sd
Foto: Shutterstock.com

Kvalitní spánek je důležitý nejen pro naše tělo, mysl, ale i pro krásu a zdraví pleti. Přes noc je ochranná bariéra pokožky o něco nižší, a tak pleť lépe vstřebává hydratační a výživné látky obsažené v kosmetice. Než se vydáte do říše sladkého snění, nezapomeňte na noční krém.

Spánek je nepostradatelnou součástí života. Nejen, že zlepšuje paměť, posiluje emoční stabilitu, ale také napomáhá regeneraci buněk celého těla. Těch kožních nevyjímaje. Během spánku se navíc uvolňuje melatonin. Tento hormon stimuluje vlastní regenerační procesy pleti, a tak jí pomáhá získat hebký a plný vzhled. Bohužel, pokud je spánek přerušovaný, mělký nebo krátký, tělo tvoří méně melatoninu a pleť je pak povadlá a suchá s rozšířenými póry,“ říká dermatoložka MUDr. Yvonne Bergerová z BcD clinic v Praze. „Melatonin je jakýsi elixír mládí, ale jeho tvorba se s přibývajícím věkem zpomaluje, takže díky nedostatku spánku je pak naše pleť v horší kondici, než by vzhledem k věku měla být,“ dodává MUDr. Yvonne Bergerová.

comfort zone

RENIGHT CREAM, Vitaminový vyživující krém, Comfort zone, 2300 Kč

  • Kortizol, to je další velmi podstatný hormon, který má v těle velmi podstatnou roli. Tento stresový hormon se při nedostatečném spánku tvoří v těle ve větším množství a podílí se na vzniku tmavých kruhů pod očima a negativně ovlivňuje kolagenová vlákna, což vede ke vzniku hlubokých vrásek a strií.

NiveaJuvena

Noční krém proti vráskám Q10 plus, Nivea, 300 Kč
Noční krém na suchou pleť Juvena Rejuvenate & Correct Lifting Night Cream, www.elnino.cz, od 1005 Kč

Nenechte si ujít:

sdds
Noční krém s Q10, sebamed, 289 Kč
RENIGHT OIL, Vitaminový intergrátor, Comfort zone, 1400 Kč

Součástí krásné a zdravé pleti je v první řadě spánek, to už víme, ale nesmíme opomenout ani na kosmetické produkty určené na noc. Jak už jsme zmínili výše, díky oslabené ochranné bariéře pleť lépe vstřebává hydratační a výživné látky. Měly bychom pro tyto účely mít vhodnou noční kosmetiku. Nikdy nepoužívejte jeden produkt ráno i večer. Pro každou denní dobu byste měla mít vhodnou péči. Ideální jsou noční pleťové masky nebo noční krémy s obsahem antioxidantů a speciálních pečujících komplexů, které maximálně podpoří regenerační procesy a obnovu pleťových buněk. Než tedy ulehnete, věnujte sobě pár minut a starejte se o svou pleť i ve večerních hodinách.

Jak a proč byste měla používat před spaním výhradně noční krém?

  • Noční krémy oproti těm denní neobsahují SPF faktor. Ten je pro naši pokožku sice potřebný, ale pouze přes den. V noci škodí, pleť naprosto zbytečně zatěžuje.
  • Obsahují podstatně více regeneračních a výživných látek, které jsou během spánku pro pleť tím nejlepší. Pokožka si z nich vezme naprosté maximum.
  • Oproti denním krémům jsou hutnější, tím pádem je po aplikaci pleť výrazně mastnější. Což je nám přes den na obtíž, ale v noci to nevnímáme.  
  • Některé ženy mají zafixováno, že čím více krému nanesou, tím lépe. Špatně! Na pokožku patří jen tenká vrstva. Pod silnou vrstvou se póry uzavřou a pokožka nemůže dýchat.

Čtěte také:

Reklama