Bulvár

Skoro dvoumetrová malá Máša


Přidávám svůj příspěvek k dnešnímu tématu.


Já osobně jsem se svým příjmením naprosto spokojená. Marešová nedělá nikomu problémy ani se psaním, ani s vyslovením. Je to celkem časté.

Jenom v dětství jsem měla problém se svým křestním jménem.

Moje maminka Marie je učitelka na základní škole, a protože byla se mnou sama, často jsem s ní pobývala ve škole, neměl mě kdo hlídat, tak jsem se účastnila i jejich porad, často jsem sedávala v kabinetu nebo ve sborovně. 

Její kolegové, jak jsem to tehdy viděla já, naprosto ignorovali a nebrali v potaz, že mám svoje „vlastní“ křestní jméno. 

Nikdy mi nikdo neřekl Ivano či nějakou zdrobnělinkou mého jména.  Ale všichni si to zjednodušili tím, že poupravili křestní jméno mojí mamči. 

Takže ona byla Máša a já logicky, pro ně zřejmě podmírová, malá Máša.

Čas ale běžel, a když jsem po maturitě za mamčou do školy zaskočila, zaklepala na dveře sborovny, a jaké bylo překvapení, když po jejich otevření tam stála jejich 186 cm vysoká MALÁ MÁŠA J


Problémy má můj přítel, protože má drobnou vadu řeči, problém je s písmenky r a ř, a zmiňované ř v příjmení má, takže skoro každému musí svoje příjmení zopakovat, občas vznikají veselé alternativy jeho příjemní.

Já se vdávat nehodlám, tudíž mi změna příjmení nehrozí. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy, naštěstí nemám poruchu výslovnosti, ba právě naopak.

 

Ifka


Milá Ifko,
něco podobného jsem zažila v rodině, kde mě často pojmenovávali jménem mojí mamky. Jelikož jsem ale, na rozdíl od ní, dorostla podobné výšky jako Vy, už si nás dnes nikdo nesplete.

Nevím, jak vám, ale nějak se mi příčí pojmenovávat děti stejným jménem, jaké mají jejich rodiče. Zachovává se u vás v rodině tradice stejného křestního jména? Jmenuje se váš muž stejně jako váš syn a tchán?! Napište nám, co si o tom myslíte!

                                                          redakce@zena-in.cz
   
10.01.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ivana. [*]

  Gabi: no jo co naděláš, říkají to ale jen chlapi

  superkarma: 0 10.01.2006, 15:48:39
 2. avatar
  [4] novinka [*]

  já jsem se tohodle chtěla vyvarovat..pořád rozlišovat malej Martin, velkej Martin..atd atd. Mám známé ...jsou 3 ségry a všechny daly svým dcerám jméno Denisa.I když se tedy příjmením jmenují každá jinak, tak babička má 3 vnučky Denisy...tak to neslyšíte jinak, než "naše Deniska...ta od Ivanky, Deniska ..od Editky...

  superkarma: 0 10.01.2006, 14:55:43
 3. avatar
  [2] Gabi [*]

  Ivana.: To jsem myslela, že se děje jen u služebnictva v časech minulých.

  superkarma: 0 10.01.2006, 12:00:18
 4. avatar
  [1] Ivana. [*]

  Jooo tohle znám moje máma se jmenuje Jana, ale všichni jí říkají Mařenko ( z nějakého filmu )no a samoždřejmě já jsem už Mařenka taky I když co takhle vim tak u nás je tu každá ženská Mařenka

  superkarma: 0 10.01.2006, 11:38:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme