Jednu zajímavou příhodu, za kterou by dnes asi učitelka dostala velký trest, nám v dalším příspěvku vypráví čtenářka slavuska. O co jde, si už musíte přečíst samy.

To teda koukám, že jste klidně na deset minut zmizeli ze školky a nikdo si toho nevšiml. Dnes by to asi jen tak neprošlo... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá slavusko, a přeju krásný den.


Zdravím všechny čtenářky. Ze školky jsem „vyšla“ už před 20 lety, takže vzpomínky na toto období mám spíše útržkovité. Jako dítě jsme však byla celkem mamánek, takže jsem z toho, že jsem 10 dní před 3. narozeninami začala chodit do školky, nebyla dvakrát odvařená. Byla jsem dost zakřiknutá, neuměla jsme si najít kamarády, byla jsem poměrně často nemocná, když jsme bydleli na severu Prahy, trpěla jsem tam na časté záněty průdušek. Z této první školky, kam jsme chodila do 5,5 let, si pamatuji jediný útržek, jak mi jeden chlapeček, Radim se myslím jmenoval, sebral nějakou věc, a já ho zoufale honím, nic víc si nevybavuji.

Když mi bylo 5,5 roku, přestěhovali jsme se na západ Prahy, a na místní školku mám už vzpomínek více. Bydleli jsme přímo naproti školce, z našeho okna v 7. patře bych do školní zahrady kamenem dohodila, doslova. V této školce už jsem si našla i pár kamarádů. Ano, kamarádů, s holkama jsme se v předškolním, ani mladším školním věku příliš nekamarádila, zato kamarádů jsme měla několik, Lukáška, Martínka, Kubíčka, a na prvním stupni ZŠ jsem v družině tvořila nerozlučnou dvojici s o rok mladším Tomáškem, později jsme do party přibrali ještě jeho o 2 roky mladší sestřičku Anetku, a hráli jsme si spolu.

Vrátím se ale do školky, nejvíc ze všeho si pamatuji jednu příhodu, kterou dodnes ráda vyprávím ostatním. Jednoho jarního dne jsme se s Lukáškem a Martínkem zašili dozadu za školku, a házeli si tam kamínkama. Jeden kamínek jsem však hodila příliš vysoko, a skončil na střeše. No a co se nezrodilo v našich 6letých hlavičkách. Martínek bydlel také nedaleko, ještě blíž našemu oddělení než já, tak ho napadlo, že k němu domů půjdeme pro žebřík. Učitelky byly zabrány do rozhovoru u kafíčka, tak jsme se s Martínkem a Lukáškem nenápadně vypařili. Prošli jsme průchodem mezi paneláky, dveře do paneláku otevřené, vyběhli jsme tedy do druhého patra, a zazvonili na zvonek. Naštěstí, nebo naneštěstí, Martínkovi rodiče doma nebyli. Docela by mě zajímalo, jak by se tvářili, kdyby jim tam 3 6leté děti zazvonili s tím, že potřebují žebřík :-). Když nikdo neotvíral, vrátili jsme se zpět do školky. Celou dobu (mohlo to být tak 10 minut) nás nikdo nepostrádal, až uklízečka nás spatřila, jak se vracíme. Tak jsme za trest šli jako poslední na oběd, byla zrovna krupicová kaše. Učitelky se pochopitelně našim rodičům ani nepochlubily, že nás špatně hlídaly, a když jsem se mamce pochlubila já, jak jsme to měli hezky vymyšlené, vlítla na učitelky, a hezky od plic jim řekla, že nás měly hlídat lépe.

To už je ale 20 let zpátky, teď už je ve školkovém věku můj starší syn (3,5), ale jelikož jsem stále na rodičovské dovolené s mladším, do školky zatím nepůjde, je stejný mamánek jak kdysi já, s cizími lidmi se nebaví, je stydlivý. Tak půjde až v 5 letech, myslím že mu nic neuteče. Jinak dneska je situace se školkami dost špatná, ale u nás na sídlišti to docela jde, berou většinu přihlášených, takže myslím že za rok a půl u zápisu nebude problém. Přeji všem krásný den.

slavuska

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Za odměnu jedna z vás získá zanedlouho publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy.

skolka

Reklama