Vztahy

Sláva je pro naši dceru vším!

Moje dcera nikdy nebyla takové to tiché, klidné dítě. Už odmala jí všude bylo plno, předváděla se, kde mohla, a když byla středem pozornosti, byl to pro ni pocit naprostého blaha a spokojenosti.

 

S manželem jsme ji brali takovou, jaká, konečně, povahově byla celá má sestra, takže jsme si ještě v legraci říkali, jak se nám Magda pěkně „potetila“.

 

Na střední škole byla Magda nekorunovaným králem šašků, nejen ve třídě, ale i po celé škole. Byla sice samá poznámka, ale byly to právě ty poznámky typu: Dělala o hodině matematiky ze sebe žábu a kvákala.... apod.

 

I když asi každá matka vidí své děti v tom lepším světle, myslím, že když řeknu, že dcera byla střelený šašek, ale nikdy nebyla problémová či zlá, nebudu lhát.

 

S manželem se oba shodujeme na tom, že do devatenácti let, to byla naše Magda... Ta Magda, jakou jsme vychovali a jakou jsme znali.

 

Jenže před dvěma lety se dcera seznámila s partou lidí, kteří hráli amatérské divadlo. To bylo něco pro ni! Úplně se do toho zbláznila a chodila tam s takovým nadšením, že jsem se kolikrát i musela smát, protože mi připomněla období, kdy jí byly tři roky – v tomto věku totiž bývala stejně tak nadšená a úplně paf z různých věcí.

 

Moc jsem jí to přála a i to nadšení s ní sdílela. Dokonce jsme s manželem byli i na třech komediích, kde hrála, a musím přiznat, že jí to skutečně šlo!

 

Jenže pak si jí všiml jeden člověk z městského divadla a nabídl jí angažmá. Magda to tehdy radostí obrečela a já s ní. Bohužel člověk se asi nemá radovat předčasně....

 

Od chvíle, co Magda začala hrát v městském divadle – mimochodem odešla i z práce – se změnila v někoho cizího. Nevím, zda jí někdo vtloukl do hlavy to, že z ní jednu bude slavná herečka, nebo zda k tomuto přesvědčení dospěla sama, každopádně už dlouhý čas má hlavu v oblacích....

 

Neustále si plánuje budoucnost v tom smyslu „Až já budu celebrita....“, ofrňuje se nad lidmi, které dříve měla ráda, a jediní lidé, kterých si váží, jsou kolegové z divadla....

Já i manžel jsme si s ní úplně přestali rozumět, stala se pro nás doslova cizím člověkem. A díky tomu, že s námi stále žije v domě, vnímáme ten rozdíl skutečně silně.

 

Svůj život a vlastně celý svět zasvětila jen herectví a divadlu – což by nám nevadilo, ale děsí nás to, jaký na ni mají podivný vliv ti lidé z divadla.

 

Magda je nyní nezodpovědná, arogantní, namyšlená a co chvíli to jiný mužský. Prostě už nemá nic společného s tou naší holčičkou, a není to tím, že dospěla v ženu.

 

Je to tím, že se změnila povahově, názorově a má náhle úplně převrácené životní hodnoty.

 

Zakázat divadlo jí nemůžeme a odmítáme ji s mužem vyhnat z domu. Chceme najít rozumnou cestu, jak jí otevřít oči, aby viděla, jak moc se změnila.

Poradíte nám?

   
14.03.2005 - Láska a vztahy - autor: Sabina

Komentáře:

 1. [15] Sasa [*]

  Z domu ji nevyhánějte, jen by holka měla vědět, že žít s tak obyčejnýma lidma jako jsou rodiče by neměla, at si najde podnájem a začne už trénovat na tu "celebritu", ne?
  Předpokládám, že nežije doma v veškerým servisem, jako je vaření, praní a žehlení a jiné "malichernosti"....a pokud ano, tak by ji bylo třeba do tohoto procesu zapojit. Pokud by se jí nechtělo, tak bych klidně její oblečení nechala na hromádce bokem a nestara se o něj... a tak podobně i s jídlem.

  superkarma: 0 14.03.2005, 14:54:41
 2. avatar
  [14] Meander [*]

  A proč by jako manželé Širůčkovi měli své dceři otevírat oči? Tohle dost nechápu.

  superkarma: 0 14.03.2005, 14:34:04
 3. [11] Anai [*]

  Já hraju v divadle, ještě nedávno čistě amatérském, dnes vystupujicím na profesionálních prknech a nevšimla jsem si, že bychom se nějak změnili, neřkuli k horšímu, když jsme získali takový úspěch, o kterém se nám před 2 lety ani nesnilo... to není otázka divadla, to podle mě nesouvisí s tím, co dělá, to je problém charakteru Vaší dceny! Já když začala zase po létech hrát, tak jsem naopak získala sebevědomí díky seberealizaci a to vše ve velmi pozitivním smyslu!

  superkarma: 0 14.03.2005, 12:20:36
 4. avatar
  [10] Lhasa [*]

  Jestli je Magda ve stálém angažmá v divadle, tak si vlastní bydlení zaplatí jen těžko
  A jestli chodí s nosem nahoru, protože "jednou z ní bude celebrita", tak si namele ZARUČENĚ. Protože láska k divadlu = pokora. A zrovna v tomhle případě je ta pokora víc než nutná

  superkarma: 0 14.03.2005, 12:04:41
 5. avatar
  [9] Andula [*]

  Já bych ji nevyháněla, ale prostě na rovinu řekla, že je čas, aby si našla své bydlení, mimo jiné.

  superkarma: 0 14.03.2005, 11:20:31
 6. avatar
  [8] pohodarka [*]

  ja nevim, je ji 21 a jak je videt svuj vlastni zivot si uz vede, takze, bud, bych ji nechala byt, jak to tady uz zaznelo, ale se vsim vsudy a nebo trpelive cekala, az si ten cumak nabije. ale je fakt, ze tady je kazda rada draha.
  ale dost dobre nechapu, ze Magde nevadi, ze s vama zije, kdyz je tak "nezavisla" ono to asi bude trosku jinak

  superkarma: 0 14.03.2005, 08:49:04
 7. avatar
  [7] Žábina [*]

  Nechala bych jí aby si žila svůj život...ale se vším všudy..i s vlastním bydlením

  superkarma: 0 14.03.2005, 08:42:26
 8. avatar
  [6] Aja [*]

  A ve kterémpak městském divadle Magda hraje...?

  superkarma: 0 14.03.2005, 07:54:12
 9. avatar
  [5] Vivian [*]

  Beruška Elliah: třeba si nenatluče, co my víme Mně je jen jasné, že tahle slečna si od nikoho mluvit do duše a kázat správné hodnoty nenechá Nedá se dělat nic jinýho, než ji prostě nechat žít... pokud dělá chybu, tak to pozná sama (= natluče si), ale jestli je s tím, jak žije, spokojená, tak určitě nebude poslouchat řeči o tom, že by měla žít jinak...

  superkarma: 0 14.03.2005, 01:03:59
 10. avatar
  [2] Vivian [*]

  Myslím, že tady je marno něco vysvětlovat nebo se snažit jí "otevřít oči". Pokud je šťastná, nebude nic takového poslouchat (proč taky?). A pokud dělá nějakou chybu, pak to musí pochopit sama, jinak to prostě nejde

  superkarma: 0 14.03.2005, 00:21:28
 11. avatar
  [1] Markýza [*]

  Těžko radit, buďte s ní až si nabije hubu!

  superkarma: 0 14.03.2005, 00:08:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme