píše zkušená zahradnice čtenářka Věrulinka a poradí vám svůj recept jak na slimáky. Je prý velmi účinný. Dalšího škůdce zlikviduje kočka Madlenka, ale na toho nejobávanějšího-jarní mrazíky zatím žádnou účinnou zbraň nemá.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

veru

Spíše sebe, protože jsem se někde na netu dočetla, že na slimáky, kteří jsou opravdu velcí škůdci, je dobré, záhonky posypat pilinami. Přečetla jsem si a začala dumat, zda to bude, či nebude účinné a ono ejhle, opravdu to pomohlo. Slovy šest kusů slimáků jsem našla od jara do včerejška a to ještě mimo záhony, spíše v trávě.

veru

Ano, kde vzít piliny, chápu, máme výhodu, že se u nás pravidelně řeže dřevo do krbových kamen-příprava na zimu, takže pilin mám velké pytle nastřádané. Už nemusím obsypávat, za chvíli bude konec, úroda je většinově posbíraná a zavařená.

Jediným škůdcem jsou rejsci, s kterými si poradí kočička Madlenka, ta jich denně zlikviduje, že se nestačíme divit. Manžel jí říká, proč je taky neuklidí, chodí a ty, co ona nesní, musí likvidovat. O jiném škůdci nevím, nic mi letos úrodu nezlikvidovalo, což jsem moc ráda.

veru

Hlavního škůdce se každým rokem bojím, a to je květnový mrazík, který po dva předešlé roky mi zlikvidoval ořech. Letos ne, ořechů mám hodně a to se zase nasbírám a naohýbám hřbet, než všechny posbírám.

Přeji všem pěknou úrodu, bez škůdců. Přidávám pár fotek pro radost a naše nové přírůstky, které jsou moc milé. Kvočnu s kuřátky a kačenky, které budeme o Vánocích mít na pekáči.

veru

veru

Zdraví Věrulinka

Milá Věrulinko, díky za recept proti slimákům, prý pomáhají i nadrcené skořápky. A a stím mrazíkem máte pravdu, nám také už druhým rokem zmrzl ořešák a třešně a jabloně, což nás mrzí nejvíc, protože nebude kalvados

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom se škodiči a škůdci na zahrádce vy, milé ženy? Můžete se také pochválit, nebo si spíš zoufáte? Napište nám také na dnešní téma.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama