Novinky

Slavnosti vína startují

Vinohradníci sklízejí hrozny, z nichž se mnohé přemění na burčák a z dalších vznikne lahodné víno. To už je pádný důvod pro oslavu! Víkend s vínem můžete prožít v Mikulově, Znojmě, ale i na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad, v Troji nebo Botanické zahradě.

K tradiční degustaci vína a burčáku patří i pestrý kulturní program. Pro návštěvníky Znojemského historického vinobraní organizátoři přichystali historický průvod krále Jana Lucemburského s družinou čítající čtyři sta postav v dobových kostýmech. Průvod projde městem dvakrát a večerní promenáda vyvrcholí ohňovou show. V sobotu pak v rámci odpoledního průvodu dojde k historickým scénám zobrazjícím předávání práv konšelům, trestání nepoctivých vinařů a odsouzenců máčením v kašně.

Hudební pódia ve Znojmě budou patřit mimo jiné Olympicu nebo kapele Monkey Business.

vino

Neméně bohatá slavnost čeká na návštěvníky Mikulova, kde se v rámci Pálavského vinobraní chystá průvod vinařů, kteří musí odvést desátek úrody a sobotní příjezd krále Václava I. s družinou. Ulice Mikulova budou plné kejklířů, bubeníků a tanečníků. V amfiteátru zahraje Gipsy.cz, Aneta Langerová, Divokej Bill, 4 TET Jiřího Korna či Support Lesbiens, fungovat bude Pálavská jídelna, historické taverny a nudit se nebudou ani děti.

Pokud to máte na Moravu daleko,můžete zjistit jak chutná burčák z pražských bobulí na Grébovce, kde je připraven i zajímavý program pro děti: „Letos jsme o něco více mysleli na děti. Chystáme pro ně třeba zábavnou naučnou stezku s řemeslným městečkem, na které se dozvědí spoustu zajímavostí o významných místech druhé městské části. Na každém stanovišti si navíc něco pěkného vyrobí,“ sdělila starostka Jana Černochová.

   
12.09.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  vladka321 — #1u nas uz drzhy den prsi jen vcera k veceru na chvilku prestalo a moc veselo teda neni ,letos je nejhorsi vinobrani

  superkarma: 0 13.09.2014, 08:38:55
 2. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Na zámku Kačina, nedaleko Kutné Hory je také vinobraní, které je spojené s dožínkami. V blízkém Kolíně je zase tuto sobotu akce "Česká bašta" s podtextem České potraviny do českých bříšek.

  Zdá se, že tento víkend bude všude veselo Sml58.

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 1 12.09.2014, 12:41:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme