Co všechno se podařilo v kuchyni za „zázraky“ čtenářce Ifulince, to si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Kuchařské průšvihy. Zjistíte například, jak vypadá buchta, když do ní nepřidáte „prdopeč“.

Přečtěte si příspěvek čtenářky Ifulinky k dnešnímu tématu. Zjistíte, že v kulinářských přešlapech nejste sama...


Hezký den,
posílám pár příhod z mých kuchařských nejen začátků, ale i pokračování...

  • 1 - Jablkový kompot

V osmé třídě jsme měli vaření. Skupinka čtyř holek vařila spolu. Už nevím, co bylo hlavním chodem, ale pamatuji si onen (ne)slavný jablkový kompot. Ovoce očistit, nakrájet, hodit do vody, s kořením a cukrem, dát vařit. Uvařeno. Potaď bez potíží. Kdybych ovšem nevzala hrnec a vodu nevycedila do dřezu... No já blbka jsem nějak asi tehdy nepobrala rozdíl mezi bramborami a kompotem... Učitelka se divila, co to máme za novoty, já se vymluvila, že doma tu šťávu nemáme rádi, tak ji vylíváme (kecy, se ségrou jsme se o ni bily, kdo bude mít víc...).

  • 2 - Brambory

nepřímo navazuje. Období si nepamatuji, ale asi přibližně podobné, jako předchozí. Vařila jsem doma brambory. Není potíž. Ovšem ty jsem pro změnu nezcedila, takže až naši došli z práce hladoví, čekala na ně nepoživatelná hmoty, kterou jsem již vařenou zeleninou nazvat nemohla.

  • 3 - Buchta

měla jsem asi osm let a chtěla s mami péct buchtu. Jedna surovina, druhá, třetí... „Podej vanilkový cukr, prášek do pečiva a nasypej to do mísy.“ Mamka si odskočila a já znalá místních poměrů, že v krabičce z jedné strany skládáme cukr, z druhé prdopeč, jsem vzala dva sáčky, vysypala do těsta a začala míchat. Po upečení se mamce náš výtvor nějak nelíbil. Po chvíli bádání a letmým náhledem do útrob odpadkáče jí bylo jasno. Dva cukry, žádný prdopeč... Hromádky v krabičce se střetly uprostřed. Měla si mne zkontrolovat dříve :-D

  • 4 - Kynuté těsto

aneb, Hrnečku, vař! Opět jsem pomáhala, kdoví, kolik mi bylo, ale hrála jsem si s bárbínama. Mami zadělala těsto a šla nakoupit. Já si hrála v pokoji a čekala. A čekala. Těstu byla mísa malá a vydalo se do světa. Odpadalo na stůl, později chtělo dál. Já duchaplná jsem ho nepustila, našla jinou mísu a přendala nadbytečnou hmotu do ní. Dostala jsem pochvalu, ale mamka si asi spílala, že ten dlouhý pokec před barákem se známou ji stál o hodinu víc stání v kuchyni, neb s takovým množstvím buchet nepočítala.

  • 5 - Všehochuť

asi každý někdy měl slané kafe, neslanou rýži, rozvařené těstoviny, „utečené“ mléko, přiškvařené kdovíco k hrnci. Někomu se třeba povedlo zalít čaj octovou vodou, kterou vyvářel konvici.
Nedávno jsem měla tolik starostí, že jsem dělala česnečku, aniž bych do ní dala kousek česneku. Stává se i v lepších rodinách :-)

U každého nepovedeného jídla a připáleného hrnce si najeďte na dnešní (všechny) příspěvky a ujistěte se, že v tom nejste sama!

Dobrou chuť k čemukoliv k jídlu či pití přeje,
Ifulinkaa

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. září 2011: Kuchařské průšvihy

I mistr tesař se někdy utne. Tedy, jste-li geniální kuchařky, milé čtenářky, jistě máte zkušenost i s nějakým nepovedeným pokrmem. A je-li pro vás kuchyně spíše mučírnou, myslím, že k historce na dnešní téma nebudete muset příliš dlouhou brouzdat po stezkách paměti.

  • Jaký byl váš největší kulinářský průšvih?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Chcete-li mít šanci k uveřejnění a získání dárku, zasílejte své příspěvky do 8. 9. 2011 15.00 hodin. Pozor! Uveřejním pouze příspěvky, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. A ještě ten dárek... tentokrát jím budou dvě knížky: BioAbecedář Hanky Zemanové (vydalo nakladatelství Smart Press) a Kniha o kávě od Petry Veselé (taktéž Smart Press).

bio kava

Reklama