Další příspěvek přišel od čtenářky Slavušky, které dnešní téma připomnělo, že Vánoce jsou už opravdu za dveřmi a snad by byla raději, kdyby už byly za námi.

Zdravím všechny čtenářky Ženy-in.  Dnešní téma mi připomnělo, že Vánoce jsou už opravdu za dveřmi, a s nimi i přecpané obchody, a stres.

Jelikož patřím k lidem, kteří všechno dělají zásadně na poslední chvíli, tak se přiznám, že ještě nemám ani jeden dárek. Pro děti už mám alespoň vymyšlené, co koupit, ale pro přítele a babičku ještě absolutně netuším. Takže letos 23.12. jako obvykle budu bloumat po obchodech, a přemýšlet co ještě koupit. Pravdou je, že to mám děti, tak jsem udělala menší pokrok, už alespoň dárky pro ně kupuju s několikadenním předstihem.

Obdivuji lidi, kteří nakupují dárky v průběhu celého roku, mě nedělá problém nakoupit dárky v létě, ale je pro mě neřešitelný problém vydržet to, a nevěnovat dárek hned po koupi. Proto na Vánoce dopředu vůbec nenakupuju, zato k narozeninám a k svátku dávám často dárky s velkým předstihem, syn má svátek až týden před štědrým dnem, ale s dárky k svátku si už víc než týden hraje. Nedokážu jim to schovat a dát až na svátek, sledovat tu radost v dětských očích je návykové, takže dárek dám ihned po koupi, a pak těsně před svátkem nebo narozeninama koupím další dárek, aby něco dostali i v den svátku. A pak se divím, že to u nás vypadá jak v hračkářství. :-)

Abych se ale vrátila k nákupu dárků na Vánoce. Možná něco málo předem koupím, ale je na 100procent jisté, že 23. prosinec strávím v obchodech, nakupováním dárků. Ono to má i své výhody, jeden z hypermarketů má pravidelně od 22.12.  slevu na vánoční kosmetické balíčky 50 procent, a jelikož kosmetiku dávám jako dárek poměrně často, jelikož je to dárek který se nikdy neztratí, tak ušetřím i dost peněz.

I přes uvedenou výhodu se data 23.12. každoročně děsím,  bývá to pro mě hodně hektický den. Například vloni jsem z nákupů doklusala až kolem 8 hodiny večerní. Pak jsem se vrhla na bramborový salát, tedy chtěla jsme se na něj vrhnout, zjistila jsem, že nemáme majolku. Takže to znamenalo zase obléknout děti(přítel v práci), a jet do vzdálenějšího obchodu, kde měli právě majolku  v akci. Pak, když už jsme byli oblečení, tak rovnou do sklepa pro stromeček, dát vařit brambory, pak zadělat těsto na vánočku(cukroví jsme pekla dřív, vánočku jsem dříve nestihla), mezitím posbírat části umělého stromečku, které mi mezitím děti roztahaly po celém bytě, nakrájet si suroviny na salát, opět shromáždit stromeček na jednu hromadu, sestavit stromeček, ozdobit stromeček, uplést vánočku, osvobodit mladšího syna zavaleného stromečkem(máme jen malý, takže bez újmy na zdraví :) ), dodělat salát, na poslední chvíli zachránit vánočky před spálením.. Prostě tento den pro mě znamená jeden velký chaos, jinak ho prožít neumím. Ale ta radost, když je ve 4 ráno konečně vše hotovo, uklizeno, a já si mohu jít lehnout, super pocit.

K téma nákup na internetu - něco na internetu většinou koupím, ale většinu dárků kupuju normálně v obchodech. A to co koupím přes internet, tak většinou stejně s osobním odběrem, takže cestování pro dárky stejně neodpadá.  Ukončím to celé jednou větou: Vánoce jsou fajn, ale už aby byly za námi.

Slavuška

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Ale to nééé. Já se na ně naopak moc těším.
Tak zapojte do všech vánočních příprav i přítele, děti za chvilku vyrostou a pomohou také, a uvidíte, jak budete mít krásné Vánoce – včetně toho shonu před… :)

Pěkný a pokud možno klidný adventní čas přeje
Saša

Téma dnešního dne: Vánoční nákupy

Jak jste na tom milé Ženy-in?

  • Nakupujete vánoční dárky s předstihem, nebo na poslední chvíli?
  • A upřednostňujete nákup po internetu nebo v kamenných obchodech (případně na tržnici :)?

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedné z vás menší nákup ušetříme, dostane „pro každého něco“.
Knižní novinku od Rudy z Ostravy pro teenagera, dárkové balení kolekce čajů Pigi pro babičku a vlasové tonikum Gliss Kur (to si zabalte pro sebe :)

darekvanoce

Reklama