Libozvučnou slovenštinou psaný příspěvek přišel k dnešnímu tématu i od muže. S bezohledností se vypořádává po svém. Jak? To se dozvíte, když kliknete.

Myslím si že žijeme v dobe kde bezohlednosť dosť prevláda, v časoch naších starých mám boli ľudia trochu viac ohladuplný a vážili si jeden druhého nehonili sa za karierov a peniazmi.

Občas sa stane že i ja vybuchnem a som bezohladný, ale ak si to uvedomím, hneď sa snažím ospravedlniť a priznať si moje nefér jednanie.

Stalo sa mi raz že jedna pani bola tak rozbehnutá v hučala na mňa nadávky vol kôň tela a pod. Len tak hrmelo.Nechal som ju vykričať a keď naberala dych, tak som sa spýtal, prečo uráža zvieratá tým, že ich prirovnáva ku mne a to bola reakcia znovu nadávky a urážanie.Keď znovu naberala dych tak som je povedal že jej dám vyhýbavú odpoveď.
Zpozornela a spytala sa akú. Ja v kľude angličana som jej povedal:pani ďakujem za prednášku mien zvierat a môžte íst do čerta a z úsmevom som odyšiel.Pani dola tak prekvapená že sa nezmohla na slovo.

Odvtedy to používam a vždy z úspechom.Veď načo sa rozčulovať a ničiť si zdravie pre hlúposť inych.A preto z úsmevom je deň vždy krásny tak darujme miesto bezohladnosti úsmev, nič nás to nestojí a iným to zlepší deň a pohladí dušičku a možno vám to i vráti.
Slavo B.

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

No vidíte, to mě nikdy nenapadlo, že ty nadávky vlastně uráží svět zvířat...a jak oni k tomu přijdou, viďte?
Děkuji, že jste napsal a mějte krásné dny s úsměvem...
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama