Příspěvek k zamyšlení mi dnes poslala další z vás - čtenářka Eliana. Také jí musím moc poděkovat! Jak píše, v Americe má speed dating větší tradici než u nás, tudíž i muži tam bývají zajímavější. V Čechách se na akci takového typu prý hlásí převážně chlapi v tesilkách - i těm tesilkám jsme se v redakci zasmáli!

Krásný slunečný den,

ač zadaná, ba přímo vdaná (!), přesto mi systém pětiminutového rande přijde jako skvělý nápad. Hlavně ta možnost omrknout si více tváří. Věřím, že nějaký dojem o druhém člověku rozhodně získáte. Problém je však ten, především podle mých nezadaných kamarádek, že chybí muži, a to především muži z románů Rosamundy Pilcherové. A i kdyby nějaký takový fešák s obrovským morálním kreditem k mání byl, rozhodně by nešel na pětiminutové rande. Takoví zoufalci totiž tihle kladní hrdinové nejsou... A tady je kámen úrazu! Jako žena bych tam šla s očekáváním fešného, romantického, pracovitého muže se smyslem pro humor, ale otázkou je, proč by tam takový muž chodil, že? Zatímco v zahraničí je ten ponteciál  potkavší se partnerů větší a tato setkání i poměrně oblíbená pro všechny věkové kategorie a lidé tam snad jdou i s ne nereálnými očekáváními, tudíž se to dá považovat i za zábavné setkání, kde i jiskra může přeskočit. U nás jsou tahle rande ale zřejmě ještě v plenkách a podle jedné nezadané kamarádky spíše chvilkou trapnosti, kdy je místnost plná žen, před kterými se na židli krčí tři vyděšení muži v tesilkách, kteří by nejspíš nejraději utekli. Upřímně jsem ráda, že jsem stále zadaná (a vdaná!) a že jsem ty tesilky manželovi už před dvanácti lety vyhodila do popelnice!

Eliana

Pozn. redakce: text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Speed dating neboli rychlé rande.

  • Máte s tímto způsobem seznámení nějakou zkušenost?
  • Vyzkoušela byste speed dating?
  • Zkusila to některá z vašich kamarádek? Jak se jí to líbilo?
  • Slyšela jste o někom, kdo si našel díky speed datingu životního partnera?
  • Myslíte si, že je to fajn způsob, jak se s někým seznámit?

Těším se na svou první editaci, jsem zvědavá na vaše příspěvky!

Jednu z vás za její názor, historku, cokoliv trefného a zajímavého k tématu, samozřejmě odměním pěkným dárečkem, jak jste už na Ženě-in zvyklé. Tentokrát to budou dvě knížky: Tajemství lásky aneb Sedm kroků k univerzální síle a lechtivé čtení 50 odstínů vášně. Jedna z vás získá obě – skvělá zpráva, že? Názory, nebo dokonce vlastní zkušenosti se speed datingem mi, prosím, posílejte do dnešních 14:30 hodin, a to na redakční e-mail redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu: RANDE.

zzz

A klidně se rozepište! Ideálně mi pošlete příspěvek o rozsahu jednoho odstavce (cca deset řádků). Za každou větu budu ovšem ráda, to je jasné. Tak tedy díky a už mi pište, šup, šup!

Reklama