Sledování televize je jednou z neoddělitelných činností našeho života. Televize je pojítkem našeho rodinného života, formuje naše vzdělávání a je s námi i ve chvílích našeho odpočinku. Jaké jsou trendy v českých domácnostech? Kde a jakým způsobem sledujeme televizní pořady a kam se ubírá mediální trh?

Televizní přijímač vlastní dle průzkumů až 96 % českých domácností. V každé domácnosti samozřejmě též záleží, jakou částku je schopna do vyspělých technologií investovat, pravdou ovšem je, že dle nejnovějších měření má LCD televizory až 49 % uživatelů a 6 z 10 lidí má možnost sledovat vysílání v HD kvalitě. Stále rostoucí trend nástupu moderních technologií, díky kterým si můžeme náš oblíbený seriál či televizní pořad pustit kdekoliv a prakticky již kdykoliv, je samozřejmě reflektován poskytovateli televizních služeb a vysokorychlostního internetu. Mezi českou špičku patří společnost UPC. Díky službám, které svým klientům UPC nabízí, můžeme být prakticky neustále on-line a shlédnout naše oblíbené televizní pořady, kdykoliv a kdekoliv se nám zachce.

txt

Na televizi se nemusíte koukat jen doma!

Vánoce se kvapem blíží, a pokud jste tak neučinili již v minulosti, jistě přemýšlíte, že svým dětem pořídíte tablet. Jste díky němu on-line kdekoliv a kdekoliv potřebujete, což vaše dítě, ať už je školkou či školou povinné, jistě ocení – tablet je malý, lehký, velmi snadno se s ním manipuluje a vaše dítě zabaví na hodně dlouho dobu. A hlavně, kdokoliv z vaší domácnosti si jej může vzít kamkoliv! A nejen vaše dítě, jistě i vy, po dlouhém pracovním dni, oceníte, když si v klidu a teple domova odpočinete například se sklenkou vína u svého oblíbeného seriálu. Pokud na sledování svých oblíbených televizních pořadů doma nemáte čas, pak nezoufejte! S chytrými službami od UPC totiž můžete sledovat vaše oblíbené seriály třeba i v práci. Současný trend hovoří jasně – až 7 z 10 Čechů sleduje video obsah na svém notebooku nebo na tabletu, který již vlastní více než třetina českých domácností. Není se čemu divit, on-line sledování je tak jednoduché! Stačí pouze využívat chytrých služeb UPC a vybrat si, kde a kdy se přihlásíte.

UPC

On-line filmy vedou!

Jistě jste již mnohokrát zažila, že se vám večer se svým partnerem zkrátka nechce koukat na otravný fotbalový zápas a dala byste nevím co za to, kdybyste si mohla pustit nějaký svůj oblíbený film. Vznikají kvůli tomu ve vaší domácnosti hádky? Nezoufejte! Patříte totiž mezi valnou většinu žen, která obdobný problém často řeší. Dnes už ale nemusí. Jisto jistě totiž ve své domácnosti objevíte alespoň jeden notebook nebo tablet, se kterým si můžete zalézt na své oblíbené místo, a pak nebude nic jednoduššího než si v klidu a pohodě vychutnat filmový večer. Pokud necháme hovořit průzkumy, nejčastěji on-line sledujeme seriály, v těsném závěsu jsou filmy, dále dokumenty a sport.

txt

Vzdělávejte své děti!

Lámete si hlavu, jak byste do svého dítěte nenásilnou a zábavnou formou nasoukala co nejvíce informací? A co třeba dokumenty? Že je vaše dítě nebude sledovat? Věřte, že ty na Discovery Science, National Geographic Wild nebo Animal Planet ano! Pokud ve svých volných chvílích usednete k televizoru, manžela vyšlete s notebookem do vedlejšího pokoje, aby nepropásl zápas svého oblíbeného týmu, a své ratolesti dáte na výběr z řady zábavných a zároveň vzdělávacích pořadů, které jsou dnes na mediálním trhu k mání, jistě si některý z nich vybere a ještě se při něm pobaví. Je to totiž IN!

UPC

Krátké zamyšlení závěrem

Nehodí se, abychom hovořili o minulosti, ale když si to vezmeme kolem a kolem, ještě před pár lety jsme si nedovedli představit, že by bylo možné být v kontaktu s tolika lidmi v jeden den, nepřetržitě. A sledovat filmy či seriály kdykoliv a kdekoliv? To už vůbec ne. Ještě živě si jistě pamatujete na četné hádky se svým partnerem, když jste se vrátila domů a hledal se kompromis, na co se budete dívat, a on poté odešel za svými kamarády do hospody. Také si jistě dobře pamatujete, jak jste musela nahrávat své oblíbené telenovely, aby vám žádný díl neunikl. Doba se změnila a s ní samozřejmě i priority diváků. Telenovely jsme dnes vyměnily za české seriály, muži mohou sledovat sportovní utkání v pracovně, dítě pohádky nebo dokumenty na tabletu ve svém pokojíčku, a stejně tak i my si při žehlení můžeme zpříjemnit v obýváku chvilku s naším oblíbeným seriálem – všehovšudy zavládla v našich domácnostech všeobecná spokojenost, a to je fajn, nemyslíte?

UPC

Nebraňme se tedy moderním technologiím! Sledujte, bavte se, kdykoliv a kdekoliv chcete, se službou Horizon Go od UPC je to totiž hračka! Více najdete na www.upc.cz/televize/tarify/horizon/

Reklama