Bulvár

Šlapky na veletrhu Kabo&Styl!

                                              

Pokud jste toto léto nestihli navštívit srpnové Kabo & Styl, nesmutněte. Přináším vám závěrečnou zprávu z tohoto věhlasného veletrhu módy.

  

Co jste tedy od 21. 8. do 24. 8. mohli vidět? Byla toho opravdu spousta. Jak jsem se již v úterním článku zmínila, bylo zde k vidění 620 vystavovatelů z 24 zemí. Někteří z nich se nakonec uvolili a své zboží prodávali. Nejlepší úlovky se však daly získat v bižuterii. Jeden nejmenovaný stánek zde dokonce vyprodával šperky, kus za 29 Kč. Dovedete se tudíž představit, kolik kousků jsem tam asi nahamounila. :-) Kabelky také stály za zmínku. Problém ale opravdu byl, že naprostá většina vystavovatelů měla své stánky poslední den sbaleny již do jedné hodiny odpolední, což vskutku není fér pro veřejnost, která si zaplatí plné vstupné a pak vidí jen balící obchodníky.

  

Jako čestný host veletrhy navštívila paní Lívia Klausová, přijeli také představitelé Parlamentu ČR Miroslava Němcová a Miloslav Vlček, nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká a řada dalších VIP hostů. Módu vlastních značek přijeli osobně prezentovat hokejový brankář Dominik Hašek a topmodelka Alena Šeredová.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V úterý 21. 8. proběhla International fashion show, která byla otevřena právě pro veřejnost a každého fandu módy. Moderovala ji Ester Kočičková a naprosto suverénně proměnila večer módy ve večer vtipu a sarkasmu. Hned po přivítání diváků prohlásila: Já teda nevím, kdo si mě vybral, ale asi to bylo pro kontrast s tou krásou.”  Svojí bezprostředností, se kterou jsme se setkali již na televizních obrazovkách, si tak vysloužila větší potlesk než všichni návrháři dohromady. Nejlepší hláškou” večera však byla věta:  Počkáme, až se šlapky převlíknou a vystoupí na molo.” Absolutně tak všem vyrazila dech. Tím, že nazvala modelky šlapkami, si možná utvrdila svoji pověst feministky, ale zároveň i ženy, která se nebojí vyslovit názor nahlas. Choreografie módních přehlídek se ujal Jemi A. D., který na Stylu pracuje již několikátou sezonu. Poprvé se  však nepředstavil v roli modela, ale v roli choreografa. Na mole jste mohli spatřit modely návrhářů z Ruska, Německa, Thajska atd... Nejvíce se mi ovšem líbila tvorba českého návrháře Petra Kaloudy. Jeho jemné a provzdušněné šatičky byly šity opravdu jako na víly. Klobouk dolů, pane Kaloudo!!!

 

Ve středu proběhl jako tradičně Galavečer. Ten je vždy jen na pozvánky. Tentokrát jej ale bohužel nemoderoval Jiří Macháček, ale Roman Vojtek. Protancoval se se svojí partnerkou za Star dance na molo a uvedl tak hned několik přehlídek. Největší úspěch však měla přehlídka od firmy Monnalisa, která se zabývá dětskou konfekcí. Na mole se proháněly roztomilé holčičky s culíčky a roztleskaly přeplněný pavilon G2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krásná těla modelek a především modelů jste ale mohli obdivovat i během dne, kdy probíhaly přehlídky nejen v pavilonech, ale i u bazénku. Zdarma jste se mohli nechat nalíčit kosmetikou Max Factor, která byla partnerem módních přehlídek. Dále stály určitě za zmínku masáže, které byly rovněž zdarma. Jen jste si museli počkat tak hodinu, než na vás vyjde řada, ale ta masáž byla vskutku božská! V Trend fórech jste pak měli možnost zjistit, jaké materiály a vzory budou v módě na jaře a v létě 2008. A co tedy bude in” tento podzim a zimu? Takzvaná kombinace černá na černé, což znamená kombinování různých černých materiálů. Dále bude stále in fialová, a to ve všech odstínech. Kostýmky, lesklé materiály, především pak zlaté a stříbrné barvy. Vzhled základní školy, čili nevinná školačka a military look. V líčení pak nejvíce zazáříte s rudými rty.

 

Ale jak jsem se již zmínila, nemusíte smutnit, že jste srpnové Kabo & Styl prošvihli. Další přijde již v únoru a jak mi bylo na tiskovce sděleno, bude větší a doplněné o nový styl, a to o outdoorovou sportovní módu a módu na zimní sporty. O tom ale až v únoru. :-)

 

Byla jste na veletrhu módy v Brně? Máte jiný názor? Co zaujalo právě vás? Napište nám o tom!

   
28.08.2007 - Kultura - autor: Aneta Horáčková

Komentáře:

 1. [9] Andulína [*]

  marketa.brenikova: Děkuji, že tam bude ještě nějaký článek (doufám, že i víc). Zaslechla jsem, že byl letošní Styl a Kabo docela zajímavý. Ještě jednou díky

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:23:37
 2. avatar
  [8] ivana.kuglerova [*]

  Soutěž – templáři: první písmeno jména prvního velmistra templářů.

  superkarma: 0 28.08.2007, 14:08:03
 3. avatar
  [7] wich [*]

  Nazvat modelky šlapkami a za to sklidit úspěch jako žena, co si stojí za svými názory?

  superkarma: 0 28.08.2007, 11:38:13
 4. avatar
  [6] MEK [*]

  nebyla

  superkarma: 0 28.08.2007, 11:37:55
 5. avatar
  [5] marketa.brenikova [*]

  Andulína: Dana k tomu ještě o módě něco napíše

  superkarma: 0 28.08.2007, 10:51:54
 6. avatar
  [4] Aja [*]

  Není ten článek napsaný spíš podle programu? Byla tam autorka opravdu celou dobu?
  Ester Kočičková mi připadala tentokrát s některými svými výroky dost trapná

  superkarma: 0 28.08.2007, 10:08:37
 7. [3] free [*]

  Já to už psala, že si na Stylu-Kabo neváží obyčejných návštěvníků a zavírají stánky.

  superkarma: 0 28.08.2007, 09:40:18
 8. [2] Andulína [*]

  Jaksi jsem se o módě nic nedozvěděla, to že letí černá už Dana Svobodová psala. A fotky nic moc No, hlavně, že vím o Ester Kočičkové a Romanu Vojtkovi - čekala jsem od redaktorky víc

  superkarma: 0 28.08.2007, 01:40:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme