„Poskytování masáže bylo chápáno jako fyzická aplikace Metta, což je v jazyce Pali v Thajsku slovo používané v theravasdénském buddhismu pro výraz milující vlídnost.“

 

 

Něco málo z historie

 

Historické prameny uvádí, že thajská masáž má svůj původ v indickém lékařství, kde učitel žákovi předával své znalosti technik již od třetího století před naším letopočtem. Je možné, že tento vývoj ovlivnili i čínští přistěhovalci. Thajská masáž je směsí technik z celé Asie. Stejně jako ostatní východní lékařské tradice je i thajská masáž založena na filozofii toku energií v těle a je spojena s buddhismem. Dříve se provozovala výhradně v thajských chrámech mistry - léčiteli, o čemž svědčí i nástěnné malby, které se našly na stěnách chrámů.

 

Základní principy    

 

Tvrdí se, že dobré zdraví závisí na vyváženém toku životní energie, zvané prana. Je to neviditelná síť kanálků, které prochází celým tělem. Tyto kanálky se nazývají dráhy sen a lze je přirovnat k čínskému konceptu dráhy meridiánů. Z celkového počtu 72 000 senových drah v těle je podle thajské masáže deset z nich považováno za nejdůležitější.

 

Thajský masér se pokouší dosáhnout dokonalého vyvážení energie natahováním senových drah. Základním principem je aplikace tlaku na klíčové body podél těchto drah, přičemž masér při masáži využívá ruce, chodidla a lokty.

 

Profesionální masér by měl masáž provádět v meditační náladě. Masáž celého těla většinou trvá 2-2½ hodiny, ale pouze pro Thajce. Pro nováčky ve světě thajských masáží, jako jsme my, by délka masáže neměla přesáhnout 90 minut.

 

 

Účinky

 

Thajská masáž je jako každá jiná masážní technika vhodná pro každého. Kromě relaxačních účinků má i funkci preventivní a neutralizační, což zajišťuje zlepšení a stabilizaci zdravotního stavu.

 

Thajská masáž a její základní působení:

 

Odstraňuje napětí a bolest svalstva

Uvolňuje klouby

Odstraňuje bloky v páteři

Zbavuje napětí a stresu

Uvolňuje a uklidňuje mysl 

 

 

Postupem doby se masáž vyvinula ve dva směry: tradiční thajskou masáž severního a jižního stylu.

 

V dnešní době se tak můžeme setkat s různými alternativami thajských masážních postupů, které jsou přizpůsobeny zdravotnímu stavu a přání klienta.

Na to, abyste si vychutnali zázračnou moc thajských masáží, nemusíte jezdit do Thajska.

Stačí když navštívíte studio Sabai. Studio, které nabízí širokou škálu masáží, prováděných nejlepšími thajskými terapeutkami…

 

 

Naše tipy:

FOOT NIRVANA
Akupresurní masáž reflexních bodů na chodidlech. Na jemné perliny navazuje povzbuzující masáž vonnými oleji a stimulace reflexních bodů na chodidlech pro nabytí pocitu lehkosti a svěžesti. Proceduru doplňuje masáž hlavy, uší, šíje a ramen. Masáž trvá 60 minut.

 

FLOATING

Floating je jedním z největších objevů zaměřených na relaxaci těla. Je založen na principu beztížného plavání a simulaci dokonalého prostředí Mrtvého moře (je prováděn v teplé, husté a slané tekutině). Nabízí velmi rychlé uklidnění těla i duše a přináší téměř dokonalé uvolnění kloubům a svalům. Floating redukuje množství stresových biochemických látek. Tato relaxace trvá 50 minut.

 

Sabai nabízí i speciální masáže pro těhotné, masáže po porodu, klasické masáže a řadu dalších.

 
Sabai, to je skutečné potěšení pro vaše tělo i duši. Pokud jste se rozhodli, že si dopřejete hezké odpočinkové odpoledne, nebo máte chuť potěšit své blízké dokonalou relaxací a darovat jim poukázku pod stromeček, pak stačí kliknout na www.sabai.cz.    

 

O poukázky do SABAI u nás můžete také soutěžit  v rámci Velké  vánoční soutěže! Více informací najdete TADY.

 

 

Reklama