Pizza je velice oblíbené italské jídlo, které má prastarou tradici. První zmínky o pizze jsou již z období starého Říma, kdy ještě nešlo o bohatě obložené těsto, ale pouze o jakýsi druh chleba. Po roce 1700 se začínají používat rajčata a o něco později i mozzarella.

Dnes si můžete vybrat pizzu, na kterou máte právě chuť. Existuje mnoho druhů, fantazii se meze nekladou. V dnešním článku si můžete vybrat, podle kterého receptu připravíte těsto na pizzu. Těsto je velice důležité, protože tvoří základ celého kulinářského díla.

Někdo používá obyčejné listové těsto, které je sice dobré, ale není pro pizzu typické. Dobrým řešením nejsou ani hotové mražené korpusy, které koupíte v každém obchodě. Jsou příliš tlusté a nemají tu správnou chuť. Některé supermarkety nabízejí i chlazené těsto na pizzu, které občas bývá moc dobré a můžeme jej určitě doporučit. A nakonec, můžete zkusit připravit také těsto z prášku, které je od několika výrobců také vcelku vydařené.

Chcete-li se ale spoléhat pouze na vlastní ruce a kuchařský um, dáme vám pár tipů na různé druhy těsta na pizzu.

Myslím, že spousta našich čtenářek si oblíbila zázračné kynuté těsto, ze kterého můžete připravovat nejen základ na pizzu, ale také chutné rohlíky, buchty či cokoliv jiného vás napadne. Pro ty, kdo jej ještě neznají, zopakujeme recept.
Suroviny: 1/2 kg hladké mouky, 250 ml vlažného mléka, 1/2 kostky droždí (tj. cca 20 g), špetka soli, špetka cukru, 150 ml oleje.

Postup: Z vlažného mléka, špetky cukru a droždí si připravíme kvásek. V míse smícháme mouku, kvásek, olej a špetku soli. Poprášíme  moukou a necháme na teplém místě vykynout. Ještě jednou přemícháme a necháme znova vykynout (těsto je potom nadýchanější).
TIP jedné z našich čtenářek: místo mléka můžete použít i vodu, na výsledku to vůbec nepoznáte!

(Celý článek si můžete přečíst ZDE)

Další způsob jak připravit těsto na pizzu, je použít brambory. Recept na toto těsto pochází od Petra Novotného a určitě také stojí za vyzkoušení.

Bramborová pizza
Suroviny: 5 větších brambor, 1 prášek do pečiva, 3 vejce, 1/2 l polohrubé mouky, 125 ml oleje, špetka soli.

Postup: Brambory nastrouháme najemno a smícháme s ostatními surovinami. Pečeme na plechu vymazaném sádlem nebo olejem. Zdobíme podle chuti.

Další zástupce nekynutých těst je jogurtové těsto. Určitě si najde také své příznivce, protože je velice jednoduché na přípravu.
Suroviny: 800 g hladké mouky, 2 prášky do pečiva, 300 g bílého jogurtu, 200 ml oleje, 1 lžička soli, 2 vejce.

Postup: Smícháme mouku s práškem do pečiva a přesejeme do mísy. Přidáme jogurt, olej, sůl a vejce. Přísady krátce zpracujeme na hladké těsto. Pečeme na vymaštěném plechu, obložené oblíbenými přísadami.

Poslední recept, který vám dnes nabídneme, je na olivové těsto. Je to recept opět velice jednoduchý a rychlý.
Suroviny: 1 kostka droždí (nebo 1 sáček sušeného droždí), 3 hrnky hladké mouky, 2 lžíce olivového oleje, voda, 2 lžičky soli.

Postup: Droždí rozmícháme v teplé vodě (1/3 hrnku). Nalejeme do mísy, přidáme mouku, olivový olej, 1 hrnek teplé vody a sůl. Těsto hněteme důkladně asi deset minut a poté necháme asi 40 minut kynout. S vykynutým těstem pracujeme opět úplně stejně jako u předchozích receptů. Pečeme na vymazaném plechu, obložené vším co máme rádi.

Z jakého těsta pečete pizzu vy? Nebo si raději zajdete do dobré pizzerie? 

Reklama