Pisatelka s nickem slavuska je velmi protřelou a zkušenou cestovatelkou. Ve svém bohatém příspěvku popisuje, kde všude adventní trhy navštívila a kde se jí líbilo nejvíc. Jen ještě zvažuje kam letos.

Zdravím všechny čtenářky.
Téma vánoční nákupy v zahraničí mě velmi zaujalo, neboť jsem si název tohoto tématu přečetla v okamžiku, kdy jsem úporně přemýšlela, které město navštívíme letos. Z toho vyplývá, že na adventní trhy do zahraničí jezdím velmi ráda. 

Zatím jsem v adventní době navštívila Hamburk, Berlín, Norimberk, Drážďany(ty několikrát), Žitavu, Pasov, Lille, Paříž.  Především francouzské pojetí adventu mě poněkud zklamalo, v Paříži jsme na žádné trhy nenarazili, v Lille jsme potkali jedno malinké náměstíčko, na kterém byly trhy. Ale to už je asi 8 let zpátky (Paříž). V Lille jsem byla před 4 lety, byl tehdy šílený mráz, snad -10, byly jsme tam s mamkou fandit na fotbale, jen na otočku z Prahy, autobusem, já byla ve 23.týdnu těhotenství se starším synem. Nezapomenutelný zážitek.

Z mnou navštívených zahraničních měst jsou nejkrásnější trhy asi v Norimberku, ty jsou i hodně známé, a myslím, že právem. Stavovali jsme se tam před těmi 8 lety, cestou do Paříže.
Německé trhy mají vůbec svoje obrovské kouzlo, atmosféru, které u nás v takové míře není. V Pasově, tam jsou trhy jen malé, jde o malé městečko, ale jsou kouzelné, typicky německé, svařáček, klobásky..sortiment podobný jako u nás, ale výzdoba, atmosféra se mi tam prostě líbí víc.

Opravdovým zážitkem jsou však trhy ve velkých městech. Hamburk, kde jsem byla před 9 lety, Berlín, kde jsem byla asi před 6 lety, Drážďany, kde jsem byla několikrát, a nakonec i výše zmiňovaný Norimberk, v  těchto městech si člověk v době adventu připadá jak v pohádce. Oproti trhům u nás je tam více stánků, hezčí výzdoba,a v první řadě nepopsatelná adventní nálada, která se nedá popsat, ta se musí zažít. Ano, jsou tam stejné, možná i větší davy lidí než u nás, ale vůbec mi to nevadí, má to tam své obrovské kouzlo. 

Jak jsem v úvodu psala, teď jsme ve fázi rozhodování, kam se vypravíme letos. Po delší úvaze jsem vyloučila Mnichov (autem by to bylo komplikované), a momentálně se rozhoduji mezi Vídní a opětovnou návštěvou Norimberku. Ve Vídni jsem v adventním čase ještě nebyla a  slyšela jsem na ni jen chválu, v Norimberku už ano, a vím, že to za návštěvu stojí. Pro Norimberk hovoří vzdálenost a dostupnost, máme ho o trochu blíže, a také jsme chtěla udělat menší nákup v německém supermarketu, kde jsou určité věci kvalitnější i levnější. 

Pro Vídeň hovoří to, že tamější trhy zatím neznám. Ještě mám pár dní na rozhodování, tak uvidíme.
Všem co dočetli až do konce, děkuji za přečtení, a přeji krásný den. 

slavuska

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Tak ať se rozhodnete dobře a atmosféra vánočních trhů Vás okouzlí jako každoročně.
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný den.
Saša
P.S. Nasadila jste mi brouka do hlavy s tím Norimberkem…. Že by?

Téma dnešního dne: Vánoční nákupy v zahraničí

  • Jezdíte na vánoční trhy, potažmo vánoční nákupy, do zahraničí?
    do Drážďan, do Vídně, do Londýna, do … …
  • Pokud ano, napište proč. V čem jsou jiné a lepší, než ty naše?
  • Pokud nejezdíte, napište i důvod, proč ne.

Těším se na vaše předvánoční příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek (pisatelů) odměníme malým dárkem: výživnou maskou na vlasy Gliss Kur a suchým šamponem zn. Syoss. (obojí ze zahraničí:)

dsyoss

Reklama