Dobrý den,chtěla bych Vám napsat můj zlozvyk-kouření,nebo bych měla spíš napsat už zbavený zlozvyk,protože jsem po 10 letech skoncovala s kouřením,povím vám,jak to bylo.

Začalo to rozvodem mých rodičů,když mi bylo 15. Všechno mě nějak vzalo a začala jsem kouřit, byla to velká blbost, ale mě to tak v té době nepřipadalo. Nejdřív jsem kouřila jen občas, postupně byly dávky větší a větší až to přerostlo v závislost na skoro krabičku denně. Kouřila jsem  před školou každou přestávku a nedovedla jsem si představit život bez kouře. Měla jsem neomluvené hodiny,mamce to už začínalo být divné, ale já jsem ji s každou její otázkou ujišťovala, že vše zvládnu sama, ale věděla jsem, že nemám kouření pod kontrolou.

V 18-ti jsem se odstěhovala ke kamarádce. Kouřila jsem stále. Pořád jsem chtěla skončit, ale nic nepomohlo. Koupila jsem si náplasti proti kouření, bez výsledku. Zkoušela jsem snad vše,ale nikdy jsem s tím nedokázala úplně skoncovat. Nějak jsem pořád proplouvala životem,ale když mi bylo 25, přšel zvrat. Můjpřítel nekuřák mě vzal na výstavu Bodies v Brně. Myslela jsem si, nějaká pitomá a nudná výstava, ale kvůli němu jsem tam šla. Ale, jak jsem později zjistila, vědělproč mě tam má vzít.

Ze začátku tam byly vyobrazené různé těla a v těle svaly,kosti a šlachy...atd. Ale v závěru bylo něco  strašného, plíce kuřáka a nekuřáka, když jsem viděla jaký je to rozdíl, udělalo se mi z toho hrozně špatně. Mezi nimi byla velká skleněná "krabice" na cigarety. Rychle jsem je vytáhla za kapes, hodila je tam a rychle utekla. A bylo to něco jako zázrak, už jsem nekouřila. Neměla jsem chuť na nikotin a cigarety už nikdy nechtěla vidět.

Byla jsem nepopsatelně štastná,že jsem se z tohoto zlozvyku dostala. Asi za půl roku jsme se s přítelem  pokusili o miminko a vyšlo to hned na poprvé. Byla jsem stěstím bez sebe. Za 9 měsíců se mi narodil krásný a zdravý syn. Každý den děkuji příteli za to,že mě zbavil tohohle hnusného zlozvyku.

alminka 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Alminko, blahopřeju k synkovi i k tomu, že jste dokázala cigaretu odložit. Jste silná žena. Pevně doufám, že si z vás někteří vezmou příklad.

Každý z nás má svůj zlozvyk. Dnes se můžete svěřit ostatním, protože právě o zlozvycích si budeme celý den povídat. Napište nám o tom svém. O tom, jak vás (ne)trápí, zda vás nějak omezuje, nebo na vás naopak není vůbec znát. Napište nám o svém odvykání kouření, zda se vám to povedlo, či nikoli. Vzpomínáte si na nějaký hodně neobvyklý zlozvyk? Měla jste nějaký, který jste se odnaučila? Napište nám, jak jste toho dosáhla. Jaký zlozvyk má váš partner či vaše děti? Připadá vám to roztomilé, nebo vás to vytáčí? A jak se staví vaši blízcí k tomu vašemu?

Svoje příběhy posílejte na již notoricky známou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaníčka budeme v průběhu dne zveřejňovat a ty nejzajímavější samozřejmě nemine zajímavá odměna.

Reklama