Prožily nebo přežily jsme Silvestr - rizikové období, co se konzumace alkoholu týče. Většina z nás už někdy zažila ranní permoníky kutající v hlavince. Po flámu si vždycky svatosvatě slíbíme, že nebudeme míchat alkohol, kouřit jednu cigaretu za druhou, že si dáme „podklad“ a budeme ředit vodou. Někdy se to stejně nějak vymkne z rukou, zábava se protáhne do svítání, skleniček padne víc než je zdrávo a paní kocovina je tu zas. Když už jsme jí nedokázaly zabránit, pojďme alespoň zmírnit její následky na naší vizáži i žaludku.

Ještě než padnete znavená do postele, nezapomeňte se odlíčit, i kdyby se vám zdálo, že už nemáte ani trochu sil zvednout ruce k obličeji.

Ráno se na vás tak jako tak bude dívat cizí bytost s opuchlým obličejem, ale nebude mít alespoň rozmazané oči a nánosy starého make-upu. Proberte se sprchou, nejlépe střídavě teplou a studenou, která vám rozproudí krev, a umyjte si kouřem načichlé vlasy. Pokud nikam nespěcháte, dejte si hydratační masku, která by měla dát váš obličej alespoň trochu do pořádku.

Co jíst a pít den poté?
Na pomerančový džus k snídani rovnou zapomeňte. Pro váš překyselený žaludek by to byl poslední hřebíček do rakve. Raději si dejte čistou vodu s plátkem citronu nebo minerálku bez bublin, která doplní tělu ztracené soli.

Nasnídejte se. Jídlo na sebe naváže zbytky alkoholu a bude vám lépe. Pokud je vám zle a cítíte se dehydrovaná, zkuste salátovou okurku. Má v sobě hodně vody a nedráždí žaludek, kromě toho její slupky zchladí čelo a vypnou pleť.

Osvědčeným „vyprošťovákem“ je česnečka nebo hovězí vývar, který díky tuku pohladí váš podrážděný žaludek.

A ne aby vás napadlo dát si panáka pod heslem: „Co mě zničilo, to mě napraví,“ dostala byste se do začarovaného kruhu. Snad se připouští malá sklenka piva, která vám dodá vitamíny.

Musíte ráno do práce?
To vás lituji. Ale pokud ne, dejte si šlofíka a máte dobrou šanci, že se z kocoviny brzy dostanete. Jo a procházka na čerstvém vzduchu vám také prospěje. Vrátí barvu do tváří a provětrá ať už aktivně či pasivně zakouřené plíce.

Tak co, milé ženy-in? Jak se dostáváte z kocoviny vy?
No dobře, já vím, že jste rozumné a nikdy to nenecháte dojít tak daleko, ale možná jste někde slyšely o zaručeném vyprošťovánu nebo o nějakém receptu?
Prozraďte, podělte se s námi.

Reklama