Anketa Zlatý slavík vznikla kdysi jako anketa popularity českých a slovenských zpěváků, zpěvaček a skupin v roce 1962 pod záštitou časopisu Mladý svět. Dodnes prošla několika změnami - měnil se počet kategorií, způsob hlasování, ale také svůj název. Dnes nese jméno Český slavík Mattoni a v sobotu večer proběhlo vyhlášení vítězů.

Absolutní slavík - Karel Gott

karel gott

Kategorie zpěváků:

1. místo - Karel Gott

2. místo - Tomáš Klus

3. místo - Tomáš Ortel

Kategorie zpěvaček:

1. místo - Lucie Bílá

2. místo - Lucie Vondráčková

3. místo - Ewa Farna

Kategorie hudebních skupin:

1. místo - Kabát

2. místo - Ortel

3. místo - Kryštof

Kategorie Objev roku: Slza

Kategorie Slavíci bez hranic (slovenští interpreti): No Name

Kategorie Hvězda internetu: Slza

Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls: V ozvěnách (David Deyl)

Cena za nejstreamovanější českou skladbu: Toulavá (Sebastian)

Zdroj: http://www.ceskyslavikmattoni.cz/


Pro mě byl největším borcem večera Karel Gott.

Jeho páteční zprávy na FB byly ještě nejasné: „...Lékaři mi účast z důvodu oslabené imunity nedoporučují. Moje srdce však říká ano, chci jít! Váš Karel Gott.“

Pak se ale v sobotu na vystoupení objevil a bylo to dojemné až k slzám. Získal skvělé dvě ceny a svůj zážitek popsal slovy:

„Vážení a milí příznivci, rád bych se s vámi podělil o ty neskutečně silné pocity, které jsem včera prožil při předávání slavíků. Když jsme odjížděli domů, cítil jsem se, jako bych už teď byl vyléčen. Vaše neutuchající přízeň a potlesk přátel a kolegů v sále mě nabily téměř magickou energií, jež mi bude dodávat sílu a víru pro příští období. Jak jsem řekl na pódiu, vaše podpora je pro mne cennou a účinnou infúzí. Ta lékařská mě bude čekat v následujících dnech. Děkuji touto cestou všem za vaše hlasy, za vaši podporu a nádherné vzkazy, které mi stále posíláte. Váš Karel Gott“ - https://www.facebook.com/gottkarel/?fref=ts

Jak se vám líbil přenos? Co říkáte na moderátora Libora Boučka? Já se přiznám, že jsem dost v rozpacích z úspěchu skupiny i zpěváka Ortela. Protože jsem nevěděla vůbec, o koho jde, podívala jsem se na kanál YouTube a zhrozila jsem se.

bouček

Mrzí mě, že písničkář Tomáš Klus je čím dál, tím víc nesrozumitelný ve své komunikaci, myslím, že i řada jeho skalních fanoušků mu poslední dobou moc nerozumí. Přála bych si, aby se vrátil na začátek a zpíval o té lásce, radosti a kráse. V těch svých vkusně a pozitivně postavených textech.

lucie

Jinak zpěvačky nepřekvapily a Lucii Bílé jsem to přála. Jaké jsou vaše dojmy?

Foto: Profimedia

Reklama