Tématem je dnes rychlá večeře, respektive váš recept na rychlo a dobrou večeři. První příspěvek dorazil od Terezy z Karviné...


Večeře jsou u nás ve všední dny jedinou možností, kdy se máme možnost sejít u stolu celá rodina a probrat záležitosti, které se udály během celého pracovního dne. Proto se snažím vždy udělat si čas a připravit chutnou a především teplou večeři.

Někdy ale nastane pracovní přetížení, a tak přicházejí na řadu chuťovky-různé pomazánky, tousty nebo vaječné omelety, případně jídla "z prášků" a polotovarů nebo nezbývá nic jiného, než aby kuchařské žezlo za mě přebral jeden z členů rodiny.

V zimních obdobích, kdy je třeba řádně prohřát organismus holdujeme hutným polévkám, ke kterým nejraději přikusujeme domácí chléb nebo babiččiny škvarkové placičky - recept na ně střežím už pěknou řádku let a nedám na něj dopustit, neboť je to jeden z těch osvědčenějších.

ŠKVARKOVÉ PLACKY

placky

500g hladké mouky, 150 g pomazánkového sádla se škvarkama, 100 g vepřového sádla,kmín drcený i celý na posypání, sůl.

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, ze kterého vytvoříme kouli a necháme několik hodin v chladu odpočinout. Pak těsto rozdělíme na 4 díly a z každého vyválíme na pomoučeném vále placku a z ní vykrajujeme sklenicí kolečka.

Klademe je na plech s papírem na pečení a pokmínujeme je a posypeme nejlépe nahrubo mletou solí (dobrá je i bylinková, které placičky hezky ovoní).

Pečeme ve středně vyhřáté troubě (upečou se během chvilky). Po upečení necháme vychladnout nebo je mírně teplé podáváme třeba k husté bramboračce.

Jsou jemné a křehké, takže je dobré s nimi zacházet jako s pokladem :)

Dobré pochutnání přeje,
Tereza z Karviné

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama