Robin Hood


Anglické lukostřelkyni se podařil neuvěřitelný zásah do terče, když jedním šípem rozstřelila druhý. A jako by toho nebylo dost, Tilly Trotterová (74) je slepá.

Paní Trotterové se neuvěřitelný kousek, mezi lukostřelci známý jako Robin Hood", podařil při tréninku klubu Wellington Bowmen v Somersetu.
Druhý šíp udělal při zásahu prvního šípu takový kravál, že jsem se bála, jestli jsem netrefila strop nebo nerozbila něco drahého," říká paní Trotterová, kterou před dvěma lety přivedla k tomuto sportu její vnučka. Pak jsem ale uslyšela, jak lidé vyskakují a nadšeně křičí, že se mi podařil Robin Hood. Je to šance jedna z milionu a opravdu naprostá náhoda."

Paní Trotterová z městečka Uffculme přišla o většinu zraku po úrazu hlavy před sedmnácti lety. Vidím pohyb, ale ve středu zorného pole nevidím vůbec nic," vysvětluje. Při střelbě jí pomáhá manžel, Tony, který jí říká, jak každá střela vyšla. Má ale zakázáno říkat mi, abych mířila napravo či nalevo. Před vypuštěním šípu dělám veškerá rozhodnutí sama," říká rekordmanka. Ona sama sice tvrdí, že její neuvěřitelný zásah je naprosto náhodný, ale zdá se, že náhody ji potkávají docela často. Vloni vyhrála zlatou medaili na Národním mistrovství sportů pro nevidomé.
   
31.03.2008 - Společnost - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Projistotu bych nechala prověřit její potvrzení o nevidomosti a zbrojní průkaz slepeckého psa dotyčné...

  superkarma: 0 31.03.2008, 19:31:21
 2. avatar
  [1] Japina [*]

  Známý na jedné firemní akci 2x za sebou trefil svůj šíp ze vzdálenosti 20 m, zatímco někteří nebyli schopni luk ani napnout. Instruktor mu nechtěl věřit, že střílí poprvé.

  superkarma: 0 31.03.2008, 13:34:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme