Vztahy

Slečno, váš partner už zřejmě nebude nikdy chodit

Když začala Radana chodit s Tomášem, všichni jí ho záviděli. Nejenže byl krásný jak obrázek, ale ještě měl i plnou peněženku. Byli jako pár jako z Hollywoodu. Dnes jsou vlastně také jako pár z Hollywoodu, ale ze smutného, romantického filmu.

vozíček

Tomáš měl jednu velkou zálibu, rychlá auta. A na to i dojel. Při jedné takové zběsilé jízdě naboural a zůstal těžce zraněný. Radana měla obrovské štěstí, že v tom autě tehdy neseděla s ním, poněvadž sedadlo spolujezdce bylo zcela zdemolované.

Tomáš se po mnoha operacích ze svých těžkých zranění dostal. Co však doktoři nedokázali, to bylo postavit ho znovu na nohy. Při jedné z návštěv v nemocnici si vzal ošetřující lékař Radanu stranou: 
„Slečno, váš partner už zřejmě nebude nikdy chodit.“
Radana v tu chvíli zmateně zareagovala:
„A to nemůže už ani to?“
„Ne, nebojte se, po této stránce je v pořádku.“
„Pak není co řešit. Je to normální chlap,“
odpověděla Radana.

Po příchodu domů byla Radana Tomášovi velkou oporou, pomáhala i Tomášova maminka, která se k nim dočasně nastěhovala. Tomáš se však se svým stavem vyrovnával velmi těžce. Častokrát byl i zlý. Tisíckrát poslal Radanu do háje, tisíckrát se jí omlouval. Byla silná, byla upozorněna na to, že po psychické stránce na tom bude Tomáš ještě hůře než po fyzické.

Havárie se stala v době, kdy bylo Tomášovi 32 a Radaně 28. Tomáš ztratil jeho dosavadní zaměstnání a nebýt rodičů z obou stran, Radana by to sama nezvládla. Dům se musel předělat na bezbariérový, Radana, do té doby zvyklá se jen bavit a cestovat, byla zapřažena v práci, do toho se starala o Tomáše, vozila ho na rehabilitace, starala se, aby se zařadil do normálního života. Neměla to jednoduché.

Tento stav trval asi dva roky. Tomáš se z nejhoršího dostal, zejména díky Radaně. Začal pracovat jako počítačový programátor, život se dostával do normálních kolejí. Najednou přišel s tím, že by mohli mít dítě, které kdysi společně plánovali.

Radana byla tímto návrhem zaskočena. Najednou si nebyla vůbec jista, jestli to chce. Jestli by měla  sílu starat se o dítě i o partnera na vozíčku. Za ty dva roky se hodně změnila. O co víc psychicky pomohla Tomášovi, o to víc teď psychicky strádá ona sama. Ví, jak by si Tomáš dítě přál. Zní to hrozně, ale ona si není jista, zda ho chce právě s ním.

Čtěte také:

   
27.01.2012 - Láska a vztahy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [6] free [*]

  tady není co dodat, je to jenom na nich dvou

  Na druhou stranu, mojí kamarádce ochrnul manžel a stal se z něj tyran.  Obdivuju ji, že s ním zůstává.

  superkarma: 0 01.02.2012, 23:49:56
 2. [5] jithule [*]

  hodně štěstí ke správnému rozhodnutí

  superkarma: 0 01.02.2012, 08:17:12
 3. avatar
  [4] rusalka2008 [*]

  život je někdy opravdu těžký... sržím pěsti ke správnému rozhodnutí Sml79

  superkarma: 0 30.01.2012, 09:57:52
 4. [3] Rikina [*]

  Na rovinu si to říct. Sml80 Tomáš je z nejhoršího venku, Radana si zaslouží trošku "voraz", když už mu nemusí být pořád za zadkem. Na dítě je dost času. Taky je potřeba zvážit finanční stránku, kdyby Radana zůstala na mateřské, aby měli být z čeho živi. Jestli mají nějaké splátky na ten dům, atd. Ovšem to za ně nikdo jiný nerozhodne, musí se umět domluvit spolu, a já bych odhadla, že když vydrželi přes ty dva roky, které jistě nebyly jednoduché, tak se dokážou domluvit i o dítku. Hodně štěstí. Sml72 Sml67 

  superkarma: 2 27.01.2012, 14:43:05
 5. [2] jerenika [*]

  hmm... zapeklitá situace Sml58

  superkarma: 0 27.01.2012, 13:48:43
 6. [1] kantor10 [*]

  správná a důležitá otázkaSml79Sml30

  superkarma: 0 27.01.2012, 09:46:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme