Reflexní, voděvzdorné, teplé a přitom prodyšné – takové je oblečení a obuv z nové kolekce Nike Running pro letošní zimu. Díky novým technologiím budou běžci vidět i při nižší intenzitě světla a budou chráněni před zimou.

Nike

Zimní měsíce přináší vzrušující – a někdy i mrazivé – běžecké dobrodružství. Třebaže chladné dny, dlouhé noci a přírodní živly přemlouvají běžce zůstávat v teple domova, mohou být takové podmínky součástí zábavy. Proto Nike přichází s novou zimní běžeckou výbavou s cílem ochránit běžce před nepříznivým počasím.

Běžci budou mít k dispozici prodyšné, lehké, ale zároveň teplé věci, jež jsou také voděvzdorné a reflexní.

Běžecká obuv z kolekce Nike Flash Pack

Nike

Návrháři Nike čerpali ze zkušenosti běžců, kteří jsou zvyklí vyrážet do terénu za temných zimních měsíců, a vyvinuli kolekci Nike Flash Pack, modelovou řadu reflexních a voděvzdorných bot, které ochrání běžce i v zimním období. Nabídku tvoří boty šesti stylů: Nike LunarGlide 5, Nike Air Pegasus 30, Nike Free 5.0, Nike LunarEclipse 3, Nike Zoom Structure 17 a Nike Zoom Vomero 8. Každá bota má jedinečný reflexní potisk, který během dne zůstává nenápadný, ale v nočních světlech ožívá a běžci jsou díky němu vidět.

Aby boty byly voděvzdorné, použili návrháři třívrstvou síťovinu, která odpuzuje vodu, aniž by omezovala prodyšnost. Hustě tkaná síťovina tvoří jazyk boty, který je potažený trvanlivou vodoodpudivou (DWR) prodyšnou vrstvou. Mikroflísové lemování v místě prozutí a podšívka jazyka přispívají k udržení nohy v teple.

Nike

Tři příklady stylů, v nichž se boty vyrábějí:

  • Nike LunarGlide 5 Flash: Běžcům s mírnou až střední pronací poskytuje Nike LunarGlide 5 Flash výjimečné tlumení a podporu prostřednictvím technologií Lunarlon, Dynamic Support a Nike Flywire.
  • Nike Air Pegasus 30 Flash: S třicetiletou tradicí jsou boty Pegasus vzorem pohodlí, neutrálního tlumení a trvanlivosti. Třicátá generace má propracovaný svršek pro lepší fixaci a díl Nike Zoom v podpatku pro citlivé tlumení s nízkým profilem.
  • Nike Free 5.0 Flash: Díky osmimilimetrové mezipodešvi se Nike Free 5.0 řadí doprostřed spektra mezi boty, které navozují pocit běhu naboso, a tradiční atletické boty. Technologie Nike Flywire zajišťuje dynamický, dokonale padnoucí střih a dělené ohybové drážky Nike Free nabízejí flexibilitu chůze naboso.

Nike

Nike Flash Jacket

Běžecká bunda Nike Flash Jacket představuje spojení voděvzdorných a reflexních vlastností a přináší nevšední design. Materiál, který je po celém obvodu bundy (360°) reflexní, napomáhá tomu, aby běžci byli za nízké intenzity světla dobře viditelní. Součástí horního dílu a rukávů je materiál Storm-FIT 10, který zajišťuje prodyšnost, ochranu proti větru a voděvzdornost. Odpuzuje vodu a umožňuje odpařování potu. Jemné dírkování v dolní části zad zlepšuje prodyšnost.

Design bundy se vyznačuje speciálními detaily šitými na míru běžcům. Ruce lze chránit teplými návleky, které se vytahují z rukávů, a speciální kapuce pro běžce, která nepadá, udržuje za chladného počasí uši v teple.

nike

Nike Aeroloft

Jedním z nelehkých úkolů při zimním běhání je najít a udržet správnou míru tepla v proměnlivých klimatických podmínkách. Vesta Nike Aeroloft 800 Vest inspirovaná designem Nature Amplified tento problém řeší prostřednictvím ultralehké perforované izolační vrstvy tvořené prachovým peřím.

Tato lehká vesta, kterou elitní běžci testovali v drsných podmínkách, obsahuje prachové peří o plnivosti  800 a kopíruje tvar těla, čímž zvyšuje pohyblivost a udržuje teplo tam, kde je nejvíce třeba. Pohybem běžce se aktivuje ventilace, díky níž může přes laserem vyřezávané otvory mezi komorami s prachovým peřím unikat z těla teplo. Boční a ramenní díly Dri-FIT s knotovým efektem dále zvyšují prodyšnost a vnější vrstva z ripstop nylonu zajišťuje trvanlivost a ochranu před větrem.

Pokud se při běhu oteplí, lze vestu Nike Aeroloft 800 složit, takže se snadno vejde do kapsy.

Nike Dri-FIT Wool

Je známo, že oblíbená technologie Nike Dri-FIT pomáhá sportovcům zůstat v suchu a udržet si pohodlí tím, že odvádí pot z kůže do vnější vrstvy oděvu, odkud se může odpařovat. Nike Dri-FIT Wool do chladnějších podmínek se skládá z jehněčí vlny a polyesteru, tedy materiálů, které zajišťují teplo, prodyšnost a pohyblivost. Na rozdíl od čisté vlny obsahuje tato směs materiál Nike Dri-FIT pro odvádění potu od těla a rychlé schnutí. Konstrukce plochých švů omezuje možné podráždění v důsledku tření a oděv díky ní dokonale přiléhá k tělu.

Nike Dri-FIT Wool je k dispozici ve verzích s dlouhým rukávem, krátkým zipem a kulatým výstřihem pro muže a s výstřihem do V, dlouhými rukávy a krátkým zipem pro ženy. Výborně se hodí pro nošení ve vrstvách nebo samostatně.  

Reklama