FiskarsHledáte dokonalého partnera pro svoje vaření? A navíc s neotřelým designem? V řadě nožů Fiskars Edge se snoubí obojí - dokonalé užitné vlastnosti nástroje s překvapivým vzhledem. V nožích Fiskars Edge jednoduše získáte skvělé pomocníky k vytváření přímo nadpozemských pokrmů.

Řada nožů Edge je moderní interpretací klasického nástroje. Progresivní model je inspirován jednoduchostí, efektivním konceptem a vysokou funkčností tradičního designu Fiskars. Řada plná energie sleduje nejnovější trendy jak v kuchyni, tak v životním stylu.   Nože Fiskars Edge představují design nožů nového milénia. Moderní a univerzální, Edge podtrhuje tradici elegantních, černých designových výrobků a dodává kuchyni dynamický vzhled.

Sada sedmi nožů různých velikostí kombinuje vliv západní a východní kuchyně. Ostří v sobě prolínají japonskou a evropskou tradici. Hladký přechod mezi rukojetí a čepelí umožňuje variace úchytů pro různé techniky krájení a zaručuje výjimečnou lehkost vedení nože; velkou zásluhu na tom má ergonomická rukojeť.

Nepřilnavý černý potah čepele nedotváří jen atraktivní vzhled nožů, ale je i vysoce funkčním prvkem, který usnadňuje čištění, zvyšuje trvanlivost čepele a zabraňuje přichycování potravin při krájení. S tloušťkou 2,3 mm se hodí pro účinné a zároveň bezpečné krájení. Nože lze mýt i v myčce. Sada obsahuje brousek Roll-Sharp se vstupem pro nože i sekerky. 

Fiskars

Dánský design
FiskarsŘada Edge je navržena Tobiasem Wandrupem, který stojí mimo jiné i za jinými úspěšnými noži Fiskars – například Functional Form a Fuzion. Wandrup pracuje pro Fiskars od konce 90. let. Získal ocenění Red Dot design award za řadu nožů Functional Form. Je návrhářem na volné noze a partnerem v dánské agentuře Ørgreen.

Jako designer hledá Wandrup inspiraci v produktech obsahující pohybové prvky: „Fascinuje mě energie hýbajících se objektů, ať už je to automobil nebo letadlo, ale i nůž; všechny v sobě mají energii. Inspirují mě, protože základním kamenem mé práce je idea funkčnosti. Když pracujete s nástrojem, měli byste mít ten nejkvalitnější.“

Pro nejnovější řadu hledal Wandrup moderní a univerzální design a plně v pojetí Fiskars. 

„Nůž je jeden z nejdůležitějších domácích nástrojů. Má dlouhou tradici sahající do prapočátků lidské existence a není lehké dát mu nový, doposud neznámý vzhled. Chtěl jsem mu dát duši a srdce – to, co mají užitné a ručně dělané nože.“

„Věřím, že tato řada se může hrdě nazývat typickým výrobkem Fiskars – má v sobě jednoduchost a energii. Chci pro Fiskars vytvářet věci, které jsou skutečně Fiskars a současně posunout hranice značky. Fiskars má dost odvahy zvednout svojí značku ještě výš a tato řada je toho dobrým příkladem.“

Fiskars

Reklama