Vynikající komedie Ludwiga Holberga JEPPE Z VRŠKU se po letech vrací do Prahy, tentokrát na jeviště Divadla Na Jezerce. Tuto variaci na téma staré dánské komedie si podle svých slov zamiloval principál „Jezerky“ a režisér Jan Hrušínský, když v ní hrál titulní roli jeho otec, Rudolf Hrušínský, v 60. letech v Národním divadle. Na Jezerce se hlavní role ujme Radek Holub, se kterým Hrušínský spolupracuje pravidelně. (Charleyova teta, Večer tříkrálový, Othello). Premiéru bude mít Jeppe z vršku ve čtvrtek 16. února 2012.

Jeppe2

„Pro Radka Holuba je to nádherná příležitost, úžasně napsaná role plná humoru. Jeppe by měl být divákům blízký svým vtipem, lidskostí i prostotou, se kterou prožívá všechny ústrky a krutosti, které mu život připravil,“ uvádí Jan Hrušínský. Je to příběh dobráckého a ženou peskovaného sedláka, na jehož účet si krutě zažertují tři urození páni. Udělají z něj přes noc bohatého šlechtice a vládce panství. Pak se touto kamufláží baví a sledují, jaká proměna se v Jeppem, jenž začíná s pocitem náhle nabyté moci „růst“, odehrává. O to tvrdší je jeho procitnutí a návrat k realitě.

Jeppe

Další premiérou, která se na Jezerce připravuje, bude 22. března 2012 komorní muzikál Jiřího Hubače, Ondřeje Brzobohatého a Pavla Vrby JÁ, FRANCOIS VILLON v režii Radka Balaše. Inscenaci Divadlo Na Jezerce věnuje památce Jiřího Hubače a Pavla Vrby.

Více se dozvíte na stránkách divadla www.divadlonajezerce.cz.

 

 

 

 

Reklama