Domácnost

Školní výlety a všechno kolem nich

Když jsem měl minulý týden téma o školních svačinách, automaticky se mi v hlavě spojilo se školním výletem v první třídě. Ten trval jeden den a šli jsme na dlouhatánský pochod, který musel mít aspoň 10 km. Měl jsem s sebou fungl nový chlebník, tak si to dobře pamatuji.

Ale to byly pochopitelně první výlety na ZŠ, na druhém stupni už kvóta povolených dní roste, a tak se všichni těšili na třeskutou legraci a spaní v jakési chajdě kdesi, kde by za normálních okolností nikdo spát nechtěl, ale vzhledem k tomu, že se jelo se třídou, bylo to úplně jiné kafe.

Jednou jsme byli pod Dalešickou přehradou, jak si maně vybavuji, v příšerném hangáru. Mám dojem, že to musel být první ročník na SŠ. Krom návštěvy přehradní hráze zevnitř si vybavuji, že se rozjely kanadské žertíky. Jedné spolužačce jsem dal její za celý den pěkně hutné ponožky do polštáře. Krásně se jí spalo. Sice mi pak do boty nakydala pastu na zuby, ale stejně se mnou týden nemluvila...

Ještě v sedmé třídě jsme byli na Vysočině ve Žďáru a na Velkém Dářku. Tam jsme si připadali nejdospělejší, spolužáci se líbali se spolužačkami a tvrďácky kouřili, když měli dojem, že je nikdo nevidí. Silácké řeči o sexu a směšné snahy o jeho realizaci jsou dnes ve vzpomínkách spojeny s jakýmisi chatkami, které tam zbyly ještě po pionýrech. Bizarní vzpomínky korunované hnusným počasím a nalezenou padesátikorunou.

Pak následoval cyklovýlet s naším fantastickým třídním důchodového věku (byl to kabrňák), branný kurz v Jeseníkách, lyžařské kurzy sice výlety jako takové nebyly, ale započítat se dají. Pak, jako s dětmi z venkova, vypravili se s námi ve třeťáku do matičky Prahy – dlužno podotknout, že někteří spolužáci ji skutečně navštívili poprvé...

Vzpomínek je spousta a já se zakecal, místo abyste povídali vy. :) Teď už je to tedy na vás. Skutečně. Na školním výletě byl aspoň jednou každý a každý má spoustu zážitků. Mně bude stačit jeden z nich! :)

Jezdili jste na školní výlety rádi?
Který z nich vám nejvíce utkvěl?
Jak jste vycházeli s dohlížejícími učiteli?
A co alkohol a jiné zakázané látky?
Kde nejdál jste byli na školním výletě?
Přežili vždy všichni ve zdraví?

Napište nám o tom všem na adresu
redakce@zena-in.cz! Odměníme vás!

   
28.03.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Meander [*]

  Školní výlety jsem nesnášela. Já tedy nesnášela školu, spolužáky a většinu učitelů, takže žádná výjimka.
  Neutkvěl mi žádný. Možná v prváku výlet do vinných sklípků. Tenkrát jsem si sušila kecky v lampičce a ony začaly hořet.
  Na střední jsme měli přijatelného třídního, základku jsme v pudu sebezáchovy vytěsnila z paměti.
  V tom prváku jsme se řádně zburáceli úplně všichni.
  Nejdál jsme byli se školou ve Strassburgu.
  A nejspíš jsme to i přežili.

  superkarma: 0 28.03.2007, 14:06:57
 2. avatar
  [11] SFlower [*]

  Vtipná: Jo škola v přírodě.Teď jedu počtvrté sice jako vychovatelka, ale vždycky to byla úžasná sranda.S kolegyní jsme připravili celopobytovou hru, každý den plnily děti úkoly za které pak dostávaly dukátky (z papíru) a ty pak večer vyměnily za zlato (nastříkané kameny zlacenkou 5 dukátků = hrouda zlata) no a na závěr pobytu pak dostaly odměnu podle množství zlata. a sbíraly dukáty i při učení, i při tom organizovaném volnu, při poledním klidu a před večerkou.Dělaly palubní deník (když jsme hráli vodní svět - veškerá činnost školní i zábavní byla zaměřena na vodu a její okolí, to místo dukátků sbíraly malé kapřčíky a pak je měnily za zlatý ryby).Hrály různá divadýlka, ale nejvíc legrace si stejně užily v lese - hru škatulata hejbejte se užívaly páťáci každý den několikrát a vůbec se jim neomrzela.

