hellmansVánoce by nebyly skutečnými Vánocemi, kdyby na štědrovečerní tabuli chyběl dobrý bramborový salát. A skutečně dobrý bramborový salát se zase neobejde bez kvalitní majonézy. Udělejme na Vánoce pro ty, které máme rádi, jen to nejlepší a okouzleme je skutečně dobrým bramborovým salátem!

Věřme nebo ne, ale rok se sešel s rokem a už tu jsou zase Vánoce. Svátky, na které se většina z nás těší a zároveň se jich tak trochu děsí - při vzpomínce na ty minulé, kdy nám dovolil na předvánoční shon a stres zapomenout až zářící pohled našich dětí u vánočního stromečku. Pojďme to letos udělat jinak, pojďme si Vánoce skutečně užít! Vždyť mají být radostné, šťastné a veselé, jak se psávalo na vánočních pohlednicích...

Letos proto neodbydeme své přátele obyčejnou esemeskou, ale popřejeme si krásné svátky u pohodové večeře s kouzelnou předvánoční atmosférou. S rodinou si připomeneme tradice a zvyky spojené s Vánocemi, při kterých si užijeme spoustu zábavy. A začneme pečením cukroví, neodolatelně voňavým vánočním zvykem. Nemusíme přece péct patnáct druhů, jeden dva úplně stačí! Když se domluvíme s maminkou, sestrou, kamarádkami, kolegyněmi, že každá upeče své cukroví v trochu větším množství a podělí se o něj s ostatními.

Ani štědrovečerní menu nemusí mít deset chodů. Kouzlo slavnostní večeře nespočívá v množství, ale v kvalitě a chuti jídla. Spíše než plný stůl ocení rodina a další hosté skutečně dobrý bramborový salát, po kterém se budou olizovat ještě druhý den.

Když bramborový salát, tak s majonézou Hellmann´s!

hellmansBramborový salát patří k tradiční slavnostní večeři (nejen na Štědrý den) už dlouhá léta, přesto anebo možná právě proto neexistuje na tento pokrm univerzální recept. Některé si jsou více či méně podobné, ale jiné toho mají společného jen málo. Co však mají ty skutečně dobré bramborové saláty společného, to je majonéza Hellmann´s. Protože majonéza Hellmann´s je nejlepší, jak potvrzuje i Dr. Ing. Zdenka Panovská z Ústavu chemie a analýzy potravin Vysoké školy chemicko-technologické v Praze na základě hodnocení jedenácti majonéz prodávaných na českém trhu.

Hodnocení majonéz provedla na konci loňského roku Laboratoř senzorické analýzy VŠCHT Praha a zjistila, že majonéza Hellmann´s byla v porovnání s majonézami konkurenčních značek vždy hodnocena mezi nejlepšími a nejčastěji zařazována do kategorie vynikající nebo velmi dobrá chuť. Z hodnocení vyplývá, že má nejaromatičtější, vyrovnanou, příjemnou jemně kyselou chuť, přirozenou, pěkně žlutou barvu a přiměřenou, ani příliš řídkou, ani příliš hutnou konzistenci. Také z hlediska celkové jakosti byla majonéza Hellmann´s hodnocena nejlépe.

Recepty na skutečně dobrý bramborový salát s tou nejlepší majonézou - s majonézou Hellmann´s, další zajímavé informace a praktické tipy najdete na www.bramborovysalat.cz.

 

 

 

Reklama