Vinohradníci sklízejí hrozny, z nichž se mnohé přemění na burčák a z dalších vznikne lahodné víno. To už je pádný důvod pro oslavu! Víkend s vínem můžete prožít v Mikulově, Znojmě, ale i na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad, v Troji nebo Botanické zahradě.

K tradiční degustaci vína a burčáku patří i pestrý kulturní program. Pro návštěvníky Znojemského historického vinobraní organizátoři přichystali historický průvod krále Jana Lucemburského s družinou čítající čtyři sta postav v dobových kostýmech. Průvod projde městem dvakrát a večerní promenáda vyvrcholí ohňovou show. V sobotu pak v rámci odpoledního průvodu dojde k historickým scénám zobrazjícím předávání práv konšelům, trestání nepoctivých vinařů a odsouzenců máčením v kašně.

Hudební pódia ve Znojmě budou patřit mimo jiné Olympicu nebo kapele Monkey Business.

vino

Neméně bohatá slavnost čeká na návštěvníky Mikulova, kde se v rámci Pálavského vinobraní chystá průvod vinařů, kteří musí odvést desátek úrody a sobotní příjezd krále Václava I. s družinou. Ulice Mikulova budou plné kejklířů, bubeníků a tanečníků. V amfiteátru zahraje Gipsy.cz, Aneta Langerová, Divokej Bill, 4 TET Jiřího Korna či Support Lesbiens, fungovat bude Pálavská jídelna, historické taverny a nudit se nebudou ani děti.

Pokud to máte na Moravu daleko,můžete zjistit jak chutná burčák z pražských bobulí na Grébovce, kde je připraven i zajímavý program pro děti: „Letos jsme o něco více mysleli na děti. Chystáme pro ně třeba zábavnou naučnou stezku s řemeslným městečkem, na které se dozvědí spoustu zajímavostí o významných místech druhé městské části. Na každém stanovišti si navíc něco pěkného vyrobí,“ sdělila starostka Jana Černochová.

Reklama