  superkarma: 0 28.03.2007, 13:58:56
 3. avatar
  [8] Gabi [*]

  Výlety jsem měla o něco raději, než branná cvičení, ale žádný zázrak. Vždycky jsem měla v chlebníku min. peněž na nákup suvenýrů, bylo špatně v autobuse, nesnášela jsem chleba s řízkem (měla jsem po suchém chlebu škytavku) a pedagogická organizace byla poměrně chaotická. Vlastně jsem jezdili jen na prvním stupni. Pamatuju jak nás úča poslala koupat se do špinavé Berounky u Karlštějna ve spoďárách nebo, jak mi bylo líto zvířátek v holých betonových pidivýbězích v ZOO ve Dvoře Králové. A pozitivní zážitek - jízda vlakem v tunelu

  superkarma: 0 28.03.2007, 10:05:39
 4. avatar
  [7] Žábina [*]

  našim sousedům se loni ze školního výletu nevrátil 15 letý syn...při hromadném přecházení silnice ho srazilo auto..byl na místě mrtvý

  superkarma: 0 28.03.2007, 09:39:54
 5. avatar
  [6] Evikus [*]

  * ano a jak ráda!
  * se střední jsme byli po maturitě na rozloučení ve Španělsku, seznámily jsme se tam se Španěli a pěkně to tam rozjely
  * náš třídní byl v pohodě, spíš si říkám, že nás tam vůbec nehlídal a tak je div že se tam nic nestalo
  * alkoholem jsme si prolévali hrdlo a taky došlo na zakázaný sex
  * právě zde - nejdál ve Španělsku
  * ano přežili jsme, nikdo neměl otravu alkoholem, nikdo neotěhotněl

  superkarma: 0 28.03.2007, 08:34:31
 6. avatar
  [5] Lilinka [*]

  -Jistěže
  -Nevím, všechny byly fajn...
  -Většinou to šlo, i když to s námi rozhodně neměli lehké
  -No...však víte, jak to na výletech chodí
  -Na jižní Moravě na Pálavě . A pokud lze sporotvní kurz považovat za výlet, tak v Chorvatsku
  -Nevzpomínám si, že by se stalo něco závažného...

  superkarma: 0 28.03.2007, 08:29:57
 7. avatar
  [4] Beruška1 [*]

  Školní výlety byly fajn, sranda, učitelé byli i mnohem tolerantnější, co se chování týká. A navíc, my, děti z velkého města, jsme se také díky výletům třeba dostaly k opékání buřtů u ohýnku, k večernímu sezení u táboráku. A taky jsem vždycky dostala něco dobrého na cestu, což se s těmi šílenými svačinami po celý rok vůbec nedalo srovnat. A když začali třídenní výlety, tak to byla fakt pořádná sranda.

  superkarma: 0 28.03.2007, 08:27:00
 8. avatar
  [3] Amálie [*]

  * Nevím, v tomto směru mám celkem děravou paměť.
  * Akorát jeden. V osmé třídě jsme na něm zkoušeli pít pivo a byl z toho průšvih, který naše báječná třídní vyřešila s humorem a nadhledem.
  * Asi v pohodě.
  * Viz výše.
  * Zřejmě na Lipně.
  * Ano. Akorát spolužačka tenkrát používala Always a ta odporná vložka s povrchem z plastových trychtýřků, jí do krve rozedřela nohy v tříslech.

  superkarma: 0 28.03.2007, 07:58:07
 9. [2] Nikol [*]

  Já jsem měla bezvadnou třídní na 2. stupni - zapálenou turistku, která nás na konci každého ročníku brala na 3-7denní výlety na hory, v 8. třídě dokonce do Tater. Mám na to skvělé vzpomínky a na každém srazu se spolužáky tyhle výlety probíráme a hlavně své třídní postupně poodhalujeme, co jsme na kde vyvedli. Ona nás dost často překvapí, protože o mnohých našich prohřešcích věděla. A o to víc si jí i po letech vážím, že z ničeho nedělala vědu a nechala nás řádně vyblbnout.

  superkarma: 0 28.03.2007, 06:42:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme