Včera jste hádaly, milé čtenářky, jednu filmovou pohádku, respektive autorku či autora její knižní inspirace. A sešlo se mnoho správných odpovědí.

První díl nové hádankové soutěže o zajímavé kosmetické ceny, jsme načali šifrou. K rozluštění byl následující text...

Djtarýspi so Roevykyez, 8. Kˇózc: Dýcu, pma nu Mama?

Postup k rozluštění byl následující - vybral jsem nejprve všechny samohlásky v tomto názvu, seřadil je abecedně a posunul o 3 (tedy například „a“ bylo zaměněno za „o“ a tak dále). Stejný postup jsem pak aplikoval na souhlásky, tedy například „m“ bylo nahrazenou hláskou „r“. Pokud jste luštily správně vyšlo vám...

Vzpomínky na Mauricius, 8. Část: Víte, kdo je Dodo?

V tomto článku jste pak nalezly fotku jedné známé filmové babičky...

s

Ano, jde o babičku z pohádky Byl jednou jeden král. Ta je vystavěná na slovenské pohádce Soľ nad zlato. Aby to ale nebylo tak jednoduché, ptal jsem se na autora či autorku knížky, kterou se film inspiroval - jako správnou odpověď jsem bral všechny literární autory, kteří zpracovali pohádku Sůl nad zlato před rokem 1954, kdy byl natočen film Byl jednou jeden král.

Valná většina odpověděla Boženu Němcovou, což byla správná odpověď. Další správnou odpovědí byl například Pavol Dobšinský.

Tak jak jste dopadly?

Co můžete vyhrát?

V této hádanakové soutěži můžete získat jako vždy dvě ceny. Tentokrát je to jsou krásné kosmetické dárky od firem WELEDA a L´ORÉAL. Konkrétně rakytníkové vyživující tělové mléko WELEDA SANDDORN v balíčku s malým růžovým pěstícím tělovým mlékem WELEDA WILDROSE, hlavní cenou je pak luxusní kazeta L´ORÉAL NUTRI-GOLD, ve které najdete extra výživový oční krém a extra výživový denní krém

w

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 21. 8. 2012 do 21. 9. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 6 hádanek, zařadíte se do slosování o balíček WELEDA, pokud odpovíte správně alespoň na 11 hádanek, zařadíte se také do slosování o kazetu L´ORÉAL NUTRI-GOLD.

l

 

Reklama